Grimm (2011) (seriál)

Osobně si myslím, že tento seriál se hodně povedl. Je tu vše co si od takového seriálu přát. Sympatické postavy, vývoj postav, temnota a příběh, který se postupně rozvíjí. Ovšem jak je u každého seriálu zvykem má i jisté neduhy. Konkrétně třetí série, kdy se objeví postava Trouble je už celkem slabší. Možná to je proto, že tahle postava se má učit, avšak i tak je jakožto ženská postava občas už tak přesílená, že to kazí zážitek. Dalším trochu zklamáním pro mne byl konec seriálu, kde jsem to čekal trochu jiné, ale nebudu dávat spoilery. Pokud máte strašidelné příběhy spojené s kriminálkou, tak je tento seriál ten pravý. Dávám 80%

Superman a Lois (2021) (seriál)

Tak tomuhle seriálu jsem se dlouho zdráhal, a nakonec jsem si ho docela oblíbil. Není to sice žádný masterpiece a Tyler sice není Cavil, ale tady s kombinací s Elizabeth dost funguje. Tuto dvojici si hned v první sérii oblíbíte. Co se týká kostýmu, tak tady působí  trochu nízkorozpočtově a to hlavně v bojových scénách. Co mi však víc vadilo byly vedlejší linky, kde Superman a Lois řeší běžné věci, které se týkají růstu teengerů a života na venkově. Občas to narušuje linku, kterou divák očekává kvůli vývoji. Nicméně pokud hodnotím všechny série, tak asi první byla nejlepší. Druhá mi přišla zbytečná a dosti přitažená za vlasy. Třetí série však je o poznání lepší, jak druhá, ale moc se tam řeší nemoc hlavní postavy a celkově první polovina série je spíše o běžném životě, než Supermanových dobrodružství. Co však vůbec nefunguje jsou některé vztahy. V první sérii si dvě postavy řeknou, že se milují v druhé  sérii se vrátí z táboru s LGBTQ zkušenosti a rozjedou se. Ve třetí ji chce on, ona jeho zase kamaráda. Poslední problém seriálu tkví v tom, že nejsilnější muž na planetě je tu dost často ten nejslabší. Protivníci jsou tu občas víc přesílený, až si občas říkáte, že muž v železném obleku je na tom kolikrát lépe.   No prostě seriál má našlápnuto být opravdu dobrý, avšak tyto drobnosti ho dost sráží dolů… i tak dávám 78%.

Superman se vrací (2006)

Pokus o znovu nastartování série o Supermanovi. No a jak to dopadlo? No asi takhle efekty jsou tu mnohem lepší, což je na jednu stranu plus, ale důležitou roli tu spíše hraje herecké obsazení.  Tady asi nemám tak nějak co vytknout, protože tu hrají opravdu dobře a sedí to do popkornového filmu. Co mi však už trochu vadilo (*pozor spoiler!) byla ta dějová linka se Supermanovým synem. Myslím si, že kdyby se jednalo jen o Superman vs Lex a bez linky se synem, že bych dal větší hodnocení. Takhle mi ta linka s Lois a jejím synem připadala už jako nějak na sílu a táhla se celým filmem, což bylo dost zbytečné…

Díra (2019)

Tak tenhle film opravdu překvapil a to v dobrém. Konečně tu je horor, který má originální myšlenku a jenž se pozvolna odkrývá jak ubíhá film. Film trochu připomíná Cube, ale tady spíš, než o pasti jde především o vývoj charakteru postav. Je tu krásně vyder, jak se člověk mění v beznadějné situaci. Film dokáže zaujmout hlavně tím, že má jednoduchý koncept a pomalé tempo. A do toho je vždycky vhozený malý zvrat, díky kterému divák udrží po celou dobu pozornost a čeká, jak to dopadne. Hodně se mi i líbilo, že jsem nedokázal předvídat konec filmu. Dávám 78%.

