Elvis (2022)

Ale jo. Film je jízda a show. Co na tom, že po jisté době zkoumání hudby dvacátého století musím Elvise označit za totálního vykradače. Film si alespoň na nic nehraje a spoustu těch vykradených songů pustí i v původní podobě. Elvis byl plagiátor, ale nový byl ten styl, ten boom. Film je slušný mix moderního a starého. Ale verze s Russellem se mi pořád líbí víc. I on se mi jako Elvis prostě líbil víc. Butler mě nezaujal.

Sandman (2022) (seriál)

Bohužel, občas nudné. Za to hvězda dolů. Za znásilnění postavy Johna Constantina dostává ode mě Gaiman palec dolů. Tvůrci pak hvězdičku za další prznění, že z něj udělali ženu. Jako proč? Tohle se mi prostě nelíbí a nikdy líbit nebude. Nejméně výrazný Lucifer vůbec. A celý je to tak prolezlý gayema, že to vypadá, jako by už snad být hetero už ani nebylo v pořádku. Moc duhově přepálený, to už je pomalu sexismus a netolerance naopak. Pak přijde kyvadlová kvalita obsahu a z něčeho, co mohlo být fajn jsou stěží tři hvězdičky.

Poslední souboj (2021)

Některé pasáže nudné, některé parádní. Finále super. Charaktery zajímavé a dobře zahrané. Navzdory bitvám to bylo komorní, s minimem emocí. Špinavé a realistické. Rozhodně parádní kus kinematografie. Ridley tohle umí.

Muž z Toronta (2022)

Pohodová buddy komedie. Slušná akce, slušný vtipy. Líbilo.

Princezna (2022)

Rádoby akční sračka. Strašný scénář, tupé dialogy a nesympatická hlavní postava. Proč?

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Tady někdo něco brutálně podělal a jsem zvědav, jestli další tři díly dokáží vrátit trochu renomé starému Benovi. Nabídnout nám jen několik máchnutí světelných mečů a střídmé dialogy... No čekal jsem mnohem víc. Nakonec nejvíc potěší, že James Earl Jones je tady pořád a tak Darth Vader je stále Darth Vader.