• Krátkometrážní

Já, Olga Hepnarová (2016)

Štýlovo je to filmový vybrúsený diamant. Hutná atmosféra, hlavná hrdinka zahrala nadmieru skvelo a presvedčivo, film sa drží vo svojej jasnej vytýčenej stope. V určitých aspektoch a celkovej forme pripomína ,,A bude húř... ,,. Je to natočené veľmi reálne , až surovo, absolútne bez hudby s voyerskou kamerou. ALE ! Mne sa tento film páčil ako mozaika jednotlivých DETAILov, ako CELOK ma prešiel.

Ďábel (1972)

Film, ktorý nemá samostanú kategóriu, ale svojim pôsobením spadá do skupiny spolu so ,,Saló,, , ,,Mazacej hlavy,, a pod. Alegorický a podobenský význam nerieším. Toto dielo je jedním z tých , ktorý majú diváka donútiť k depresii, surovosti, bláznovstvu a zlu. Z filmu toto všetko doslova čiší. Účel splnilo.

Lída Baarová (2016)

Výprava, kostýmy, či celkový obraz vtedajšieho nacistického Nemecka alebo i Českého Protektorátu pôsobí uveriteľne a bez nejakých chýb a trhlín. Čo už ale budí nechcený úsmev a iróniu sú hlavne nemeckí pohlavári v českom originálnom znení. Bez preháňaní vidieť a počuť Hitlera, či Goebbelsa v tomto rozpoložení je krok vedľa. Celkové spracovanie príbehu Lídy Baarové je dôverihodné, realistické , dľa skutočného príbehu a deja. Film nenudí, časové sekvencie nie sú prekážkou, celkový dojem je dobrý. Renč nemoralizuje, nemá v Baarovej obeť, či vinníka.

Stůj při mně (1986)

Výborne napísaný príbeh o dospievaní, kamarádstve a o jednom veľkom-malom výlete. Táto partia ,,Rychlých šípov,, , nemá vo svojom kruhu žiadneho Mirka Dušína, naopak tzv. lúzrov a nulákov spoločnosti, ktorý nás ale bavia a fandíme im. Krásna výprava, uveriteľná cesta.

Hrob světlušek (1988)

Animák, ktorý nie je z kolekcie Disney, či Pixaru a ktorý ani nie je určený pre najmenších. Ponuré, depresívne, mrazivé, presne odrážajúce atmosféru druhej svetovej vojny. ...Až mám pocit, že tento príbeh by klasickým sfilmovaním stratil niečo na kráse. P.S: Slabšie povahy- pripravte si kapesníky.

Zlo nikdy nespí (2016)

Freddy Krueger v inej podobe plus trochu toho sentimentálneho sociálneho psychologického dramatu o stratenom synovi. No, desivá atmosféra tu moc nefunguje, všetko je to také akoby viac rozprávkové než hororové. P.S. Jeden z filmov na ktorý hneď po zhliadnutí zabudnete. Ja som toho žiarivým prípadom, keď po týždni píšem tento komentár a márne hľadám myšlienky a slová.

V zajetí démonů 2 (2016)

Musím sa až smiať podobným komentárom a vyjadreniam, ktoré zmiňujú, že Wan do ,,dvojky,, nedal nič nové a v podstate kopíruje ,,jednotku,,. Ono aj keby áno, tak čo na tom tak zlého keď to vlastne zasa tak skvelo funguje?! Podobných sequelov a pokračovaní bolo natočených na stovky a len veľmi malé percento malo takú úspešnosť ako v prítomnom prípade. Navyše už veľmi dlho sa mi nestalo, že by som v noci pri zaspávaní mal pred očami desivé výjavy z filmu. Mal som síce chvíľami pocit, že pri tvorbe tohto filmu mal režisér v podvedomí ,,The Exorsism,, ,ktoré sa zdá , že občas vykráda, ale v celkovom znení má to jeho jasný rukopis MADE IN JAMES WAN.

The Invitation (2015)

Spočiatku, vlastne až celkom dlho som bol spokojný, prekvapený. Film si udržoval dobré tempo, psychologické hry mali efekt a úlohy hercov boli tajomné, akoby sme stále čakali kto má v ruke Čierneho Petra. Atmosféra aj napätie boli výborne gradované, všetko bolo, tak ako má byť. ....Až do finále, ktoré mi prišlo laciné a ktoré sa malo uberať iným smerom a po inej rovine.

Hidden (2015)

Postapokalyptická ,,zombie-virusová,, hororovka má malý plus aspoň v tom, že kryt- skrýš-miesto deja dáva trochu tej klaustrofobickej atmosféry. Znovu ale, nie je ani tento part tým vyvoleným, resp. výnimočným, ktorý by stál za dlhšiu zmienku a pozornosť.

Padesátka (2015)

Film má svoje kúzlo aj šarm (je to určite aj krásnymi horami) je vtipný, avšak v celkovom výsledku sa zdá a vyjde znovu ako priemerná jednohubka, ktorá po čase bude zabudnutá.