Poslední léto (2019)

Celkom vpoho oddychovka. Dej je síce jednoduchý, ale na jedno zhliadnutie OK.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Super úvod, už sa neviem dočkať na ďalšie diely. Akcia bola epická, ale našťastie nebola prepálená a väčší dôraz sa dával na postavy. A to ja chválim.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Fakt dobrý film, bola to sradna, bolo to napínavé emocionálne. Jediná vec ktorú vyčítam je, že niektoré scény sa mi zdali také trochu low budget, ale inak ide o super film. (Na Avengers: Endgame to však nemá.

Slovania - Postrižiny (2021) (epizoda)

Za mňa ide o dosť vpoho seriál. Lokácie sú pekne vyobrazené, aj keď niektoré veci z historického hľadiska nesedia. To čo ma mrzí sú dialógy, ktoré sú slabšie ako by som si prial. Na záver je za mňa chyba to, že tam neukázali skoro žiadne krvavé scény a tým pádom si občas pripadám ako v rozprávke. Inak však ide o super seriál.

Za čárou (2021)

Nová Netflixovka je zároveň prvým filmom z roku 2021 ktorý som si mohol pozrieť. Neľutujem toho. Tento film má veľmi pekný vizuál a zaujímavo vymyslenú krajinu ktorú po čase odhaľujeme. Bojové scény sú veľmi pekne vyobrazené, aj keď upozorňujem, krv tu strieka naozaj hojne. Čo sa týka postáv tak Harp je celkom v pohode a baví vás sledovať jeho emócie, keď prvý raz na vlastné oči uvidí prestrelku a krvavé mŕtvoly. Celý jeho vývoj, ako sa pomaly mení z bezcitného hajzla ktorý odpaľuje rakety z bezpečia veliacej základne a je mu jedno koľko životov pre to stratí na človeka ktorý sa snaží zachrániť každý jeden nevinný život. Ku Leovi už taký kladný postoj nemám. Zo začiatku vyčíta Harpovi jeho predchádzajúce “chyby” pri ktorých prišli o život nevinný ľudia a potom sa snaží pre (spoiler) dobro ľudstva zhodiť atomovku na Ameriku? Táto postava bola vo filme dosť chaoticky premyslená a nepotešila ma tak ako Harp. Avšak herecké skúsenosti Anthonyho Mackieho ktorý sa s touto postavou popasoval výborne a zahral Lea presne tak ako mal sa súdiť nedajú. Čo sa týka samotného deja bol dosť zaujímavý ale rovnako ako pri filme Tenet sa mi zdal trochu chaotický. Avšak za mňa ide o vpoho film ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Duše (2020)

Pixar sa zase prekonal. Nádherné filmové dielo s krásnym príbehom pri ktorom vám unikne nejaká tá slzička. Skrátka ide o vynikajúci film, ktorý sa od všetkých ostatných Pixaroviek líši tým, že je viac dospelejší a niektoré deti sa u toho asi budú nudiť. Avšak to vôbec nevadí pretože tento film je dokonalý. Animáciu u Pixaru ani hodnotiť nemusím, pretože tá je dokonalá sama o sebe. Krásny film ktorý by si nemal nechať ujsť nikto.

Rose Island (2020)

Fajn film o mužovi ktorý sa rozhodne založiť si vlastný štát. Zaujímavý dej a postavy nie sú všetko, pri tomto filme sa vám bude zdať dojemná každá scéna o "láske" medzi mužom a ostrovom. Vrelo odporúčam a verím, že sa nikto pri tomto filme nudiť nebude.

Temný rytíř povstal (2012)

Epická emocionálna jazda ktorá sa vracia späť ku Lige tieňov a "Prečo padáme...". Táto séria sa stane navždy legendárnou a nie je žiadna trilógia ktorá by ju predčila.

Temný rytíř (2008)

Má to emócie, je to napínavé a má to sakra dobrú akciu. Temný Rytier je bezpochyby najlepšou komiksovkou akú sme kedy v našich kinách mohli vidieť. Film poukazuje na to, že aj vo svojom zmysle spasiteľ (Biely Rytier) sa môže zúžiť ku zločinu, keď ho ku tomu prinútime. Pre obsadená Rachel herečkou Maggie Gyllenhaal ma bavila viac ako jej predchodkyňa. Maggie bola vo svojej roli istejšia a (SPOILER) jej skon bol viac emocionálny ako keby ju hrala predchádzajúca Katie Holmesová. Aaron Eckhart vo svojej roli hrozný sympaťák a dosť ma bavil. Čo sa týka Jokera, Heath Ledger bol výborný herec a každú scénu si kradne pre seba. Pri tomto filme sa nudiť nebude nikto

Batman začíná (2005)

Batman Begins je komiksovka ktorá by nemala minúť žiadneho fanúšika tohto žánru. Nolan tu vytvára úžasnú atmosféru a emócie ktoré diváka sprevádzajú od začiatku do konca. Batman tu nebojuje proti klasickým záporákom (aj na tých dôjde), ale hlavne tu bojuje so svojím strachom. A to je práve to čo robí tento film ešte napínavejším.