Dakota Skye (2008)

Příjemné herecké obsazení, slušná romance, ale celé je to natočeno tak nějak obyčejně, televizně. Líbilo se mi, že film nijak zásadně netlačí na pilu a to ani jak po komediální, tak ani po dramatické stránce a působí dost uvěřitelně. Jednoduše takový příběh ze života. Jenže v tom se ukrývá i jedno malé, ne však bezvýznamné negativum: je to nevýrazné.

Průsmyk smrti (2006) (TV film)

Povedená válečná minisérie zobrazující válku hodně drsně a špinavě - přesně takovou, jaká (asi) opravdu je. Potěšilo mě omezení trapně přehnaného ruského hrdinství, které shazuje množství podobných snímků. Čtyři díly jsou tak akorát, abych se do děje pořádně zažral, ale zároveň aby mě nezačal nudit. Snad jen ty flashbacky na mě působily až moc zbytečně.

12 let v řetězech (2013)

Jednoduché, ale o to možná silnější a sugestivnější vyprávění ze života otroka. Skvělá filmařina a výborné herecké výkony hlavních i vedlejších herců, líbivá Zimmerova hudba, která nápadně připomínala jeden velice známý kus z jeho předchozí tvorby. Dlouhé táhlé záběry film možná trochu natahují, ale pocity smutku a totální beznaděje se do nich promítaly dokonale. Vůči násilí ve filmech jsem už vcelku imunní, ale bičování jsem teda musel vydejchávat.

Běžci (2010) (TV film)

Výprava výrazně pokulhává, ale i s tím málem se tvůrcům podařilo natočit na české poměry hodně zajímavý film. Postapo scifi? To si fakt nechám líbit. Práce s tajemnou atmosférou a tak trochu paranoiou je skvělá, stejně tak hlavní myšlenka filmu, která by si i zasloužila rozvést. Film hodně pracuje se záběry na ryze českou krajinu v potemnělém hávu a líbily se mi všemožné hrátky s kamerou. Za zmínku určitě ještě stojí slušná bojová choreografie (resp. nepůsobí směšně). Co se týče hereckých výkonů, ty jsou (jak je u našich filmů zvykem) trochu toporné a ty české kostrbaté dialogy jednoduše nepůsobí moc uvěřitelně. Každopádně krok správným směrem, za mě palec nahoru!

Love at First Hiccup (2009)

Milé, upřímné, ale taky místy zbytečně pubertální a přehnané, což trochu sráží jinak neobvykle silnou chemii mezi ústřední dvojicí. Fandy rom comů to rozhodně potěší, má to hodně vtipných scén (Ray Wise v roli otce sympaťáka válí), ale taky pár, které jdou přes čáru trapnosti (Victorovy zasněné stavy, koktání v lékárně), ale ty vzhledem ke zbytku milerád přehlédnu. Scout Taylor-Compton je každopádně boží! A kvalitní výběr hudby též stojí za zmínku.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Netradiční gangsterka v hodně temném a atmosférickém hávu s trochu "pohádkovým" průběhem a vyústěním, ale s hodně neobvyklou romancí a našláplou akční scénou v závěru. Po trochu chaotickém začátku přišlo velice příjemné překvapení.

Poslední skaut (1991)

Klasickej devadesátkovej akčňák s cool hrdinou, sympatickým sidekickem, přímočarým příběhem a hromadou mnohdy zkultovnělých hlášek. Mít to propracovanější příběh, nebál bych se sáhnout po ultimátním hodnocení.

Vždy připraven! (2010)

Pro road movie mám slabost a pokud se spojí zajímavý námět a namíchá vyrovnaný mix komedie a dramatu, má film z půlky vyhráno. Čekal jsem jen prdlou komedii a proto mě jistý důraz na dramatickou linku velmi potěšil. Dvojice mladých svobodných komunistů byla od pohledu sympatická, story nikterak objevnáa místy trochu přitažená za vlasy, avšak s poměrně nečekaným vyústěním. Dobrodružná atmosféra mě na tu chvíli naprosto pohltila a hned jsem měl chuť na cestu napříč Amerikou vyrazit taky.

Simonův vesmír (2010)

Příběhově jednoduchá komedie zabývající se poměrně těžší tématikou, ale s takovou lehkostí, že to na mě občas působilo až trochu prvoplánově. Příjemný relaxační film, který má ale řekl bych do reality poměrně daleko.