Hellraiser (1987)

Celkem by mě zajímala knižní předloha. Film není tak špatný a je tu pár světlých momentů, ale strašně moc očekávaných situací. Rozhodně nelze čekat nic k zamyšlení, jednoduchost je tu naprosto ve všem. Pokavaď jste nezkousli jedničku, tak se určitě nepouštějte do dalších dílů. Shlédl jsem sice pouze první 4 kousky, ale snad jen toto lze považovat za dobrý film. Pinehead se kultem stal oprávněně. Jeho postava zde není to, okolo které se vše točí a přesto filmu vládne. Možná škoda, že v dalších dílech je tomu jinak

Minority Report (2002)

Největším kladem je scénář. Výborný příběh s velmi originální zápletkou. Film je skvěle zpracován a vize budoucnosti se mi líbila, ač k takovým filmům přistupuji malinko nedůvěřivě. Bavil jsem se skvěle

Králové ro(c)ku (2006)

Hlavně díky skvělé muzice patří filmu vysoké hodnocení. U mě, jakožto rockového fandy bylo asi předem jasné, že film chytí. O českém dabingu jsem neslyšel nijak lichotivé věci, proto jsem velmi rád, že jsem mohl toto dílo shlédnout v originále. Perfetkní úvod a finále + scéna s Yettim. Škola Ro(c)ku byl fajn rodiný film, ale tohle je neuvěřtelná jízda. Soundtrack je klenotem.

Truman Show (1998)

Parádní příběh, originalita a Jim Carrey. Carreyho filmy jsem nikdy moc nemuse (vyjímkou budiž Muž na Měsíci), a proto jsem i k Truman show přistupoval s nedůvěrou. S hlavní postavou jsem soucítil a to je jasný důkaz, že mě film chytl a nepustil až do konce. Navíc Ed Harris prostě záporáky umí. Možná jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Okno do dvora (1954)

Mé první setkání s Alfrédem Hitchcockem. Dnes znám Okno do dvora skoro nazpaměť a přesto mě při každém zhlédnutí nadchne o něco víc. Poprvé mě dostala samotná myšlenka a genialita režie. Vše je točeno stále jen z fotografova pokoje, což tvoří krásně tísnivou atmosféru, kterou dokonale podtrhuje vizáž hlavního "záporáka". Na podruhé jsem se bavil u skvělých dialogů, které mají spád, mají nápad a hlavně jsou přirození a uvěřitelné a to mě pak baví poslouchat, o čem si James Stewart povídá se svými hosty. Navíc je film krásně okořeněn i jinými "okeními" příběhy. Okno do dvora je klasika nad klasiky, naprostý filmový základ a hlavně je to dílo, které budu tahat z kupy dvdček ještě mnohokrát.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

A revoluce ve filmu mohla začít. Hvězdné války jsou naprosto po zásluze kultem nad kulty. Oproti novým dílům jednodušší dějové linie a daleko lepší dialogy. Celé je to takové lidštější. Vždyť tady je naprosto každá postava legendou. Chewbacca s Hanem jsou těmi největšími. Hvězdné války jsem v dětství viděl nesčetněkrát a určitě je ještě mnohokrát uvidím a vždycky na mě dýchne ta atmosféra, jak jsem jako malý pod dekou sledoval všechny ty příšery a mluvící roboty a pak běhal po bytě s imaginárním světelným mečem. A to si Darth Vader schovával esa v rukávech až do dalších dílů, které mám snad ještě raději. Původní trilogie je prostě úplně jinde.

Život Briana (1979)

No tohle? Svatý grál mě lehce zklamal, Brian odrovnal. Geniální humor. Fajn začátek, nadupaný prostředek, špičkový konec, kdy opakovaný vtip je ještě daleko lepším vtipem a moje břicho, které dostávalo další a další dávky smíchu, už prosilo o pomoc. Finální scéna je skvostem, moc lepších zakončení není. Toto jeden z filmů, jenž mají v mém hodnocení velmi speciální místo a zvedá náladu při každém puštění.