Velký útěk (1963)

772. hodnocený film: 4. film z dovolené v Tunisku: Dokonalost sama. Film je tak rafinovaný, ničím není přeumělkovaný a rozhodně jedním z nejlepších filmů o útěcích. Pro mě nijak nezaostává za Shawshankem. Nebo vlastně ano - podle mě má málo emocí. Je ale dokonalý po všech stránkách. To, jak každý má svou přesně danou úlohu i to, jak si tvůrci filmu vyhráli s charakterem každé postavy. Tenhle film opravdu stojí za to a pro mě je to ještě o to více potěšující film s tím, co zde odvedl Steve McQueen. Co on dokázal na motorce, ale i zahrát. Hrozně se mi tu líbil i Charles Bronson. Ostatní známí herci, jako James Coburn nebo Gordon Jackson z Profesionálů. Dokonalost sama. 5* a jsem moc rád, že jsem tenhle snímek viděl. 5*

Taxikář (1976)

771. hodnocený film: 3. film z dovolené v Tunisku: No teda, De Niro je fakt frajer. Co on dokáže, to je vážně k nevíře. V tomhle snímku dokázal zahrát hloupého taxikáře, zamilovaného gentelmanna, politického agitátora, drsného atentátníka, bojovníka za práva a svobodu děté a prostitutek, ale i zoufalce. Nejprve jsem si myslel, že dám jenom 4*, ale dám jich 5, protože tenhle film by nebyl bez Roberta ani polovičním. No a co tam dělala Cybill Shepherd? To mě fakt zklamalo. Naopak Jodie Foster vážně klasa. 5* a není čeho litovat. 5*

Frankenstein (1994)

770. hodnocený film. 2. film z dovolené v Tunisku: Poslední dobou jsem přišel hodně na chuť filmům s Robertem De Nirem, které jsou vždy téměř bezchybné. Tenhle film jsem viděl už hodně dávno, ale nyní jsem se k němu dostal hodně náhodou, tak proč jej tnovu neshlédnout a rovnou neokomentovat? Film má skvělý příběh a je skvěle vyprávěn hlavním hrdinou Victorem Frankensteinem, kterého zahrál dokonale Kenneth Branagh. Byl jsem fakt uchvácen jeho výkonem. No a pak je tu samotný velmistr De Niro, který byl k nepoznání, ale jeho výkon byl strhující. Podobně tak i výkon hlavní představitelky ženské role tohoto filmu. Snímek skvěle plyne, má vynikající děj,, obsazení ala sen a ta hudba..., hmmmm. Navíc kostými jsou úžasné. 5* a nemusím vůbec dlouze váhat. 5*

Nelítostný souboj (1995)

765. hodnocený film: Po spoustě odkládání a přemlouvání se: "Tak už se na to koukni a budeš mít pokoj...", jsem se konečně prokousla "Nelítostným soubojem" i já a musím říct, že mi nabídl vče, co od filmu očekávám. Vynikající obsazení hlavních rolí. Skvělé rozlišení rolí záporáka a klaďase. Kvalitní hudba. Kráska po boku zlosina. A hlavně skvělý příběh. De Niro je famózní a Pacino je jako vždy borec. Navíc mě hodně mile překvapil svým výkonem i Val Kilmer. 5* a jsem fakt mile překvapen tím, že ani tentokrát mě nezklamal Robert De Niro. 5*

Auta (2006)

763. hodnocený film: Nádhernej a miloučkej přáběh o závodním autu a vlastně o všech autech, který mají taky duši. Úžasné animační zpracování, skvělá hudba a rozhodně parádní nápad udělat příběh o autech. Spousta vtipných hlášek a snaha pobavit všechny věkové kategorie dělá z tohohle animáku jeden z mých nejoblíbenějších. 5* dávám už jenom za ten supr nápad. 5*

Dobrý Will Hunting (1997)

762. hodnocený film: Film osazený skvělým příběhem, který mi hodně připomínal filmy Rain Man anebo Čistá duše. Tenhle ale mohu hodnotit jako zcela jistě nejlepší. Nechynělo mu nic - skvělé herecké výkony, napětí, vtip, nádherně vyprávěný příběh a láska. Matt Damon je skutečně famózní herec, který dokáže zahrát na počkání cokoliv. 5* je samozřejmostí a jsem rád, že jsem si mohl snímek prohlédnout. 5*