Vřískot 6 (2023)

No tak tohle je silné kafe i na můj vkus. opět tu máme Jennu Ortegu, jejíž kouzlo asi nikdy nepochopím, protože vůbec neumí hrát. Na druhou stranu tenhle film je spíš propagandy feminismu, kde žena může beztrestně použít paralyzér na mužský klín, a není zatčena, nemá na sobě žalobu, no nic jdeme dál. Prodavač uvidí vraha v krámku, jak útočí a místo střely z brokovnice řekne hej, aby se vrak mohl ještě schovat. Demence! A to to mělo docela zajímavý začátek. Ovšem hlavní herečky jsou absolutně nesympatické a staré herečky z předchozích dílů jsou už celkem jen na obtíž. Co se týká děje, tak už tu není nic nového, spíše je to jen mix toho, co jsme viděla v předchozích dílech. Logické uvažování tu raději nehledejte. Dle mého názoru, by herci ve filmu potřebovali znovu hereckou školu, přepsat scénář, nebo lépe spíše nevytvářet tenhle odpad. Další díly prosím už ne. Dávám cca 40%.

Insidious (2010)

Film není špatný má dosti dobrou atmosféru a lekačky tu docela i fungují. Musím říct, že po shlédnutí Annabel, Conjuring a dalších hororů byl tohle horor, který mě docela i zaujal. I když mi občas přišel místy překombinovaný. Co se však opravdu povedlo byl ten konec, který měl tu odvahu to ukončit tak, jak to předchozí zmíněné horory nedokázaly. A za to dávám 60%.

Vymítač ďábla (1973)

Sice nejsem nadšenec hororů, ale tohle jsem musel vidět. Všemi recenzenty opěvovaný Vymítač ďábla. Klasika mezi filmy. No a jak dopadl u mě? No budu trochu mírný v hodnocení, protože možnosti filmů z roku 1973 byly značně omezené. Příběh je zajímavý už tím, že je inspirovaný skutečnou událostí. Což zapříčinilo i to, že jsem film dokoukal, až do konce. Co mi však trochu vadilo bylo dosti rozvláčné tempo a to hlavně v první polovině filmu. Občasné pasáže, které jsou napínavé vystřídá záhy dosti zbytečná scénu, kterou máte chuť skipnout. Asi nejvíce mi vadil rozebíraný vztah matky a kněze, kdy bych prostor spíš vyplnil tím, že bychom více poznali zlo, které posedlo holčičku. Efekty jsou tu na tu dobu hodně dobré a díky absenci CGI masky i efekty působí mnohem více real. I když tedy nepovažuji film, jako masterpiece, tak nemohu, než dát 80%. Jedná se o lepší počin jak Nun, Annabelle, nebo dokonce Conjuring.

Logan: Wolverine (2017)

Asi jsem opravdu jediný, kdo si myslí, že tento film je opravdu špatný. Jackman byl opravdu fajn, ale ten děj o dětech co jsou mutanti a jsou zasazené do mládeži nepřístupného filmu mi prostě nesedl. Brutalitou se tu nešetří a díky tomu snímek docela rychle plyne. Vztah mezi Loganem a mutantí holčičkou byl fajn, ale i tak mi to film nezachránilo. Nevím no, film mi prostě nesedl.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Jako nevím, ale všechny tyhle “conjuring” filmy mi připadají na stejnou notu. Zase monstrum útočí na děti a zase tu máme samá klišé, které známe už z Nun, nebo Annabelle. Ovšem oproti Annabelle tu je lepší atmosféra a hlavně se tu už cca od 20 minuty začíná něco dít. Zase na druhou stranu nezoufejte v nějaký masterpiece. Spíše o klišovitý horor, který však neurazí. Malo kterou scénu si však zapamatujete, s výjimkou deštníku u bazénu, ta byla docela povedená. Ale takových tu najdeme opravdu málo. Nelogičnost chování postav tu je stejná, jako u každého hororu. Pokud to shrneme, tak se nejedná o nějak dobrý, nebo špatný horor. Spíše lehce podprůměr. 40%

Annabelle 3 (2019)

Když se nepovede první díl, tak uděláme druhy, který má větší potenciál a je i o něco lepším filmem. No ale pak potřebujeme ještě trochu podpořit diváka o cash a jak to udělat? Ano uděláme třetí díl.  Můžeme se však modlit, aby nebyl další díl, protože to co fungovalo ve dvojce tu opravdu chybí. Nudné pasáže, puberťáci a panenka, která nenažene strach už ani batoleti. Tak by se dal hodnotit tento počin. Duchové se tu chovají stejně nelogicky, jako hlavní postavy. Stačí profackovat a rozplynul se jako dým. Stejně jako hlavní panenku, která má být ztělesněné zlo má jednu slabinu. Ano stačí mumlat modlitbu a zavřít ji do vitríny. No prostě už dost. Slabých 40%.