• Krátkometrážní

Eva Nová (2015)

Herecký koncert Milky Vašáryovej i jej zdatných sekundantov. Film má cit, príbeh, koncept, podobenstvo , svoju farbu a fluidum. Do tejto skládačky ani už veľa nechýba, avšak film nemá čím príliš mnoho osloviť. Čo je veľké pozitívum, tak fakt, že Eva Nová dokázala, že j slovenský žáner má ešte kinematografii dobrého a kvalitného čo ponúknuť.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Najnáročnejší trip tejto partičky dopadol pre diváka asi s týmto komentom : ,,Ale toto som už videl prvom, druhom, treťom diele.... ,, . Znovu úžasné dobrodružstvo, ale s pocitom, že než to znovu vidieť na obrazovke, to radšej zažiť ... aspoň na chvíľu...

Dotknúť sa Denali (2011) (TV film)

Možno by to chcelo menej kecania a flashbackov a viacej dobrodružstva z lezenia a dobývania hory. Klobúk dolu pred ľuďmi z tejto misie, avšak toto je čistý priemer.

Démon (2015)

Dobré atmosferická psycho s veľa otázkami, ktoré sú nezodpovedané. Inak slušná remeselná práca, fluidum filmu má sex-appeal i charizma , ktorému však chýbajú posledné dielky do mozaiky.

Osmy (2014) (TV film)

Sympatický film o nesympatickej dobe. Príjemné prekvapenie, o to viacej, že film má status Televízie, resp. nešiel do kín.

Než jsem tě poznala (2016)

Dobrý romantický film sa pozná aj z teho dovodu, že baví aj chlapa (rozumej, že nemám na mysli Lindstromovú a Steelovú a pod.). A v mojom prípade tu fungovalo výborne. Malo to nápad, vtip, príbeh , posolstvo a hlavne srdce. Ďalší z rady filmov, ktoré čakajú postupom času na plný počet.

Zhasni a zemřeš (2016)

3,5* , resp. lepší priemer, ktorý však ničím extra nevyniká aby sme si naň za nejaký čas spomenuli. V podstate ani netreba viac komentovať, pretože podobných mainstream- komerčných žánroviek sú na stovky.

Zátopek (2016) (TV film)

Slová tu nestačia..... Ako fenomenálne výkony Emil,a tak filmová pocta tejto legende. V dobe konania olympijských hier to má neopakovateľnú atmosféru.

Rodinný film (2015)

Jednoznačne nezdielam plusové body od ostatných užívateľov k tomuto filmu. Toto ma vážne minulo námorníckou míľou a nič na tom nemení ani Karel Roden, ani pokus o minimalistickú artovku, ani neviem čo..... Za podobné experimenty a oživenia našej kinematografie som vďačný, ale u diel, ktoré diváka uspávajú a nudia, sa inak nedá.

Polednice (2016)

Akonáhle film začne kombinovať v sebe viacero žánrov je u nich vyššia pravdepodobnosť neúspechu. U českých filmov to platí dvojnásobne. Polednice má dobrú hororovú atmosféru a slušný potenciál, ktorý nevyužije. Či už v prípade useknutého a takmer bezpointového finále, to je veľké sklamanie. Vzývať tu Anin herecký koncert a jej ,,komparz,, , by bola strata času, na to už sme roky zvyknutý... .