• Krátkometrážní

Hodinářův učeň (2019)

Uspokojivá rozprávka, ktorá baví a má trochu hlavu a patu. Veľa ťaží z hercov, ku príkladu Preiss bol bravúrny, Plodková sice trochu prehrávala ( ale tu vidím skorej problém réžie než samotnej herečky ) a super dvojky Neužil - Plesl, ktorá tiež niekedy mohla ubrať zo svojich taškaríc. Hlavné postavy milé, takže spokojnost.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Veľmi podarené pokračovanie slávneho filmu, resp. slávnej předlohy, ktorej zatleskal King a ktorej by isto zdvihol palec nahor aj sám Kubrick. ,,Dvojka,, nám viacej do hĺbky představuje ono ,,Osvietenie,, , a tak ako sú Kingove opisy do detailu rozpísané, tak to samé sa deje aj na plátne. … To lepšie z mysterióznej, hororovej škatulky, čo nám rok 2019 priniesol.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Poctu Hollywoodu tak ako sa patrí a jako je Tarantinovi najbližšie. Očakávaná pecka, DiCaprio a Pitt sú dokonalo skvelí, hláškujúce perly a osobité herectvo.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Veľmi som tomuto skvelému špionážnemu seriálu chcel udeliť plný počet, ale červík v hlave hlodal na 4,5*. Film je výborne režírovaný s nápaditým scenárom, vie akým smerom sa má uberať. Hlavný protagonisti sú uveriteľní, ako aj komparzy a.i. Napätie od začiatku po koniec. Môžem vypisovať len superlatívy, ale keď mám porovnať so Zachariášovou Pustinou, tak tá sa mi vryla pod kožu o malinko viac. ...Ps. Film tu výborne ukazuje , že vláda tehdajších pohlavárov v 89-tom neskončila a ,,revolúcia,, bola vážne len sametová. Nádherne depresívne...

Marianne (2019) (seriál)

Prvá epizóda tohto seriálu sa vyvýjala a rozbiehala tak, že som bol nadmieru spokojný a čakal ďalší ,,Haunting of Hill House,,. Bohužiaľ mi tento optimizmus dlho nevydržal a s pribúdajúcim časom sa z toho stala zbytočne naťahovaná a nechcene úsmevná rozprávka pre dospelých, ktorá bola navyše plná nesympatických hlavných postáv. Je veľmi zlé, keď diel trvajúci niečo málo cez pol hoďky dokáže aj nudiť. Samozrejme záver scenáristicky otvorený pre druhú sériu ( ktorú už asi sledovať nebudem ).

To Kapitola 2 (2019)

Lepšie 3*. Predne píšem : predloha IT je u mňa knižnou bibliou a jeho samotné sfilmovanie je pomerne ťažké, hlavne svojou formou, ktorá úplne nezapadá na rozdelenie filmu na 2 kapitoly, keď kniha je úplne inak stavaná. Avšak film si ide trochu svojou cestou a u mňa podstatné detaily, či dejové scény, ostali vo filme bez povšimnutia, či inak uchopené. Takže suma sumárum, nemožno porovnávať s knihou, ale u filmu mám pocit veľkého nevyužitého hereckého a príbehového potenciálu klauna, či pomalšou dynamikou u takmer trojhodinového filmu. .......Kniha má 1000 strán, film ( 1. a 2. kapitola spolu cez 5 hodín ), čiže obšírnejšie opisovanie je tu zbytočné.

Psí poslání 2 (2019)

Je to síce prvoplánovo slzydojné, príbehovo trošku potiahnuté za vlasy a celkovým konceptom v podstate hotovým xeroxom jednotky. .... Komu to, ale vadí? .... na toto - ako milovník psov so zaujímavým nápadom s reinkarnáciou - mám slabosť. .... Keď máte krásny originál obrazu a vedľa neho duplikát, páčia sa Vám predsa stejnak rovnako ?! - toť moje vysvetlenie plného hodnotenia.

Most - Série 1 (2011) (série)

Jeden z najlepších seriálov, čo TV mohla ponúknuť. Nechýbalo nič, čo v dobrej kriminálke má byť, ba čo naviac, všetkého pozitívneho bolo navyše. Výborne napísaná ústredná dvojica, ktorá svojim minimalistickým herectvom (Sofia Helin ) dokonale bavila a od epizódy k epizóde čím viac gradovaná atmosféra. Proste a jednoducho : učebnicový príklad severského krimi-thrilleru.

Zraněná srdce (2019)

Lepšie 3*. Ač pekná výprava a veľmi dobre vykreslené povojnové Nemecko je film čistou romantikou a melodrámou, ona vojnová dejová linka je len podkreslením tohto príbehu, ktorý síce bavil, ale v konečnom účtovaní to nebolo nič, čo by sme ešte nevideli, či nám ostalo v hlavách dlhšiu dobu..... Herci dobrí, Keira krásna, plus chémia tohto milostného trojuholníku fungovala.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Definitívny podpis Soukupa na liečbu na Bohnic.