• Krátkometrážní

Maggie (2015)

Maggie ako horor moc nefunguje, resp. v konečnom dôsledku primárnou jednotkou ani nie je, ale skorej alegóriou strachu zo straty vlastného dieťaťa. Čiže, v tomto prípade by tento námet zagungoval ako artovka na emociálnom poli bez zombie a bez Arnieho. Túto úlohu som mu príliš nežral. Ale to asi nie som a ani nebudem sám. To už je bohužiaľ jeho osud od doby Barbara Conana až po guvernéra USA.

Dvojníci (2016)

Filmov o zámene dvojníkov poznáme nespočet a práve tu prítomný film nie je z tých, na ktorých sa bude príliš dlho spomínať, či hláškovať. Komédia má viacmenej silový humor a aj keď nenudí a má tempo, márne hľadám v mysli okamžiky ktoré boli humorne a vtipom trefou do čierneho. Šedo-sivý priemer.

Smrt ve tmě (2016)

Znovu ničím extra zaujímavý a ani v malej časti prelomový, či aspoň o malý detail okorenený pre tento žáner. Takže v krátkosti: štýlom v podstate klasická ,,vyvražďovačka,, , kde hlavného hrdinu hľadajte v pojatí ,,padouch nebo hrdina - všichni jedna rodina,, , resp. zlodej (lovec) vs. slepý veterán (korisť) , postupom času sa mení v opačný gard. Scenár je celkom nápaditý, ale problémom sa stáva gradácia deja, ktorá je pomalá a film naberá na obrátkach až v posledných dekádach.

Prožít si své peklo (1977)

Ač film v sebe ukrýva v podstate detektívnu zápletku, o tú tu až tak nejde, ako o vyjadrenie citov, pocity úzkosti ,tlaku, depresie a nemohúcnosti. Drsný a autentický až na dreň, kde atmosféra zatieňuje vizuálnu stránku.

Marketa Lazarová (1967)

Ospravedlňujem sa, ale Marketa dozná môjho vyššieho hodnotenia asi až postupom času. Po druhom, treťom .... zhliadnutí, či až pri mojej vyššej filmovej inteligencii alebo pri obojstrannej náladovej symbióze. Je to film, za ktorého hovoria než slová skorej hudba a obraz a pan Vláčil je českým Tarkovskím. ...Alebo Tarkovskij je ruským Vláčilom?!

Teorie tygra (2016)

Pútavý príbeh, charistatický Jirka Bartoška, inteligentný humor. To sú v krátkosti a kocke body, ktoré dominujú tomuto filmu a akého si predstavujem, že by ten český mal byť. Ako plus pre každých chlapov je tu tiež jasne patrná antiemacipácia žien a jeho posolstvo, ktoré vedie aspoň k zamysleniu.

Očista: Volební rok (2016)

V mozaike tejto série film prináša nové dejové a námetové inovácie. V kontraste s filmom ako s médiom, či už žánrovo, je to čistočistý šedý priemer.

Ta lidská bezmoc moci (2006) (TV film)

Vlastne ničím extrémne zaujímavý a prelomový dokument, ale celkom podľa jasných osnov sa držiace spracovanie. Primárne chytlavá je tu hlavne osoba a osudy Husáka. ( nechajme politickej sympatizácie jednej či druhej strany)

Koně se také střílejí (1969)

Silný realistický snímok, z ktorého ide agónia , resp. depresívna atmosféra divákovi až na dreň kosti. Na jednej strane je to poetické a hlavne symbolistické, na druhej strane celok, ktorý nemusí sadnúť každému a vložiť sa do jeho nálady, či sústredenosti. Na každý pád Sidney Pollack stvoril dielo , ktoré dozná kvality u jednotlivých divákov asi až postupom času a s jeho ďalším a ďalším zhliadnutím.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Evidentne sa vymykám miestnemu komandu užívateľov, ale ako sa to hovorí ? ...Stará láska nehŕdzaví , klon - neklon.