Sebevražedný oddíl (2021)

"So this is the famous Suicide Squad." // Skupina bláznov vs. obrovská fialová hviezdica. Ani nebudem opisovať, ako strašne hlúpo to znie, ale James Gunn to dokázal ukorigovať do famóznej epickej jazdy, ktorú len tak nezabudnem a určite si ju s kamošmi pozriem ešte tak trikrát. To čo mohlo byť úplnou pohromou, skončilo fantasticky. Každou chvíľou na vás crčia originálne a dych berúce nápady a krásny vizuál, ktorého je proste škoda nevidieť na veľkom plátne. Je veľmi ťažké natočiť film s takým veľkým množstvom postáv, aby každá z nich bola zaujímavá, sympatická a aby v divákovi vzbudzovala pocit, že ju chce vidieť vo vlastnom spin-offe. Takéto pocity som cítil snáď ku každej postave, ktorú Gunn vzápätí zabil. Áno, riadne sa tu zabíja a svojím spôsobom mi to pripomína aj Tarantinovky, keď režisér zoberie kopu zaujímavých postáv a v záplave krvavého lejaka ich všetky pozabíja a vy sa na tom ako divák dosť pobavíte. Celkovo som sa vlastne smial každú chvíľu a herecké výkony už ani nebudem opisovať, boli skvelé. Jednoznačne jedna z najlepších komiksoviek poslednej doby. 9/10 (Videné v kine)

Hanebný pancharti (2009)

"I think this just might be my masterpiece." // Quentin Tarantino natočil ďalší film s jeho odtlačkom, ktorý je proste pecka. Osobitý pohľad na udalosti v Druhej Svetovej Vojne podávaný komickou a drsnou stránkou zároveň. Fantastický Christoph Waltz "Jew Hunter" sa s touto rolou vysporiadal úplne na parádu, Brad Pitt "The Apache" si to dáva snáď v každej scéne a zvyšku ansámblu tiež dávam klobúk dolu za ich fantastické výkony. K tomu pripočítame ešte Tarantinov "humor," keď v krvavom lejaku pozabíja väčšinu postáv, ktoré ste mali radi a zábavné vytvorené charaktery so zábavnými a chytro spravenými dialógmi, tak vám vyjde zábavná variácia na WWII, ktorá vás po spustení záverečných tituliek nechá ešte hodnú chvíľu sedieť na sedačke a rehotať sa. Paráda! Je to originálne, je to z filmovej stránky dokonalé a je to niečo, čo je na filmovom plátne neopozerané a to mám ja velice rád. Tarantino možno natočil svoje ďalšie majstrovské dielo. 10/10

Výbušnej koktejl (2021)

Nuda, nuda, nuda a zase neskonalá nuda. Toto nám tvorcovia od Netflixu naservírovali. Hlúpy, nudný, nezaujímavý akčný film, ktorý nezachránia ani len pekné farbičky a neónové svetielka. Tvorcovia nám sľubovali ženskú verziu Johna Wicka, ale namiesto toho sme dostali hlúpu blbosť, ktorá má síce cool a dosť krvavú akciu, ale je to zúfalo málo. Karen Gillan celý film ešte viac podkopáva svojím otrasným robotickým vystúpením. Vždy keď prišla na scénu, tak sa mi zdala znudená a len roboticky odriekavala celý svoj text. Kladné postavy sú nezaujímavé rovnako, ako záporné. Vôbec sa mi nepáčil štýl ženy vs. muži, kde na strane dobrákov máme ženské bojovníčky a na strane záporákov totálnych lúzrov, ktorý tu sú len na to aby boli vzápätí zabití. Tým pádom tento film postráda napätie, keďže hlavné postavy v kuse len vyhrávajú a ich protivníci sa im ani len nemôžu rovnať a keď už nejaká kladná postava umrie, tak mi to pripadá dosť divné a vyzerá to ako keby to tam tvorcovia dali len pre efekt. Okrem pár cool smrtí a miestami pekného vizuálu však tento film postráda prakticky všetko: dobré postavy, dobrý dej, napínavosť... Toto bola veľká strela vedľa. 2/10

