Cesta do středu Země (2008)

665. hodnocený film: Ani jsem ve skrytu duše nedoufal, že by se mi tenhle film mohl až tak moc zalíbit. Upřímně řečeno, čekal jsem, že to bude propadák nebo aspoň aušus s pozlátky. Milý příběh, plný akcí a dobrý, ale už lety prověřený, Brendan Fraser a krásná Anita Briem. Příběh je opradu povedený a vizuální triky dopadly lépe, než jsem čekal. Je pravda, že tehle žánr filmů je zapotřebí brát s velkou rezervou, ale to už je s většinou snímků. Normálně bych dal 3*, ale protože mě tenhle film Cesta do středu Země tak moc mile překvapil, tak musím dát ony zmíněné 4*. Jou si myslím zasloužené. 4*

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

664. hodnocený film: Vážně mě Tim Burton nepřestane udivovat tím, co si dovolí předložit divákům. Je to fakt mistr svého oboru a vrhá se do všeho po hlavě. Nemám moc rád komiksové nebo malované filmy pro dospěláky, lae tohle dílo, je skvělý. Moc se mi sice ze začátku nezamlouval ten přehšel hudby, ale nakonec maximální spokojenost. Taky musím ocenit českou verzi dabingu, skvělá práce. 5* je tedy namístě. 5*

Cesta do zatracení (2002)

663. hodnocený film: Hodně dlouho jsem tenhle snímek sušil ve své sbírce DVD a nevěděl, co mám doma za poklad. Poklad s velkým "p". Naprosto skvělý příběh o chlápkovi, kterj se rozhodne postavit všem za každou cenu. Na cestách ho doprovází jeho synek, ze kterýho udělá svýho parťáka. Tenhle mafiózo je děsně dobrej a neotřelej, jako málokterý film předtím. Skvělý výkon Toma Hankse, který opět přesvědčil o svém naprostém umu. Tenhle chlapík má fakt čuch na role. 5* za každou scénu a hlavně za ten vynikající konec. 5*

Gauneři (1992)

662. hodnocený film: Nějak s postupem času začínám tomu Tarantinovi přicházet na chuť a opravdu mě ty jeho filmy fakt začínaj bavit. Naprosto skvělý film o gangstrech, kteří se nedokážou dohodnout a díky tomu poserou vše, na co sáhnou. Skvělé herecké obsazení a vynikající scénář, režie, ale i hudba... to všechno dělá z Gaunerů komplexní film pro fajnšmekry a fandy Tarantinova formátu filmu. Miluju tu Quentinovu schopnost pohrát si s časem ve filmu. 5* je na světě a další nadšenej divák taky. 5*

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

661. hodnocený film: Po shlédnutí 3 dílů si dovolím tvrdit, že tu sice ještě něco podobného nebylo, ale na druhou stranu ani být nemuselo. Stará parta přátel se snaží sjíždět řeku a mít ze všeho legraci. Holky nádherný, ale čekal bych trochu víc vtipu a i nějakou erotiku, možná by to tenhle film pozvedlo. Seriál nepotřebuje plejádu známých tváří, jako v tomto případě, ale chce to opravdové herce. Za herce tu můžu považovat snad jenom Kostkovou Terezu a Vencu Rašilova. Jasně, Vaculík je fajn a je nepochybně kvalitním hercem, ale už se objevil v takových bracích, že mu to vážně uškodilo. Jenom, aby nedopadl jako Sagvan Tofi. To bych mu fakt nepřál. Příjemná atmosféra a milá písnička od Kryšotfu, jainak nic víc a 2* to jistí. 2*

Věc (1982)

660. hodnocený film: Ani nevím, jak je možné, že jsem tenhle film viděl až dosud, ve svých 21 letech. Naprosto dokonalý příběh s vynikajcími herci a skvělým monstrem. Zápletky jako ze sna a zasazení děje do Antarktidy, to bylo fakt něco. Film na mě působil opravdu věrohodně a brutálně. Každý masakr či zmizení dalšího člena výzkumného týmu jsem si užíval jako malé dítě. Skvělá hudba i závěr, jak má být. Celý film mě opravdu šokoval a 109 minut mě nenechalo chladným. Ještě hodně dlouho si budu pamatovat, jak jeden druhému nemohli věřit, kdo je člověk a kdo už vě... 5* je tam jako nikdy. 5*

Adolf Eichmann (2007)

659. hodnocený film: Od tohoto filmu jsem čekal poněkud více. Ono se sice může zdát, že 4* jsou hodně dobrým hodnocením, ale film nebyl vůbec až tak moc dobře propracovaný, jak by si téma o hrlořezovi ze Říše zasloužilo. Nepopírám, že film by zvěličoval nebo naopak popíral některé skutečnosti z holokaustu, ale spíše mi to takpřipadalo, že tu byla snaha chytnout se tématu a něco natočit. Rozhodně ale musím pochválit Thomase Kretschmana za jeho ztvárnění Adolfa Eichmanna. Avšak, čekal bych, že si režisŕ více pohraje s jeho emocemi a tedy i emocemi diváka. 4* jsou v tomhle případě až moc, ale jdou tam. 4*

Smrtonosná past 4.0 (2007)

658. hodnocený film: Rozhodně se, podle mě teda, jedná o vynikajcící film se skvělým a nestárnoucím Brucem Willisem a jeho, pro tentokráte, protivníkem Timothy Olyphantem. Olyphant mě už přesvědčil o svém hereckém umu coby Hitman, ale tentokrát byla jeho role zase úplně jiná. Ve filmu mi chybělo o trochu víc humoru, na nějž jsme byli z předchozích dílů zvyklí. Také si myslím, že to už nemá co do činění s minulými díly, protože je tenhle film, a to ne jenom kvůli samotnému problému ve filmu, moc high tech. Jinak se zde střídají opět skvělé akce se spoustou napětí, ale už to asi nění ono. Klidně bych se ale nebránil se na tenhle film kouknout znova a nebo si rovnou počkat na pokračování. Jestli však vůbec nějaké ještě kdy bude. 4* jsou vynikajícím ohodnocení, takže, Bruci, jsou tvoje. 4*

Underworld: Evolution (2006)

657. hodnocený film: Byl jsem fakt hodně mile překvapen kvalitou tohoto filmu. Ocenil jsem nejenom vynikající scénář a nádhernou Kate Backinsale, ale také dokonalou hudbu, skvělé kostýmy a práce kamery na jedničku. Celý film na mě působil opravdu hodně věruhodně a temně. Za 4* ohodnocení se rozhodně nebudu muset stydět, protože si to tenhle snímek zaslouží. 4*

Requiem za sen (2000)

656. hodnocený film: Tak něco tahle moc depresivního jsem snad ještě nikdy neviděl. Jestliže jsem se nedávno rozvášnil o Mlčení jehňátek, že tenhle film nechci hodně dlouho vidět, tak o filmu Requiem za sen musím říct, že už ho, vzhledem ke svému charakteru, nechci vidět nidky! Naprosto nervydrásající příběh, trhavé pohyby kamerou a stále se opakující věty vymívající mozek, to je fakt děs. Jinak skvělá ukázka toho, co s člověkem dokáže udělat reklama nebo drogy. 5* je za to, jakým způsobem mě tenhle film šokoval a i vzhledem ke své 102 minutové stopáži, strašně pomalu utíkla. Jinak snad ani není co vytknout. 5*