Saw 3 (2006)

760. hodnocený film: Rozhodně lepší než Saw II, možná i dokonce lepší než Saw: Hra o přežití. Brutální série pokračuje a tentokrát si jako svou obět pro svůj teror vybral John mladou lékařku, která mu má pomoci. Skvělé záběry a dokonalý zvuk. Nic tak brutálního jsem dlouho (kromě předchozích dvou dílů) neviděl. 5* ale nedávám pouze za onu brutalitu, ale i za to, jak pak je divákovi podán příběh a vlastní návrat na samý začátek. Kdo že to vlastně Johnovi pomáhal? No, to jsem hodně koukal. 5* je skutenčě namístě a byl jsem šokovanej kvalitou tohot dílu. 5*

Náš vůdce (2008)

759. honocený film: Po Napole další skvělý film s Maxem Riemeltem a opět na hodně podobné téma. Celý film skvěle plyne, herecké výkony jsou hodně dobré a film působí na mě tak, jakoby byl jeho příběh tím nepřirozenějším ze včech. Nepůsobí nijak přehnaně a vůbec na nic si nehraje. Navíc jejich "pan profesor" podává skvělý výkon. Skvělý závěr, rozhodně můžu doporučit. 5* je rozhodně pro tenhle film správným hodnocením, protože si to zaslouží. Navíc skvělá titulní píseň a udělané webové stránky filmu. Vlna rozhodně nikoho nezklame. 5*

Andělé a démoni (2009)

758. hodnocený film: Snad jeden z pěti až deseti filmů letošního roku, které jsem nejvíce očekával a musím uznat, že jsem byl hodně mile překvapen. Nevím, zda dosahuje takové kvality jako "Šifra mistra Leonarda", ale rozhodně pro mě je kvalitním a hlavně zábavným kouskem s mým oblíbeným Tomem Hanksem. Rozhodně mu skvěle sekundoval i Ewan McGregor coby falešnej rádoby zachránce církve. Film má skvělej a nápaditej děj, rozhodně se člověk nenudí a dosti se snaží přiblížit dívákovi méně známá historická fakta. Navíc po boku krásné a neznámé (pro mě tedy ano) Ayelet Zuher Tom Hanks znovu dokázal, kdo je nejlepším hercem filmového plátna. Sice má snímek hodně pomalý rozjezd, ale pak film skvěle plyne. Asi tak 20 minut před koncem snímku dojde film do fáze, kdy by bylo klidně možné skončit a nic by se nestalo. Režisér zapojil do snímku ještě jednu a finální kličku, která ani nemusela být. Nebo..., možná snímku pomohla a možná také ne. Já to nechám otevřené. Každopádně pro mě skvělý a zábavný film s historickou tematikou a hlavně s Tomem Hanksem. 5* je na místě, ale doufám, že se dočkáme dalšího skvělého pokračování s podobnou tematikou. 5*

Saw: Hra o přežití (2004)

756. hodnocený film: Vůbec se mi tohohle filmu nějak nechtělo, protože nemám rád až tak moc brutální filmy, při kterých musíte zavírat oči. Film je skutečně hodně brutální a vypadá hodně dobře, realisticky. Působí hodně syrově, což je v tomto případě dobře. Má skvělý příběh a je něčím, s čím jsem se ještě nesetkal. Člověka nutí k pozornosti a je výjimečně zamotaný, až to nedělá dobře s mým žaludkem. Herci naprosto neznámý, o to víc diváka méně mrzí, že si usekne nohu nebo tak podobně. hudba nikde, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Naprosto fenomenální konec filmu, když se vrchní tríznitel John (Tobin Bell) zvedne a zabouchne za sebou dveře a oznámí, že je konec hry. Pokud se chcete na tenhle film dáívat s holkou, kterou chcete dostat do postele, věřte tomu, že nebude chtít při milování zhasnout... 5* a byl jsem v úžasu. 5*