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Kto by nemal rád našich malých chlpatých maznáčikov? Prvý film sa mi dosť páčil a preto neviem prečo ma dvojka až doteraz úplne minula. Ide o klasické pokračovanie, ktoré už nemôže dosiahnuť kvalít prvého filmu, avšak aj napriek tomu je tento film príjemnou zábavou s krásnou animáciou, ktorá je dostatočne roztomilá a sexy zároveň. Zaujímavé bolo rozdelenie filmu na tri samostatné príbehy, ktoré sa na konci zlejú do jedného. Neboli síce nejak dejovo prepracované a hneď na začiatku každého jedného z nich ste vedeli, ako presne bude prebiehať, ale minimálne jeden z nich (ten s Roosterom a farmou) ma svojím milým posolstvom zase vhodil do detstva. Ostatné z nich postrádali nejakú hlbšiu myšlienku, takže som sa ako divák musel uspokojiť s napínavosťou a animáciou. Celkovo vo vás tento film zanechá fakt málo a smiať sa pri rôznych vtipoch budete len málokedy, ale ja ako milovník domácich zvieratiek som si to celkom užil a miestami ma to nútilo premýšľať, či si môj pes pri robení podobných volovín myslí rovnaké veci, ako Max a jeho kamaráti. Myslím si, že deti budú spokojné a dosť si film užijú, ale nič veľkého nečakajte. 7/10

Princezna zakletá v čase (2020)

Je to len rozprávka a preto sa dosť čudujem, že aj tak sa nájdu niektorí, ktorí na tento film kydajú špinu. Áno, na jednu stranu ich chápem. Princezna zakletá v čase je jednoduchým, dosť predvídateľným a trošku hlúpučkým dielom, ktoré je určené hlavne deťom a rodinám na pobavenie a nebudem už vôbec spomínať umelé (nie pri všetkých, napr. Lambora a Natalia Germani mi z hereckého hľadiska dosť sadli) herecké výkony. Preto sa samozrejme nájdu takí, ktorým toto smerovanie vyhovovať nebude, ale na druhú stranu neviem čo čakali. Ja som si to užil a tiež som sa párkrát aj pekne zasmial. Tento film je milou, peknou rozprávkou, ktorá deti určite nudiť nebude a aj napriek nedostatkom sa vďaka dobrej hudbe, peknému vizuálu a humoru skôr dobre pobavia. Nie je to nič veľké, ale účel to spĺňa na výbornú. 7/10

Creed II (2018)

A čo, že dej je dosť predvídateľný a plný klišé, mne to nevadilo. Krásna, emocionálna a štýlovo natočená pecka, pri ktorej sledovaní som mal miestami pocit, že som tam, že stojím v pódiu a sledujem epický súboj dvoch mužov, ktorí bojujú pre niečo viac, ako len obyčajný titul a jednému z nich fandím celým svojím srdcom, pretože Creed je tak neskutočne dobre zahratý Michaelom B. Jordanom, že tak sympatickú postavu som už dlho na obrazovke nevidel. Skvostné dielo o páde a vzostupe tvrdou a namáhavou cestou. Hneď mám chuť vybehnúť von a začať boxovať! 10/10

Creed (2015)

"One step at a time, one punch at a time, one round at a time!" Fantastické dielo, fantastické! Príbeh Rockyho Balbou sa týmto jednoznačne zapísal medzi najväčšie legendy filmového plátna. Napínavý príbeh, ktorý divákovi ani len neponúkne možnosť pomyslieť na to, že by sa mal nudiť. Skvelý Michael B. Jordan, skvelý Sly, skvelé všetko a všetci. Celý film som od začiatku do konca úplne prežíval a ku koncu som mal chuť vstať a začať tlieskať. Fantastické dielo s výborným zakončením, ktoré uplynie, ako voda a až uplynie, tak máte chuť si ho okamžite pustiť znovu. 10/10

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Americký nindžovia si nakopávajú zadky v akčnom spin-offe zo sveta G. I. Joe a ono to celkom funguje. Na úvod musím pripomenúť, že ja som veľkým fanúšikom akčných filmov a preto bol Snake Eyes pre mňa najočakávanejším filmom tohto leta. Čakal a dúfal som v akčnú rezačku, kde dostaneme starú dobrú akciu, telo na telo, bez pomoci nejakých lacných CGI trikov. A to sme v podstate dostali, avšak nikdy to neopustilo béčkové množstvo. Musím však uznať, že keď si postavy išli po krku v záplave dažďa a neónových svetiel, tak to na mňa urobilo dojem a čo sa pracovania s prostredím týka, dostáva tento film odo mňa jednotku z hviezdičkou. Postavy sa správali občas trošku divne, ale nešlo o nič, čo by nejak výrazne znížilo kvality filmu. Čo naopak zvýšilo kvality filmu bolo budovanie napätia a jumpscare s hadmi, pri ktorom mi trošku poskočil tep. Vo výsledku ma tento film celkom bavil, ale že by som si ho za pol roka nejak veľmi pamätal, tak to si nemyslím. Odporúčam však všetkým, čo boli rovnako, ako ja sklamaní z ukážok na Shang-Chiho a chcú si pozrieť poriadnu japonskú akciu. 5/10 (Videné v kine)

