Čertoviny (2017)

Jednoduchý dej a nie moc kvalitné herecké výkony. Tieto dve veci tomuto filmu dosť uškodili, ale pekná atmosféra to vyzdvihla hore. Čo sa týka scén v pekle, tak tie boli podľa mňa veľmi pekne spravené, bohužiaľ na povrchu mi to ako stredovek nepripadalo vôbec (elektrické vedenia, betónové cesty). Deťom sa tento film páčiť bude a aj na Vianoce si to celá rodina užije.

Probudím se včera (2012)

Keby som si odmyslel začiatok a koniec ktoré ku mne vôbec nedorazili tak my z toho vylezie celkom fajn film. Moc originality v ňom nebolo a celé mi to pripomínalo Návrat do Budúcnosti. Vo filme padli nejaké tie vtipy na ktorých som sa aj zasmial, ale zároveň tam bola kopa tých nepodarených a trápnych. Čo sa týka romantickej linky tak tá bola za mňa dosť fajn a tak trochu u mňa ťahala celý film. Dosť sa mi páčila aj scéna s Lícoknigou na ktorej som sa pobavil. Takže za mňa ide o vpoho film.

Osm statečných (2006)

Film ktorý zo začiatku začne plynúť až prirýchlo a bez emócií sa neskôr zmení na krásne dielo v ktorom sledujeme smutný dej psov a človeka ktorý kvôli tomu nemôže spávať. Za mňa pekne natočený a pekne spracovaný film plný emócií (až na začiatok). Jedna scéna by mohla malé deti vydesiť, ale to vôbec nevadí. Všetci herci hrajú skvelo a sú uveriteľný, veľmi ma bavilo tento snímok pozerať.

Mandalorian (2019) (seriál)

Mandalorian začal prvou sériou fakt skvelo, bohužiaľ asi to malo prvou sérkou aj skončiť, pretože tvorcovia z toho potom spravili ďalšiu hlúpu volovinu pre malé deti. Je fakt smutné kam to SW dopracovalo (a pri tom Andor vkresal svetielko nádeje, bohužiaľ mentálna inteligencia predplatiteľov Disney+ urobila svoje a táto lacná sračka dostáva väčšiu pozornosť ako reálne kvalitný seriál) a sorry, ale 5 hviezd tomu po 2. a nebodaj ešte aj 3. sérií môže dať len slepec.

Bohemian Rhapsody (2018)

Výborný film sprevádzaný výbornou hudbou. S čistým srdcom môžem povedať že toto dielo by nemalo minúť nikoho. Emóciami a energiou tento film priam žiaril a ja som si ho neskutočne užil. Rami Malek sa u mňa vykopáva do úplnej elity a myslím si, že právom. Skvostný výkon predviedol. Zakaždým keď predstúpil na javisko som sa cítil ako keby som bol na skutočnom koncerte Queenu a divím sa, že som v kine nevstal a nezačal tancovať. Výborný film. (Videné v kine)

Rivalové (2013)

Príbeh dvoch hlavných hrdinov u ktorých som sa nevedel rozhodnúť či u nich prevládajú kladné alebo záporné vlastnosti. Avšak jedno je jasné, obaja sú skvelý pretekári ktorých vás po celý čas bude baviť sledovať. To ako sa snažia navzájom ponižovať a predbiehať ma dosť bavilo. A aj keď ide o "rivalov" nevedel som sa rozhodnúť komu z nich budem fandiť. Majstrovsky natočené dielo so zaujímavými postavami a dejom ktoré by vás určite nemalo minúť. Za mňa jednoznačne adept do TOP 10 najlepších filmov dekády. 10/10

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Úžasný vojnový film s výborným spracovaním a veľmi uveriteľnými bojovými scénami a krásnou krajinou. Tom Hanks tu samozrejme zase dokazuje ako dobre vie hrať, ale ja som si prekvapujúco (asi prvý krát v živote) užil aj Vina Diesela. Tiež sa mi páčilo aj to, že film nebol len obyčajným vojnovým snímkom ktorý monitoruje veľkú bitku po ktorej prichádza ďalšia a ďalšia, ale ukazuje nám príbeh učiteľa ktorý bol povolaný do armády a po prežití krvavého vylodenia v Normandii nejde bojovať do ďalšej bitky, ale dostane za úlohu zachrániť obyčajného muža a priviesť ho za matkou ktorá si už pretrpela veľa bolesti. Ide v podstate o vojenský film kde nie je hlavným motívom vyhrať, alebo uškodiť nepriateľovi, ale zachrániť človeka a priviesť ho späť ku jeho mame. Zároveň film má aj silné momenty kde som sa niekedy musel snažiť aby som udržal svoje emócie na uzde. 10/10

Irčan (2019)

Keď som sa pred pozretím filmu dozvedel akú dĺžku bude mať, trochu ma to odradilo, ale na koniec som bol hrozne rád, že som si tento film pozrel. Milujem mafiánske filmy a hlavne tie s Al Pacinom ktorý je filmová mafiánska legenda. Čo sa týka Roberta De Nira, jeho herectvo nemalo chybu. Úžasný film ktorý môžem vrelo odporučiť všetkým kto chcú sledovať nádhernú filmovú prácu. 10/10

Mank (2020)

Za mňa super film, užíval som si ho od začiatku do konca. Gary Oldman hrať vie a v tomto filme to úplne potvrdzuje. Tiež však musím uznať, že film nie je pre všetkých. Niektorým ľudom môže vadiť, že hlavná postava má niekedy viacej záporných ako kladných vlastností, ale mne to vôbec nevadilo, práve naopak. Veľmi ma pobavili scény kde sa H. J. Mankiewicz opil, ale čo ma najviac bavilo, bol Gary Oldman ktorý bol v Hlavnej úlohe proste dokonalý. Toto je dôvod prečo Netflix nevymením za HBO alebo, až tu bude tak Disney+, lebo kvôli týmto klenotom sa to neoplatí. 10/10.

Nicky, Ricky, Dicky a Dawn (2014) (seriál)

Ide o príjemný seriál ktorý sa bude veľmi páčiť deťom. Samozrejme miestami je humor už trápny, ale aj tak podľa mňa sa u toho pobaví celá rodina. Nickelodeon