Princ a Večernice (1978)

Postavu Mrakomora si budu pamatovat celej život. Vzpomínám si, jak jsem se jako malá nechtěla koupat v rybníce, abych nevypadala jako on. :) V této pohádce se odráží mé dětství, proto dávám 5*.

My Fair Lady (1964)

Jednoznačně nejlepší muzikál. A výborní herci. Tomuto originálu jsem taky opravdu vděčná za brněnskou verzi, kterou vytvořilo Městské divadlo - My fair lady ze Zelňáku. Tam se můžu vždycky smíchy potrhat a mohla bych to vidět snad i dvakrát ročně, na originál nedám dopustit :)

Krásný čas (2006) (TV film)

Po pravdě, tento film mám jakýmsi způsobem neustále v sobě. Neberu v potaz ani to, že Karla Rodena opravdu uznávám a mám ho ráda, ale samotný děj mě okouzlil. Mám ráda takový typ filmů, který vás dokáže uzemnit. Já na tento film po zkončení ještě pět minut koukám a nemám slov. I když to má v jistém smyslu neuzavřený konec a děj byl vcelku jednotvárný. I když se ve filmu nestane nic převratného, mám ho ráda. A díky tomu si vlastně můžu i říct, že mám pořád ještě s tátou dobrej vztah. :)

Patriot (2000)

Chtěla jsem dát 4*, ale nemůžu. Mel Gibson má sice skvělý výkon, ale přece jen film sám o sobě za moc nestojí.

Statečné srdce (1995)

Bravurní výkon Mela Gibsona (ani ne jako herce, ale coby režiséra). Láska, napětí, smutek.. Je to hezký příběh s dobrými herci.

Maverick (1994)

Je to úžasné! A taky samá skvělá hláška nejen od Mela. Ale mě osobně na filmu dost přidal právě Mel Gibson. Je neodolatelný, kvalitní herec. Líbí se mi, jak je film komplikovaně zapletený, až jde hlava kolem. Konec vcelku překvapivý, ale hlavně vtip a nečekané reakce. Jo a... dokonalost sama v podobě indiánů :)

Zaříkávač koní (1998)

Nepopírám, že je to výborný film, ale když mu na Primě přiřadili slovo "kultovní", nesouhlasila jsem. Každopádně i tak je to krásný romantický film, který stojí za to. Paradoxní je ta rozdílnost dvou měst, ta rozdílnost dvou lidí. Oddaná láska zvířete ke člověku a... jedním slovem krásné. Ostatně - natočil Redford někdy nějaký špatný film?

Dannyho parťáci 3 (2007)

Je to dobrý pokoukáníčko, ale nic víc. Děj mi přišel hrozně zamotanej, ale na druhou stranu právě to je na tom úžasný. Taky mě pokaždé dostane neodolatelnej bezstarostnej pohled trojice. Chladný výraz a jen tak ledabyle: Nic se neděje.