Cela (2000)

Docela dobrá kombinace Počátku a Saw s krásnou paní Lopez. Zajímavý námět, jakž takž promyšlené úplně dopodrobna. Možná si s tím šlo víc pohrát, ale takové už kriminálky bývají... třeba kdyby to bylo delší, neznamenalo by to kvalitu navíc. Rozhodně to má svoje chyby, hranice 4*/5*, ale moje hodnocení bývá vždy mírnější než u ostatních. :)

Příchozí (2016)

Konečně nějaké pořádné scifi bez nějakého velkého násilí a přitom dobrou a budovanou atmosférou. Táta film po půlce vzdal, že už se ztratil, ale mně to nápadem přišlo skvělé a asi už jsem dospěl do bodu, kdy některé filmy pochopím dřív než moji rodiče... herci parádní, efekty super, 5*!

Kráska a zvíře (2017)

Hrozně přeslazený muzikál a to strašně není můj oblíbený styl. V rámci žánru ale určitě docela dobré, vděčný příběh, skvělé efekty a Emma Watson, co víc si jako režisér přát... Lehký nadprůměr, ale osobně to vidět znovu nemusím. 4*!

Je mi ze sebe špatně (2022)

Drama/Komedie/Horor - tak já vám nevím, co si vybrat... Komedie je to asi tak moc jako horor, takže za ně určitě drama, a poměrně povedené drama. Velmi zajímavý psychologický námět, jen trochu převedený až do absurdna. Občas mi z toho až nebylo dobře... ideální délka, herecky v pohodě, 5*!

Ctihodný občan (2009)

Velmi zajímavý snímek, trochu nutí i k zamyšlení... od začátku do konce fandím já, jako divák, někomu, komu bych neměl.. a není to poprvé :)... na druhou stranu konec poměrně uspokojivý, příběh hodně dobrý, po delší době zase pro mě nepředvídatelný... Herecky taky super, jednoznačně 5*!

Případ číslo 39 (2009)

Velmi milé překvapení, po delší době hororový snímek tohoto typu, který v dané logice dává docela smysl, nejsou tam žádné klasické hororové chyby a i herecky je film dost obstojný. Výborná práce s atmosférou, ideální délka, jen nechápu, proč vždy podobné filmy nedosáhnou ani na tu červenou zónu... Za mě 5*!

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Konečně zase po delší době jeden 5* film. Zajímavý námět včetně hlubokých prožitků postav, částečně s prvky komedie, ale v příjemném nadhledu. Přátelské tempo, žádné velké přemýšlení, příjemní herci... zkrátka 5*!

Americký zločin (2007)

U tohoto komentáře přináším i subjektivní porovnání s The girl next door (2007), kterou jsem viděl před pár dny... oba filmy mají své plusy i mínusy, ale zatímco něco přes 65 % je u TGND poměrně odpovídající, zde mi 82 % přijde podezřele moc. Nerozporuji, že je tento film o něco lepší - jak provedením (natočení, odvedená práce s příběhem apod.), tak i třeba herecky... Téma stejné (zde tedy údajně více odpovídající realitě), silné, ale ani tady mě to tolik nebavilo - srovnatelně nebo možná lehce víc než TGND... Tam to bylo na 3*, zde dám 4*, ale vidím to tak na 70 %.

The Girl Next Door (2007)

Rozhodně jsem čekal víc... moc mě to nebavilo, ale jestli se to někdy stalo, tak je to teda síla. Námět na film určitě zajímavý, ale šlo to udělat lépe, rozhodně v roce 2007. Herecky to taky bylo takový průměrný, asi to nemusím úplně vidět znova. 3* spravedlivé...

Sestra II (2023)

Jak se mi líbila jednička, tak asi tak velký pád je to ke dvojce. Až škoda té snahy všemu dát propojenost a taky toho přizvání prvků z jiných hororů (zombie máma ministranta či klasické duchařské lekání...). Občas to zase nedávalo moc smysl... oproti jedničce, kde v rámci dané logiky to docela šlo... Stala se z toho prostě taková divná míchanice, která ani tak moc nebavila vyjma závěru. Během jedničky jsem se bavil celou dobu a chtěl jsem, aby byl film co nejdelší a stále pokračoval. Tady jsem od půlky vyhlížel konec. Na druhou stranu určitá míra propojení s ostatními dějově spojenými filmy byla fajn, z něčeho jsem tedy lehce zmatený, jak to navazuje, ale asi to mají tvůrci promyšlený, když to vydali, ne? :) I propojení s geny a historií je fajn nápad, zahrané jakž takž obstojně, třeba se k tomu někdy vrátím. Dnes to vidím nanejvýš na 3*. :(