Barbarella (1968)

BARBARELLA, PSYCHADELA, THERE'S A KIND OF COCKLE-SHELL ABOUT YOU... Nářez :-) Naivní až na půdu, ale roztomilé... a lechtivé. Striptýz ve "stavu beztíže" hned v titulcích, boží. Všechny papundeklové kulisy a chatrné propriety mají své nezpochybnitelné kouzlo a díky rozumné stopáži utáhnou pozornost i dnes. Detektor shovívavosti nastavit na plné koule :-) 70%

Vyhoď máti z vlaku (1987)

Válku "Růží" miluji, ale jak vidno, šlo spíše o záležitost náhody nebo výjimečné vzedmutí všech tvůrčích sil, ke kterému dochází jednou, dvakrát za kariéru, protože tohle je DeVita plné, ale dobré to není ani náhodou. Ještě tak Anna Remseyová, to je super ježibaba (osobně ji mám nejradši jako mámu Fratelliovou v ROŠŤÁCÍCH), ovšem scénář stojí skoro úplně za starou belu, využívající možnosti černé komedie jen velmi chabě. 40%

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Asi jsem nebyl v pořádné trashové náladě :-) Opravdu, nebavilo mě to. Chabá vykrádačka Indiho eskapád s herci bez charisma. 40%

Dokonalá loupež (2002)

Takový australský loupeživý podvraťák, kde se každý může obrátit proti každému, kde logika nemá pevnou pozici a kde je význam slova překombinovanost vzýván jako mantra. 60%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Quentin a jeho nutkání v oblasti narovnávání historických křivd... Samozřejmě stylově a ve výborném obsazení. Je dobře, že gang drží celkem po kopě, např. takový Madsen (toho je hrozná škoda ve všech těch pičovinách co za rok nasází) by snad bez Tarantina zapomněl, co je to normální produkce. Nebo "normální", kolik takových tvůrců bude, co si se slušným rozpočtem dělají, co jen je jim libo? Snad to ještě chvilku vydrží... 80%

Spaceballs (1987)

Kultivovaná parodie na (hlavně) STAR WARS s jedním výživným déjà vu pro Johna Hurta. I s odstupem času pořád slušně funkční, s množstvím hlušiny v míře daleko nižší, než by divák čekal. 70%

Breakheartský průsmyk (1975)

Je to už léta a v hlavě mi utkvěla scéna s poctivě rozšmelcovanými vagóny při pádu z mostu (dnes by to všechno bylo generováno digitálně) a Bronson při rvačce na střeše rozjetého vlaku (vzpomínka trochu ztrácí punc, když si člověk uvědomí, že to byl dost často dubl) - po nedávném opáčku je jasné, že o moc víc zajímavého tam toho není a že se tím pádem dalo z námětu (a při těch kvalitních možnostech výpravy) vyždímat daleko víc. 60%

Tully (2018)

Reitman-Cody-Theronová, kombinace, která už jednou zafungovala a funguje i podruhé. Konfrontace dospělé deziluze a nenávratně minulého mládí aneb jak se s tím vším srovnat a přitom se nezbláznit. Teď budu trochu spoilerovat (!), ale něco jako mix MARY POPPINS a KLUBU RVÁČŮ. Theronová opět neskutečně válí. 75%

Něco nového (2006)

Něco nového? Něco strašného! Stereotypizující snímek, který měl možná opačné ambice, ale absolutně je nezvládl. Nebo jde jen o nepovedený kalkul? Tvůrčí rezignaci? Těžko říct, ale sledovat se to moc nedá, fuj... 20%

Pařba o Vánocích (2016)

Neskutečná demolice :-) O moc víc tam toho ale není... Už to bude pár měsíců, co jsem film viděl a po pravdě, nemohu si vybavit žádné detaily, jen pocit z důkladného večírkového běsnění (letěla tam kancelářská židle z okna?), kdy slova o "vymknutí se z rukou" slouží jako dost podstatný eufemismus. 60%