Haunt (2013)

Pokud je na hororu nejpovedenější ta romantická část, je někde něco špatně. Hlavní dvojka táhne film co se dá, stačil jeden pohled na Lianu Liberato a chrochtal jsem blahem, jenže....(!) to by Haunt nesměl být tak fádní horor se stokrát ohraným dějem a samoúčelnými lekačkami (creepy CGI fejs + hlasitý creepy zvuk) toho nejlacinějšího kalibru. Atmosféra je slabá, bál jsem se pouze toho, že se leknu a to je u hororu špatně. Závěr mě vyloženě nasral, protože jednak jsem to té mile vypadající teenage dvojici přál a jednak to nedávalo smysl.

Zátah: Vykoupení (2011)

Po dějové stránce přímočará řezničina s trochu haprující logikou postav, ale po stránce choreografie bojů naprostá špička. Zejména těm na blízko sahá americká produkce sotva po paty, takhle střídmý střih a šikovná kamera se jen tak nevidí.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

O třídu lepší než předchozí díly. O poznání snesitelnější, dost sebeironický a se snahou o příběh a ne jen nechutný gore masakr. Je to dost blboučké, ale na to jsem si u teenage hororů zvykl. Na Alexandru Daddario se dobře kouká a Alex z Lost ji dobře sekunduje. A hlavně je to konečně zábavné.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

O něco koukatelnější jak první díl, zejména díky důrazu na akci - tedy jestli se to tak dá vůbec nazývat. Obsazení je tentokrát poměrně sympatické a "šerif" narozdíl od prvního dílu nepůsobí vtipně, nýbrž nechutně a sadisticky. Ostatně takový je i celý film.

Poslední týden (2008)

Maximálně jednoduchá, ale příjemně meditativní road-movie jednoho milého chlapíka v podání sympaťáka Joshuy Jacksona, který víc než hraje svou postavou žije. Film vůbec netlačí na pilu, ale přesto příjemně dojímá, okouzlí nádhernou přírodou a vynikajícím výběrem hudby. Navzdory tématu nikoli depresivní, ale pozitivní podívaná. Žádné přehnané psychologické úvahy nad smyslem života, jen snaha zažít poslední dobrodružství. To strive, to seek, to find, and not to yield.

Dobrý Will Hunting (1997)

Po zhlédnutí tohoto filmu se už nedivím, že jsou Ben Affleck a Matt Damon jako scénáristé tak obdivováni. Napsat v jejich věku tak psychologicky komplikovaný scénář je úctihodné. A to nemluvím o tom, že si ve svém filmu dokonce zahráli a společně s Robinem Williamsem předvádí neobyčejně dobrý herecký výkon. V závěru se ovšem začal děj trochu táhnout a ztrácel dynamiku, ale to mu vzhledem ke zbytku mile rád odpustím.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Souboj upjatého konzervatismu a svobodného myšlení ve školních lavicích. Směřování děje je sice trochu klišé, ale celé je to natočené tak příjemně a s citem, že nemůžu hodnotit jinak. Krom výborného Robina Williamse zde předvádí svůj herecký um v tomto filmu ještě velmi mladí Robert S. Leonard a Ethan Hawke. Nejsem zrovna fandou poezie, ale přesto mě film dokázal oslovit a poslední scénou dokonce až dojmout. Carpe Diem.

Cashback (2006)

Na můj vkus bylo toho filozofování až moc a mnohem více mě snímek zaujal v komediální rovině. Vykreslení chodu supermarketu bylo opravdu vtipné, typicky britsky suché. Ta jistá artovost tomu spíš ubližovala.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Béčková nudná a přehnaně krvavá blbost bez pointy se stupidně chovajícími se postavami a neděsivými záporáky. Hvězdu za Jessicu Biel v těsném tričku.

Divoška (2008)

Nad tímhle filmem jsem dlouhou dobu váhal a to i přestože tam hraje Emma Roberts a sympaťák Nick Frost. Nick k mému zklamání dostal jen malé, ale dost vtipné cameo. Škoda, že tak vtipný nebyl celý film, který často sklouzával k trapnosti. Scénář na bázi osvědčené šablony, kdy se z mrchy stává klaďaska + nějaká ta love story + zaškobrtnutí těsně před koncem a následné usmiřování. Šablona tedy viděná snad 100x a šablona která neomrzí, ale Wild Child tuhle šablonu nezpracovává nijak zajímavě a jednoduše nebýt Emmy, asi bych to ani nedokoukal.