Sestra (2018)

Myslím si, že diváci jsou v dnešní době fakt přemlsaný a máloco je pro ně dobrý. Kdyby tohle vyšlo před 50 lety, tak to má 90 %, ale dnes 56 %. Co tomu chybělo? Mělo to nápad, příběh, nebylo v tom to, co mě na každém hororu vadi - jedna rána golfovou holí fo hlavy navíc by zkrátila film o hodinu... herecky dobré, atmosféra skvělá. Jo, je to trošku blbůstka, no ale proč nakonec ne? 5*!

Papežův vymítač (2023)

No, bylo to občas trošku přitažené za vlasy, ale spojení tohoto žánru se skutečnou postavou a částečně se skutečnou historií (viz inkvizice) mi přišla jako poměrně dobrá kombinace. Navíc Russell Crowe geniální ve své roli, strašně příjemně se na to celé koukalo. Délka akorát, drobnosti by se našly, ale ani to mi nezabrání udělit 5*!

Mládí (2015)

Prvky komedie by se našly, ale rozhodně mi to jako komedie nepřišlo (ne že bych to očekával před zhlédnutím)... Zajímavý až lyrický (lyricko-epický) příběh, na jednu stranu příjemný - žádní záporáci, klidná atmosféra atp., na druhou stranu silně duševně zneklidňující svými myšlenkami. Zahráno jinak parádně - staroušové sympatičtí a Rachel krásná jako vždy. Smíšené pocity po sečtení všeho, ale kvalitou nenacházím větších chyb... 5*!

Let číslo 93 (2006)

Jestli mě na tomto filmu něco překvapilo, tak je to těch 85 %. Když jsem ho sledoval, netipnul bych ho ani na červenou zónu. Je to hodně jednoduchý film, rozhodně to není typ amerického akčního filmu, ale takový až dokumentární snímek. Něco z té akce a trochu filmařiny to ale prostě postrádá. Žádné, resp. minimum záběrů na letadla z venku, žádné efekty, vše, co se dá natočit jednoduše a možná i levně. Zahrané je to obstojně, ale i těch 111 minut bylo dlouhých. Těch řečí než se cestující rozhodli k útoku - zrovna tady byla určitě snaha o to, aby se divák přiblížil emocemi k pasažérům, ale to se u mě vůbec nepovedlo. Od půlky jsem měl upřímně chuť to vypnout a dokoukat někdy jindy. Za mě asi těch 70 %, víc protentokrát nedám.

Girlhouse (2014)

Horor průměrný, nadprůměrnost budí jen to moderní pojetí s kamerami... klasicky mix Halloweenu (Edit: dokonce jsem si teď v zajímavostech přečetl, že jsem to odhadl přesně :)) s čímkoli v tomto žánru - polovina filmu by se vyřešila, kdyby tou golfovou holí slečna udeřila prostě podruhé a potřetí... as always... Druhá půlka tedy občas hodně pochybná, co se týče nápadu s Girlhousem, všechny nepřesnosti se jakž takž vysvětlili během filmu, takže to je nakonec OK. Nápad zajímavý, herecky v pohodě, má to všechno co to má mít, oddychovka na večer cool s ideální délkou... dal bych 3-4* a každý filmař ví, že když je hezká hlavní hrdinka a nosí toho co nejméně, tak film táhne... no a tady jich je několik :) tak holt přidám i tu čtvrtou. 70 %!

OnlyFans: Láska na prodej (2023) (TV film)

Zajímavý styl reklamy :) rozbor těchto 26 minut včetně psychologie vystupujících postav by byl asi zbytečně moc složitý a ostatní to jistě rádi udělají za mě. Trochu mi možná uniká smysl tohoto dokumentu, ale některé obzory mi jistě otevřel. :)

Silvestr – pořád nás to baví (2023) (pořad)

Hodně nám vadilo to sestříhání. Když už tedy pouštět to, co jsme všichni 100x viděli, tak tedy alespoň celé. I tak ale asi to nejlepší, co se dalo na Silvestra v televizi najít... bohužel...

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Je to taková zbytečná miniaturka bez příběhu, jejíž základní myšlenkou jsou sladké Vánoce. Dospělé definitivně nezabaví, ale dětem, co rádi Shreka, to 24.12. klidně pusťte. 3*

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Je to taky takové slabší, srovnatelné s trojkou, už to nemá pro mě to subjektivní kouzlo z dětství. I tak ale zajímavý příběh pro děti a hezký konec. 4*!

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Je to sice slabší než jednička, zvlášť v tom, že je to v podstatě stejné, ale natož že je to dvojka, tak to tak špatné není. Je to zábavné a příjemné.. zvlášť na Vánoce! 5*!