Mortal Kombat (2021)

"Do not forget this face!" Ďalší šialený akčný blockbuster v ktorom si skupinka hrdinov, ktorý nepoznajú bolesť nakopáva rite. Mám pocit, že v Hollywoode zabudli robiť blockbustery, najskôr priblblá Army of the dead a teraz toto. Najskôr sa pustím na klady. Film má dobré tempo, peknú akciu, vpoho CGI efekty a cool hudbu, takže sa pri tom neunudíte k smrti, bohužiaľ budú tu aj takí, ktorí sa unudia. Dej to skoro žiadny nemá, postavy nedostanú veľa priestoru, takže si ku nim divák nespraví žiadny vzťah, ich skony bude sledovať v podstate bez emócií a dosť rýchlo sa na nich zabudne. Tiež mi úplne nesadlo finále. Ja osobne som čakal na nejaké epické zakončenie plné krvi a explózií a ono nič. Keby sa nespustili záverečné titulky, asi by som ani nevedel, že film je u konca. Posledná bitka bola skrátka ďalšou obyčajnou akčnou scénou, ktorých bolo vo filme asi milión. Keď však človek vypne tak si to možno aj trochu užije. Za mňa je to taký priemer, ani extrémne zlé, ale ani nič nové a zaujímavé.  6/10

Wanted (2008)

Ja osobne, som veľkým fanúšikom filmových adaptácií komiksov od Marka Millara. Nie preto, že sú plné epickej akcie a cool CGI efektov, ale preto, že každý z týchto filmov má niečo do seba. Nie sú to len hovadinky, v ktorých musí hlavný hrdina vo farebnom kostýme zastaviť zloducha, ktorý chce ovládnuť svet, ale sú to fakt originálne filmy so zaujímavým dejom, dobrými postavami, sakra dobrou akciou a cool hláškami, ktoré si budete prehrávať v hlave ešte dlho po pozretí filmu. A tieto aspekty spĺňa táto akčná šialenosť na výbornú. Ku Angeline Jolie začínam mať čím ďalej tým viac pozitívnejší vzťah.  9/10

Jak vycvičit draka 3 (2019)

1. diel patrí medzi moje najobľúbenejšie animáky, takže som už dlho plánoval, že si trojku tejto dračej ságy pozriem. Dostal som sa k tomu až teraz. Hneď na úvod musím povedať, že tento film ide, ide a nezastavuje sa. Každú chvíľku sa tu niečo deje a divák musí byť neustále v pozore, aby niečo nepremeškal. Mne osobne sa tento štýl úplne nepáčil. Ja by som film buď predĺžil, alebo by som ho rozdelil na dva a dal tak postavám viac priestoru. Tiež by som pridal viac vtipných scén, lebo ich tu za mňa bolo zúfale málo. Dej tu hodnotiť nebudem, pretože pri animáku nie je priehľadný dej ničím úplne zlým. To čo sa mi páčilo bola dôstojná animácia a úžasné romantické linky, ktoré ma na celom filme bavili asi najviac. Ja som si v podstate užil skoro celý film, len trochu ubrať na tej zbesilosti a epickosti. Stále je to však príjemné zakončenie trilógie.  7/10

Hardcore Henry (2015)

"EZ" Totálna blbosť, nad ktorej dejom premýšľali tvorcovia asi 5 sekúnd a predsa ma to extrémne bavilo. Film má dosť originálne prevedenie, kde ho celý sledujeme z pohľadu prvej osoby, ktorý diváka do seba úplne ponorí. Tiež chválim úžasnú akciu, ktorá ponúka epické a dosť krvavé scény. Celý film v podstate využíva R-kový rating do maxima. No a aby som nezabudol to najlepšie, tento film je extrémna sranda a ja som sa na tých hlúpych vtipoch smial, ako malé dieťa. Fakt mega film.  8/10

Ledová archa (2013)