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

"This is some next level shit!" Escape Room z roku 2019 ma aj napriek svojej ne-originalite celkom bavila, ale skôr by som ju zaradil do skupiny filmov, ktoré nepotrebujú zbytočné pokračovania. No peniaze sú peniaze. Tento film je klasickým pokračovaním, ktoré sa snaží byť väčšie, epickejšie a napínavejšie. To sa im celkom darí a musím uznať, že množstva CGI trikov a napínavosti oproti jednotke dosť pribudlo. To však nezatieni to, že ide o úplne zbytočný film. Celý čas sledujeme v podstate to isté, ako pri prvom diely. O spoločnosti Minos, ktorá tieto únikové hry vytvára sme sa nedozvedeli takmer nič a celý film v podstate končí v tom istom bode, ako jednotka. Nikam sme sa neposunuli a ak by sa tvorcovia rozhodli natočiť ešte trojku, tak si myslím, že by diváci mohli dvojku s kľudom vynechať a ísť od prvého rovno na tretí diel. Film však aj napriek tomu, že neprináša nič nového pobaví. Riešenie jednotlivých miestností je spravené zaujímavo a ja som sa pri ňom nenudil. Nemôžem však povedať, že som sa pri ňom dobre bavil. Zase tu máme skupinku postáv, ktorá musí vyriešiť všetky hádanky, aby prežila a zase sú mi všetci z nich nesympatický a ich skony sú mi úplne ukradnuté, možno ešte viac, ako pri jednotke. Odporúčam každému, kto má rád escape room filmy, ale myslím si, že by vám viacej prospelo sa na tento vykašlať a pustiť si doma radšej Kocku alebo Saw. 4/10

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

"Tick-Tack motherfucker!" Na pokračovanie (za mňa) celkom dobrého Zabiják a Bodyguard som sa dosť tešil. Trailery navnaďovali na zábavnú akčnú jazdu a obsadenie tiež naznačovalo, že by nemuselo ísť o žiadny prepadák. Bohužiaľ, ďalší dôkaz toho, že skvelé obsadenie neznamená aj skvelý filmový zážitok. Šialená akčná komédia naráža na problém už hneď na začiatku pri uvedení záporákovho diabolského plánu... eh, nemyslím si, že som jediný komu to prišlo celkom stupídne. Ďalším veľkým problémom bola za mňa ústredná trojica. K Jacksonovi a Reynoldsovi sa pripojila aj Salma Hayek, ktorá prekvapivo nadáva a hláškuje viac, ako prvý menovaný z trojice. Mojím problémom nie sú vtipy (naopak, pri zhruba 60 % z vtipov som sa smial), ale hlavný hrdinovia samy o sebe. Tak, ako v prvom diely fungovala chémia medzi Jacksonom a Reynoldsom na výbornú, tak v tomto filme je to úplne naopak. Postavy sú mi nesympatické a prišlo mi, že ich vzťah obsahoval len hučanie po sebe. Nezachránilo to ani Jacksonove motherfucker, ktorého tu bolo bohužiaľ málo. Salmu Hayek mám, ako herečku dosť rád, ale v tomto filme som si jej postavu dvakrát nezamiloval a Reynolds tu hrá prakticky to isté, ako v jeho ostatných filmoch. Hlavný záporák, Antonio Banderas, bol pre mňa veľkým lákadlom, pretože ako herca ho mám veľmi rád a už pomerne dlho som film s ním nepozeral. Bohužiaľ tu podľa mňa dostal málo priestoru a aj napriek tomu, že bol skvelo zahratý, tak sa zaradí do radu obyčajných a ničím nezaujímavých záporákov. Avšak musím podotknúť, že kedykoľvek je na scéne spolu s Hayekovou (Hájkovou), tak bolo vidieť, že si to obaja skutočne užívajú a tieto časti podľa mňa fungovali skvelo. Morgan Freeman, tiež nedostal veľa priestoru, ale vo výsledku je to asi dobre, pretože jeho postava nepatrí medzi nejak extra dôležité. Koho som si naopak celkom užil, bol Frank Grillo, ako agent Interpolu. Dostal primerane priestoru, bol celkom sympatický a skoro každá jeho scéna mi prišla vtipná a niečím zaujímavá. Bude to práve on, kto mi z tohto filmu zostane v pamäti, pretože zvyšok snímku zostane, ako obyčajný a ničím nevyčnievajúci akčný film, na ktorý rýchlo zabudnem. Pri vtipoch som sa smial, akcia bola v pohode a o dosť krvavejšia, ako som čakal, ale žeby išlo o niečo extra dobré si nemyslím. 4/10 (Videné v kine)