Lady Jane (1986)

Romantika v dobře obstaraných historických kulisách. Co romantika, úplná červená knihovna! Ale sedí to. Nebudu naiva, určitě se ta krátká epizodka před krvavou Mary (a Alžbětou) takto neodehrála, ale je tu ten věk titulní hrdinky a k němu ta naivita opravdu pasuje. I ten závěrečný patos nijak zásadně neulítnul... 80%

Mrazivá pomsta (2019)

Neeson by pomalu nic jiného nedělal, než jen podával pomstu pěkně za studena. A co se týče tohoto filmu, nejedná se o žádný laciný eufemismus, tady je i na pohled hodně chladno, ovšem onoho proklamovaného černého humoru mohlo býti i o trochu více - pořád jsem čekal, kdy se to nějak zvrhne a pořádně rozjede a ono je film průběhem poměrně standardní. 65%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Na jednu stranu moc pěkně udělané, s přehlednou akcí, na stranu druhou je z toho cítit tématická uspěchanost, kdy se všechno valí dopředu, aniž by si to pořádně sedlo - navíc ten závěrečný cliffhanger, film určitě nevydělá, takže je to leda pěkně k nasrání. 60%

Osudný svah v Aspenu (1993)

Blbina veliká, z dnešního hlediska zajímavá jen tím, že z Berga se stal především režisér (celkem úspěšný), a že Gross na tento filmový škvár navázal hned další rok o dost slušněji v červených rajtkách kanadské jízdní policie (seriál SMĚR JIH). Opravdu šaškárna v Aspenu, která je námětově pestrá, jako výpravné soft-porno. 30%

22. míle (2018)

Berg - Wahlberg, tito dva si museli náramně sednout :-) Pěkně z akce do akce, úplná kariérní série... A opět to není zlé, Berg je zručný, snad jen na přehlednosti by jeho tým mohl přidat. Wahlbergova postava je celkem výživná a vzhledem k tomu, jak se to celé vyvrbí, snad by si to zasloužilo i nášup. 70%

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Žádné zásadní dílo, nijak promakaný scénář, ale říkal jsem si, že když té Garnerové uvěřím aspoň polovinu toho, co podobná role potřebuje, nebudu při hodnocení krutý :-) 60%

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Po technické stránce je tento divadelní kus převeden do filmové podoby bravurně, výprava má svou kvalitu, nic není odbyté, i herci si odehrají to své. Koncept mě ale moc nedostal, jednak je průhledný až na půdu a potom to finále, tváří se jako libovolný díl iritujícího seriálu VĚŘTE NEVĚŘTE, což je únosné jen tak tak. Jsem skeptik, nikdy nevěřím :-) 60%

Loganův útěk (1976)

Archaický scifáč s celou řadou neduhů, spojených s neschopností tvůrců obdařit látku zásadní nadčasovostí. Prostředí (halové interiéry jak z lobby nejškaredějších socikovských kulturáků), kostýmy (pestrobarevné nylonové oblečky), výprava (miniatura megapole je hezká, ale veškeré vodní prvky odhalují tu jindy velmi vděčnou trikovou složku), příběhová nedotaženost, která skvělý námět vlastně vůbec nevyužívá... Z dnešního pohledu a s příslušnou shovívavostí možné brát snad jen jako roztomilého maskota žánru. 50%

Jsem božská (2018)

Námětem jde o běžnou a oblíbenou záležitost, mějte se rádi takoví jací jste, bla bla bla... Z bahna nezajímavosti to povyšuje nedostatek soudnosti Amy Schumerové, která to má na háku a je ve všech situacích skvěle autentická - nebo jsem jí to tentokrát pěkně sežral... Michelle Williamsová mi připomínala Míšu Jacksona, když byl chudák "ve formě". Záměr? V každém případě ready na tečku :-) 60%

Robin Hood (2018)

Mně to divoké pojetí vůbec nevadí, ptám se ale, pro boha živého, proč je to tak blbě napsané? Jenom díky zásadní nemohoucnosti na pozici najaté psavé síly (evidentně bez patronace příslušné múzy) je celý ten guláš dost vyčichlý. Je to cool jak flitry posázená kunda, zve k pobavení, když se vám ale ten lesklý bordel dostane na jazyk, nezbývá než plivat rozpouštějící se jedovatou barvu. 40%