Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nejdřív jsem byla na pochybách, že oproti původnímu filmu půjde o paskvil, ale brzy mě to chytlo a nepustilo. Oceňuji, že příběh se posunul do současnosti tím, jak byla poskládaná parta hráčů a využitá forma počítačových her. Vlastně s jedinou zmínkou o Alanu Parishovi to vůbec nekopírovalo předchozí Jumanji. Dobrá zábava na americký způsob. Jenom jsem zase na pochybách, zda skousnout i trojku,

Jumanji (1995)

Znám už takřka zpaměti a stále mě baví, stejně jako moje potomky (ač už má na bedrech 25 křížků). Pro mě dojemný příběh o odvaze, vzájemné pomoci v nouzi a vůli dohrát až do konce. Vynikající dětští i dospělí herci.

Jack a obři (2013)

V současnosti nejoblíbenější film mého šestiletého vnuka. Výpravné zpracování pohádky o kouzelných fazolích za účasti řady britských herců. Ústřední dvojice od pohledu spíš nehrdinská, ale štěstí jim přeje. Skvělí padouši, ať už v lidské nebo v přerostlé podobě. Napínavý děj odlehčován špetkami humoru. Vřele doporučuji všem klukům i statečným holkám.

Chlapectví (2014)

Film působí velmi přirozeně, jako bychom zpovzdálí sledovali životní milníky kluka ze sousedství. Tím, jak jsou záběry autentické, protože vidíme stále tytéž aktéry, zanechaly ve mně silný dojem. Chlapectví má přesah i v tom, že nám umožňuje spoluprožívat normální život obyčejných Američanů v delším časovém úseku a porovnávat se s nimi. Jak s ním nakládají, jak vychovávají děti, jak se motivují a usilují v cestě za živobytím, láskou a štěstím. Jak pravila Masonova máma: "Fakt mě baví činit v životě rozhodnutí, která nás udržují na hranici chudoby".

MOST! (2019) (seriál)

Měla jsem obavu se na to dívat v repríze, abych si nezkazila výborný první dojem z loňska. A ono ne! Najednou vidím i detaily, které dřív unikly pozornosti a je to ještě lepší. Geniálně napsáno, geniálně zahráno, geniálně natočeno..

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Barevná fantazie ze štětce národního umělce Karla Zemana. Námořník brázdí nekonečný oceán a zažívá dobrodružství, která se mohou přihodit pouze v dalekém Orientu. Příjemný komentář Jana Třísky. O hvězdičku míň za místy neposlouchatelnou scénickou hudbu.

Poldové a nemluvně - Dort (2020) (epizoda)

Připojuji se k tomu, co napsal(-a) dejavu26. Na sledování mě navedla kamarádka, zavalená starostmi, která si při tomto seriálu dělá radost. A opravdu je to milé a dobře stravitelné, zábava na úrovni. Dobře odvedená práce všech, scénáristy počínaje.

Opravdová kuráž (2010)

Nefalšovaný Divoký západ včetně pojízdné zubní ordinace. Atmosféra, při které místy naskakuje husí kůže. Umocněno řadou nezapomenutelných hlášek. Steinfeldová, Bridges a Damon ve svých životních rolích.

Zimní zámek (2019) (TV film)

Když zima za nic nestojí a zapomínáme, jak vypadá sníh a led, není nad to pustit si tenhle film o svatbě v ledovém hotelu. Originální interiéry a samozřejmě romantika každým coulem.

Avatar (2009)

Dodnes si vybavuji pocit nadšení a úžasu, když jsme šli prvně na tohle 3D. Fantastická fauna a flora na Pandoře i promyšlený příběh boje o záchranu v přetechnizovaném světě si našly nadšený ohlas u všech diváků. Podle mě toto zjevení už nemůžou překonat chystaná pokračování.