Obchodník se smrtí (2005)

874. hodnocený film: Ani jsem netušil, že Cage dokáže zahrát ještě nějakou roli tak dobře, jako tuhle. Ono to ale bylo hlavně o štěstí, díky scénáři a režii se mu skutečně podařill návrat jako hrom. Vynikající příběh, úžasné monology, skvělé charaktery postav a nechybí a nádherná Bridget Moynahan, kteou jsem vůbec nepoznal. 5* je proto jasnou volbou a velkým překvapením pro mě, protože jsem vůbec nevěděl, že něco tak dobrýho s Cagem ještě kdy zkouknu. 5*

Ztraceno v překladu (2003)

673. hodnocený film: Celý film Vás uvede pohledem na božský zadek Scarlett Johansson a pak už se jenom film pomalu rozjíždí. Ona - čerstvě vdaná holka, která není ani kolm u vozu pro svého manžela a nudí se. On - Filmová hvězda a hvězda z reklam, kterou nudí ten nabubřelý svět přetvářky a showbyznisu, a proto nechá nakouknout mladé Charlotte do své duše a je jejícm průvodcem v Tokiu. Je to neuvěřitelně milý film a hodně mi připomíná Cashback pro svou uvolněnou atmosféru. Ona byla skutečně úžasná, žená snů. On mě hodně překvapil, že dokáže zahrát takovýhle typ role. 5* i za skvělou hudbu. Nádhera a děkuju... 5*

Tenkrát na východě (2000)

672. hodnocený film: Pořádně jsem se do toho opřel a kouknul se na další skvělou komedii s Owenem Wilsonem a Jackiem Chanem. Tihle dva mě fakt hodně baví a nikdo mi je z hlavy nevymluví. Skvělý vtip, dobrá akce a Owen Wilson jdou k sobě jako kočka k myši. Navíc povedený příběh udělal z tohoto filmu 4* zábavu. 4*

Tenkrát na Západě (1968)

Film jsem měl pocit, že jsem jej už kdysi viděl, ale mýlil jsem se. Byl jsem naprosto šokován skvělými hereckými výkony a ledově chladným Charlesem Bronsonem. Jeho uhrančivý pohled a kolt proklatě nízko, to je fakt radost pohledět. Naopak sokem mu byl Henry Fonda a k tomu ta nádherná Claudia Cardinale. Hudba ze říše snů a scénář jako bejk. 5* je málo a protože jsem dosud neviděl Hodný, zlý a ošklivý, tak říkám, že je to ten nejlepší western, co jsem kdy viděl. 5*

Legenda o zlaté perle (1987)

671. hodnocený film: Hodně jsem si od tohoto filmu sliboval, protože jsem se nechal hodně ovlivnit hodnocením Martina, a ten byl přímo nadšen. I mě se fakt hodně tenhle film zalíbil. Dobré bojové scény, neznámí herci a dobrý příběh. Zpočátku jsem byl zděšen dabingem v podání pana Županiče, coby cca 30 letého japonce, ale nakonec spokojenost. 4* jsou nakonec vynikajícím výsledkem a vůbec nelituji onoho stráveného času. 4*

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

670. hodnocený film: Moc jsem se na tenhle film těšil a i když je každému jisté, že své kvality nejsou nijak ohromující, tak mě velice pobavil, jako snad každý film s Jackiem Chanem a hlavně Owenem Wilsonem. Já už ale tak obecně se snažím shlédnout všechny filmy s Owenem Wislonem, protože ho fakt mám hodně rád. Přijde mi hodně talentovaný a byl bych zvědavý na to, jak by se popasoval s rolí v nějakém hororu nebo dramatu. Jinak k tomuhle filmu... Milý a nenáročný příběh, dobré herecké obsazení, vtipné komentáře, hezké kulisy a kostými a spousta akce dělají z tohoto snímku milé pokouokání pro celou rodinu a hlavně děti a fandy... 4* jsou ode mě a nestydím se ani za mák. 4*

Fotbalové opojení (1997)

669. hodnocený film: Překvapení? Ani ne... Angličani jsou patrioty a svůj fotbal milují nade vše. Byla by to obrovská ostuda, aby se jim nepodařilo natočit film o jejich vášni. Vynikající příběh o chlápkovi, který žije fotbalem a dává mu víc, než ženě, která ho miluje. 4* jsou pro tenhle film namístě, protože dokázal pobavit i přinutit člověka se zamyslet, jaký je fotbal krásný. 4* a Sparta Praha, olé... 4*

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

668. hodnocený film: No, mohlo to dopadnout mnohem, mnohem hůře a dá se říct, že mě tenhle film mile překvapil. Je to snad už ta samá písnička, ale Adam Sandler je sice fajn komediální herec, ale chtělo by to se vymanit ze zaškatulkování se do béčkových komedií. Chtělo by to opravdu pořádnou roli, aby se skutečně projevil. Jinak toho Tarantina jsem tam fakt nikde neviděl, ale Ozzy, to bylo velký překvápko. 3* jsou adekvátním ohodnocením. 3*

Potomci lidí (2006)

667. hodnocený film: Velice sci-fi a hodně depresivní. Vynikající Clive Owen a úchvatná atmosféra celého filmu. Moc povedené kulisy a skvělá hudba dělají z tohoto snímku film, ukazující apokalypsu 21. století. Skvělé a bravo. 4* jsou možná málo, ale 5* je příliš. Díky Owenovi má tenhle film váhu a smysl. Bravo! 4*

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

666. hodnocený film: Tohle je přesně ten typ filmů, které nemusím. Všude samí Španělé a obchod s drogami kvete jako vždy... Asi tak 15 minut jsem přemýšlel, zda se mám na tenhle film vůbec dodívat nebo ne, ale nakonec jsem si ho dal až do konce. A neudělal jsem chybu. Skvělé herecké výkony, nádherná Catherin Zeta-Jones a vypjaté situace. Vynikající výkony také v podání mladých herců a policistů. Úžasná atmosféra a napětí... Film mě naprosto vtáhl do děje, ale působí podobně chmurně, jako třeba Requiem za sen, ale to je ještě mnohem depresivnější film. Dávám nakonec po všech superlativech pouze 4*, protože mi film připadal ze začátku až moc dlouhý a konec byl nějak asi uchvátaný (na mé zvyky). 4*