Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Zklamání. Je tu sice pár dobrých scén, jako třeba setkání s mořskými panami, ale jako celek je to strašně nevýrazné, vtipů ubylo na minimum. Ani ta hudba už nebyla tak monumentální a HLAVNĚ to nebylo moc zábavné. Naprosto tuctový blockbuster.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Moc dlouhý, místy dost natahovaný a dějové překombinovaný, ukecaný, ale opět s výbornými hereckými výkony, luxusní hudbou a atypickým koncem. Opět se jedná o příjemnou podívanou, ale díky přestřelené délce hodnotím o stupeň níže.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Na podobné úrovni jako první díl. Až moc dlouhý, místy malinko nudný, s výbornými hereckými výkony, epickou Zimmerovo hudbou a výborným závěrem. Příjemný letní blockbuster.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Oddychový snímek, který by byl akorát na ty tři hvězdy nebýt Johnyho Deppa. Svými vtípky táhne celej film a ostatní herci s Orlandem Bloomem a Keirou Knightley v čele mu příjemně sekundují. Příště bych ale radši kratší stopáž a promyšlenější děj. Efekty jsou samořejmě špičkové a hudba epická - v dnešní době řekl bych již kultovní.

Let Fénixe (2004)

Výborný dobrodružný snímek s obsazením, které se jen tak nevidí. Dennis Quaid, Giovanni Ribisi, Miranda Otto, Hugh "House" Laurie a nebo hostující Jared Padalecki? Herecká sestava jak hrom a i přes jednodušší scénář se jedná a napínavý thriller s velmi povedenou hudbou.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko? What the hell kind of name is that? It's like some sort of superhero or something. --- What makes you think I'm not? Spojení vtipného teenagerského filmu (ale ne komedie!) a mysteriózní sci-fi, jehož děj i po několikátém zhlédnutí uchvacuje svou promyšleností a možnostmi interpretace. Parádní herecké výkony, minimalistická, leč velmi působivá hudba, hypnotická, těžko napodobitelná atmosféra, a hlavně možnost nad filmem přemýšlet dlouhé hodiny. Po každém zhlédnutí objevuji něco, čeho jsem si předtím nevšiml a postupně si dávám všechny střípky dohromady, ale pravdou je, že opravdové kouzlo je v tom, že stále nechápu všechno. Podrobné vysvětlení děje zde. Úryvky z fiktivní knihy Roberty Sparrow "The Philosophy of Time Travel" klíčové pro pochopení filmu zde. Why are you wearing that stupid man suit?

Pan Nikdo (2009)

Jedním slovem originální. Těžko hodnotit, snad jen, že to místy bylo trošku zdlouhavé. Ale jinak zamotaný snímek, který stojí za to vidět. V popisu mi citelně chybí žánr: psychologický, což tento film je.

Super 8 (2011)

Jména! Díky nim jsem se na film těšil jak malý kluk. Kde jinde najdete pospolu Stevena Spielberga, J.J. Abramse, Elle Fanning a geniálního skladatele Michaela Giacchina? I přes trochu uspěchaný konec neváhám udělit plný počet, protože J.J. Abrams přinesl snímek ve stylu E.T.ho, který v dnešní době strašně chybí. Na druhou stranu jsem si ale trochu nejistý, pro koho je film vlastně určený? Pro děti? Ne tak docela. Super 8 je místy docela krvavý a děcka "shitují" o sto šest. Na druhou stranu dospělé diváky naopak story z pohledu dětí může štvát a dočká se i typického moralizování, i když v hodně omezené míře. Audiovizuál je parádní, hudba Michaela Giachina krásná a "The Case" běžící při závěrečných titulkách pobavil. Já jsem si Super 8 užil a ne jenom jednou.

Paranormal Activity 2 (2010)

Dvojka je zvláštní. Sice se tu dovysvětlují některé okolnosti z jedničky, ale po stránce atmosféry to vázne. Bál jsem se, ale rozhodně ne tolik jako u prvního dílu. Jednak, podobně jako u prvního dílu, mi hned bylo jasné jak to dopadne (sem věštec či co) a jednak jsem tu herečku, co hrála sestru Katie znal ze seriálu Jericho, takže naprosto odpadla věrohodnost. Navíc je průběh strašení velmi podobný. 3*

Paranormal Activity (2007)

Tak tohle bylo hodně děsivý. Brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Posledních 10 minut bylo skvělých, takže za 4*.