Zaujímavý film, skutočne zaujímavý film, ktorý ma vážne bavil. Ja osobne mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú v malom prostredí (napr. vlak) a ktoré sú viac o postavách a príbehu. Presne tým je tento film. Zaujímavý námet, dobré a prepracované postavy, pekné využívanie prostredia a zaujímavý dej. Jediná vec, ktorá mi v tomto filme trochu chýbala, je myšlienka. Ona tu síce je, ale nie je zároveň. Keby ju tam tvorcovia trochu viac rozpracovali, tak by som možno dal plný počet.  8/10

Stánek s polibky (2018)

Blbosť, akože totálna blbosť, ktorá ma, ale vo výsledku celkom bavila. Príbeh je celkom banálny, ale na oddychovku pri ktorej človek vypne, to stačilo. 6/10

Žena v okně (2021)

Zo začiatku to vyzeralo, že z toho vylezie fajn psychologická dráma, ale v polovičke sa to trochu zvrtlo. Amy Adams mám veľmi rád a v tomto filme mi celkom sadla, rovnako Gary Oldman, ktorý mohol dostať ešte trochu viac priestoru. Celá zápletka okolo vraha sa mi však zdala celkom jednoduchá a páchateľa som mal odhaleného ešte pred tým, ako spáchal vraždu. Za mňa sa mohlo do filmu pridať viac psychologických momentov, vraha trochu viac prepracovať. Trochu na škodu bolo pár nelogických scén, napr. havária v aute, ale mobil je ako nepoškodený. Záverečná akčná scéna ma celkom bavila, takže za ňu dávam palec hore, avšak stále mi vŕta hlavou to, že aj tak ten záver mohol byť trochu lepší. Nakoniec z toho, ale vyliezla nie úplne dokonalá, ale celkom pekná pripomienka Hitchcockovín.  6/10

Letní kemp (2021)

Au. Moje uši ma fakt boleli. Tak strašne falošný a škaredý spev som vo filme už dlho nevidel. Od muzikálu človek čaká fakt prepracované pesničky a nie toto, nie tento mix falošne naspievaných pesničiek pri, ktorých si chcete najradšej zakryť uši, fuj. Ani keby som si odmyslel hudbu nenájdem veľa pozitív. Skrátka, keď som film dopozeral, tak som sa musel zamyslieť a dospel som k tomuto záveru - Čo som to vlastne pozeral? A toto je ten najhorší výsledok, ktorý na mne a ostatných divákoch môže zachovať film. Celé to bolo jedno veľké teen klišé, ktoré sa dá tak ľahko zameniť s hocijakým priemerným až podpriemerným filmom. Ono by ma to možno aj bavilo, keby to tvorcovia skrátili o polovičku, pretože 1,5 hodinový film v ktorom sa prakticky nestane nič, nie je to čo človek chce pozerať. Hercov som moc nepoznal, vyzerajú ako sympaťáci, ale takýto film ukočírovať nezvládli. Tento film je zatiaľ totálny prepadák tohto roku a body naviac dávam len za pekný vizuál a sympatické postavy.  3/10

Pařba ve Vegas (2009)

"What happens in Vegas, stays in Vegas" Smial som sa, fakt som sa rehotal od ucha k uchu. Komédia, ktorá nepotrebuje šialené scény na to, aby bola vtipná. Sympatické postavy, dobrý humor a dej, ktorý ma fakt bavil. Bradley Cooper si to dosť dáva a mňa osobne bavil z celej party asi najviac, ale hneď pod ním bol Zach Galifianakis, ktorý bol tiež úžasný, vlastne všetci boli skvelý, len Heather Graham mohla dostať trochu viac priestoru. Fakt zábavná komédia, ktorú odporúčam každému, ktorý je už trochu prejedený Sandlerovými šialenosťami.  9/10

300: Bitva u Thermopyl (2006)

"This is Sparta!" Úprimne neviem čo kritizovať. Nie som veľký fanúšik preplácaných CGI efektov, ale v tomto filme mi to ani veľmi nevadilo. Zack Snyder natočil presne to, čo všetci chceli aby natočil. Veľkolepú akčnú rezačku s výbornými dialógmi, epickou akciou, sympatickými postavami a hlavne výborným Leonidom, Gerard Butler si ho tu fakt dáva a mňa neskutočne bavil, vlastne všetci herci boli výborný. Filmová krása.  9/10