Chceš mě, chci tě (2009)

Podle mě komedie, která má spád.Neubírá se nějakým pomalým tempem, ale příjemně ubíhá a sledovat Geralda Butlera v roli moderátora, který servíruje divákům pravdu o vztazích mezi ženou a mužem je opravdu zábavné.Co na tom, že spousta věcí z této problematiky o kterých se ve filmu mluví jsou spíš klišé a skutečnost někdy bývá jiná.Hlavní ženská představitelka taky není špatná, takže vzniklo vcelku zajímavé duo.Jen mi přišlo lehce divné, že jakmile začne drsňák Mike zasvěcovat Abby do tajů mužského a ženského světa, tak se z nich najednou stane naprosto přirozeně sehraná dvojka a to aniž by se předtím znali.Ale to je jen detail a celkově komedie působí svěže, co na tom, že víc jak 3 hvězdičky se mi dát nechce..možná 3 a půl by bylo asi ideální hodnocení.

Zack a Miri točí porno (2008)

Další z řady koukatelných komedií, která pobaví už vlastně svým nevšedním ústředním motivem.Rozhodně není pro slabé povahy, jelikož slovo "fuck" je tam prakticky v každé větě a to je vlastně jen zlomek ze všech různých podivností :).Trošku mi tam vadilo, že se tvůrci snažili o vecpání romantické komedie tak vehementně, že to až nebylo přirozené a nějak mi to tam celkově nesedělo.Do té doby byl film ale hezky rozjetý a příjemně bavil, takže proto 3 hvězdičky.

Star Trek (2009)

Byť nejsem znalec seriálů nebo předchozích filmových zpracování, tak se mi nový Star Trek velmi líbil.Je to sci-fi podívaná jak má být, kdy se člověk nenudí díky velkému množství akce, zajímavých postav a prostě celkové stylizaci.Jen někdy té akce bylo až moc, jelikož někdy není na škodu, když film malinko zvolní a více se ukáží jednotlivé postavy nebo zajímavé dialogy.Ale to by měl film asi větší minutovou stopáž, protože prakticky všechny akční scény do něj hezky zapadaly.Neznamená to ale, že by byl Star Trek nějak dějově ochuzen, protože celkově příběh je vymyšlen velmi dobře a na scifi má skvěle propracované detaily.Takže příště by to možná mohlo být o kousek delší a nemělo by to chybu:).

Až tak moc tě nežere (2009)

Celkem povedená komedie o vztazích, kde hraje plno známých herců, kteří ale nepředvedli nijak mimořádné výkony.Děj se dal celkem předvídat jak je tomu u podobných filmů zvykem, ale z filmu čiší pravdivost a některé momenty jakoby byly vystřiženy z reálného života.Bylo to fajn.

Pařba ve Vegas (2009)

V poslední době by se dobré komedie mohly vyvážet zlatem, protože jich je velmi málo.Pařba ve Vegas k dobrým komediím patří jen zčásti.Celkově to není špatné, ale najde se tam spousta trapných situací, které film kazí.Na druhou stranu tam jsou i vtipné scény a film rozhodně nenudí.Prostě další průměrná komedie na kterou se člověk podívá, občas se zasměje, ale řekne si, že snad už příště někdo vymyslí konečně něco pořádnýho.

Avatar (2009)

Není to rozhodně úplně maximálních 5 hvězdiček, ale Avatar si prostě hodně vysoké hodnocení zaslouží .Říkat to, že je ten film něco co jsme neviděli je možná klišé, ale svým způsobem je to pravda .Když pominu lehce naivní a jednoduchý děj, který připomíná Tanec s Vlky, některé pasáže lehce připomínají Matrix nebo Pána prstenů a ve filmu se vyskytují určité úseky, které jsou strašně předvídatelné, kdy se vždycky něco vyřeší strašně jednoduše, někdo se objeví tam, kde je to potřeba atd. Na druhou stranu zpracování je doslova úžasné a to jsem byl na 2D verzi! Titulky mi totiž byly milejší než dabovaná 3D verze, ikdyž ta rozhodně tento zážitek může umocnit. Ale podle ohlasů jsem slyšel, že dabing je, jak je poslední dobou zvykem, špatný.Každopádně na Avatar se dlouho čekalo, byl kolem něj někdy až moc velký humbuk, proto lidé měli ta největší očekávání. Myslím, že se tvůrcům tato očekávání podařilo do puntíku naplnit .Rozhodně nevšední zážitek co se týče zhlédnutí v kině, doma na dvd to asi bude malinko horší.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Hodnocení hlavně z nostalgie a letitých vzpomínek, kdy jsem měl tuto pohádku jako malý hrozně rád.Není až tak klasická, místy působí až naivně ale je jednoduchá a má svoje kouzlo, které se alespoň pro mě zachovalo dodnes.A navíc ten chytlavý song..zlatovlááásko,krááásko..chce tě bohatý krááál..:)).

Elitní jednotka (2007)

Ve srovnání s americkým filmem S.W.A.T jeho americký "kolega" moc neuspěl.Elitní jednotka ukazuje drsný, ale hlavně reálný život v Riu, kde se i běžný člověk ocitne pod palbou na ulici ani neví jak.Je o výcviku a akci elitních borců, kteří se s nikým nepářou a to je v jejich zemi více než potřeba.Drogy, korupce, násilí, dramatické chvilky a místy drsná podívaná, to je jen malý výčet z toho co se dá ve filmu vidět.Pozadu rozhodně není ani příběh a i hlavní herci jako například kapitán Nascimento mají filmu co dát.

3 sezóny v pekle (2009)

Poslední dobou od českého filmu neočekávám žádný větší filmový zážitek, ale film 3 sezony v pekle mě přesvědčil, že se dá pořád i u nás natočit kvalitní film, který člověku něco může dát.Chvála tvůrcům, za dobovou atmosféru, vykreslení politické situace, zajímavý příběh a hercům za obstojné herecké výkony.Přesto by to ve srovnání se světovým měřítkem asi nestačilo.Navíc film je zajímavější až ke konci.

Univerzální voják (1992)

v 90.letech se jednalo o akční hit s tehdy oblíbeným Jean Claudem v hlavní roli a spoustou akce.Dneska by se nad tím už nikdo nepozastavil, ale je pravda, že Rolland Emmerich kromě Univerzálního vojáka, Dne Nezávislosti a Hvězdné brány pak nic co by bylo aspoň trošku koukatelné nenatočil, takže člověk musí vzít jeho staršími filmy za vděk.