Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný
  • Komedie

Poslední recenze (33)

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

I do třetice všeho dobrého se třetí díl Strážců povedl na jedničku a završuje tak tuto trilogie bravurně. S klidem na duši mohu říci, že je to vůbec ta nejpovedenější trilogie, kterou nám Marvel kdy nadělil. Big shout out Jamesi Gunnovi, který je záruka kvality a člověka s jeho talentem a citem pro filmové řemeslo v celém Marvelu už snad nenalezneme. Dokázal to koneckonců jak zde, tak i u DC, kde je stejně fenomenální. Třetí Strážci splňují vše co od akčního celovečeráku se superhrdiny, jestli to tak lze říct, očekáváte. Je to enormně akční, pro tentokrát i vážný a smutný, ale stále vtipný, což je pro Strážce to vůbec nejpodstatnější. I přes to jak je to skvělý to má stále nějaký ty šrámy, které jsem byl po zhlédnutí upoutávky na další Marvel projekt schopen přehlédnout. Nemyslím to nijak špatně, ale bez tvůrčích talentů jako je právě James, čeká Marvel cesta do záhuby. Blonďatá dívka v  elastickém kostýmu mě se svým feministickým týmem moc nepřesvědčila o budoucích projektech a proto jsem možná tak lhostejný vůči nim.

plakát

Babel (2006) 

Babel vypráví příběh hned ze čtyř diametrálně odlišných úhlu, kde každý podává odlišnou část příběhu, který je ovšem všechny spojuje dohromady. Ačkoliv způsob, jakým jsou do sebe zapleteny ony dějové linky, nemusí být až tak přelomový je stále racionální a ani jedno dějství není navíc. Každé je silné, emočně napjaté a zobrazuje stejné nebo podobné společenské a i mezinárodní problémy. Netřeba je po jednom rozpitvávat, ale určitě stojí za zmínku mexicko-americké vztahy a sociální začlenění kriplů, nemíním nijak hanlivě. Žádná z dějových linek mě ani sekundu nenudila, a vždy když se stopáž přepnula na další ze stop, nemohl jsem odtrhnout pozornost od té předešlé. Skvěle natočené a funkční drama s přesahem.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

John Wick 4 mě bohužel, a to díky ohromným očekáváním, nenadchl tak jak bych si přál. Nebylo tomu kvůli strohému ději, který je tu opravdu jen do počtu, nýbrž onou "velkolepou" akcí.  Které v první polovině moc nebylo a když už nějaká byla, tak sice nudná a neustále omývaná. Ano střelit někoho do hlavy je v boji mnohem časově úspornější a efektivnější než ho nějak hustě a stylově usmrtit, ale přeci jen jsme ve filmovém průmyslu a divák by určitě ocenil nějaký více brutální fatality ukončující chmat, než jen stále se opakující střílení z té jedné samé zbraně. Druhá polovina nanejvýš naplnila mé očekávání co se týče kvality soubojů, kterých tu je habakuk, a to zejména těch povedenějších, viz. akční sekvence ve squat housu nebo slavné a nekončící schody spolu se závěrečným duelem. Co se týče dialogů, tak ty mi přišly plytké a opět stále se opakující, přičemž absence nějaké té akce mě uspávala natolik, že jsem i přes hlučné reproduktory třikrát upadl do krátkého mikrospánku, ze kterého mě probral až hlasitý výstřel. A závěr? Nechápu, že jsem si za čtyři zhlédnuté filmy k hlavní postavě neudělal žádný vztah.

Poslední hodnocení (1 141)

EXODUS: Bohové a králové (2014)

29.05.2023

The Covenant (2023)

14.05.2023

Svět podle Daliborka (2017)

08.05.2023

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

06.05.2023

V zajetí démonů (2013)

03.05.2023

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série) (S01)

02.05.2023

Babylon Berlín - Série 2 (2017) (série) (S02)

01.05.2023

On se bojí (2023)

30.04.2023

Nene (2022)

25.04.2023

Reklama

Poslední deníček (5)

Shrek

This is Vojta now with his acc Bordel 

Ovládací panel
4 body