Mystery, Aljaška (1999)

685. hodnocený film: Ani jsem nedoufal, že tenhle film dopadne kupodivu tak dobře, jak ve skutečnosti dopadl. Zaplať pánbůh Russell Crowe povýšil tenhle film na nějakou vyšší úroveň, stejně je ale film velmi přitažený za vlasy. Možná, že i za něco jiného... Teenhle film rozhodně není pro fandy hokeje tím pravým, ale jako takové odreagování pro celou rodinu, poslouží docela dobře. Je to nářez sledovat tak naivní film, ve kterém banda indiánů v čele s přestárlým kapitánem a pár hokejovými nadějemi dokáže hrát s New Yourk Rangers. Je pravda, že "jezdci" hrajou teď tužku, ale ne zase takovou, aby nespráskali bandu vesničanů. Taky nezapomenu na to, jak měl proběhnou první sex jednoho z hráčů, ale posral to na celý čáře, když se doslova udělal do šprcky a nic z toho nebylo. 3* josu asi maximem za tenhle film. Ještě jse neviděl Hokejový zázrak (Miracle on Ice), to bude teprve něcojiného. 3*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

684. hodnocený film: Netušil jsem, že takhle starý film se mi dostane do iPodu a že jej zkouknu s takovým nadšením, s jakým, jsem jej také shlédl. Jde o plejádu 12 rozdílných rozhněvaných mužů, jeden na druhého, skupinku různých charakterů a mužů, kteří nemají prachnic společného než jen to, zda bude obviněný madík vinnen či nevinnen. Naprosto mě film pohltil a náramně jsem se koukal se zaujetím na Jiřího Voskovce, který si zde střihl ne ledajakou roli. Prostě paráda. Konec filmu je také skvělý a hlavně překvapivý. 5* je jasným vyřešením tohoto případu a Dvanáct rohněvaných mužů má dalšího velkého obdivovatele v podobě Druida Karlose... 5*

683. hodnocený film: Toho času, když byl Borat novinkou a všude se o něm psalo a dalo se zaslechnout cokoli o jeho drzosti i v televizních zprávách, tak jsem se k němu nemohl nijak dostat. Nyní jsem konečně ochutnal jeho humor i já a opravdu jsem se nasmál. Každá scéna je jedinečná a je mi jasné, že pokračování by nemělo smyls a jen by zabilo tento film. Jsem nadšen, přesto dávám za tento snímek jen 4*, protože jeho kvalita je někde jinde než filmy, které ohodnotím 5*, přesto 4* - vynikající hodnocení a určitě se na tenhle snímek zase někdy rád podívám. 4*

Sólokapr (2006)

682. hodnocený film: Nesnáším Woodyho Allena a nesnáším jeho filmy, ale tenhle snímek jsem si dal ke shlédnutí jenom kvůli tomu, že v něm hraje Scarlett Johansson. No, hraje... Ona tam, popravdě řečeno, exceluje... Film na mě působí tak anglicky, jak je to jenom možné. Ona byla skutečně fenomenální a nádherná. Hugh Jackman byl opět skvělý a kupodivu mi tentokrát Woody Allen nevadil. Je to asi věkem, ale tomuhle filmu jsem fakt přišel na chuť a Scarlet je od nynějška pro mě jedničkou mezi herečkami... 4* jsou naprosto zasloužené a oprávněné. 4*

Tvrďák Taylor (2008)

681. hodnocený film: Skutečně se divím tomu špatnému ohodnocení Tvrďáka Taylora, protože mě Owen Wilson, jako vždy, nezklamal. Jasně jednoduchý a přímý snímek, který se snaží jen pobavit a snad dát i malou radu teenagerům, kteří se ocitnou v podobné roli, jako malí hrdinové. Čekal jsem přesně to, co jsem dostal. Naprostá spokojenost. 4* jsou adekvátní a vy, lidi, probuďte se... 4*

Ostrov (2005)

680. hodnocený film: Často na mě vykoukl plakát k filmu Ostrov a vždy jsem jej jen přehlédl s tím, že na obrázku je Drew B., kterou rozhodně nemusím. Podíval jsem se ale blíže na seznam rolé Scarlett Johansson a tam našel právě tento film. A? Byl jsem nadšen, jako pokaždé, když jsem se díval na film s ní. Navíc se mi zde ukázala jako femme fatale budoucnosti, společně s Ewanem Gregorem, který se skutečně předvedl ve skvělém světle... Vynikající příběh, krásné scény a zasazení filmu do úchvatných prostor, tohle dělá z Ostrova film na 5*. Ona je skutečně prostotypem krásy a po dlouhé době, kdy jsem měl za nejkrásnější herečku Catherine - Zetu Jones, je právě Scarlett Johansson tou nej. Skutečně facsinující zjev. 5*

Dokonalý trik (2006)

679. hodnocený film: Asi jsem blázen, ale začal jsem, podobně jako se sháněním všech filmů s Owenem Wilsonem, tak jsem začal shánět a koukat na filmy se Scarlett Johansson. Jsem jí naprosto okouzlen a fascinován. Je naprosto nádherná a půvabně roztomilá. Říct o ní, že je krásná, jenom bych úmyslně zmírnil její vizuální přitažlivost. Navíc její herecké nadání a výkon ve filmu Ztraceno v překladu (Lost in Transtlation - 2003), to byl prostě koncert upřímnosti a věrohodnosti. Dobrá, k tomuto filmu... Těšil jsem se jako malé dítě na další snímek se Scarlett z kouzelnického prostředí staré Anglie. Navíc se zde objevil i Charistian Bale, který mě fakt nepřestává udivovat. Hugh Jackman je charismatický jako vždy a podává standartně to, co se od něj vyžaduje - parádní herecký výkon. Celý film mě naprosto pohltil svou starou atmosférou a dokonalým pocitem toho, že jsem součástí toho velkého kouzla. Hodně filmů hodnotím 5*, protože mě něčím zvláštním ohromí. Tenhle film ale na mě působil naprosto kompaktně a celistvě, jako málokterý film. Vynikající herecké výkony, překvapení v podobě Davida Bowieho, nádherná Scarlett, úžasné kostýmy, skvělé kulisy a krásná hudba. Takhle si nějak představuji film, na který bych pozval svou dívku do kina. 5* je snad i málo a jsem si, po shlédnutí Dokonalého triku, jist, že má spanilá jízda v koukání na filmy se Scarlett Johansson jen tak brzy nezkončí. Bravo a děkuji za vynikající zážitek. 5*

Čarodějův učeň (1977)

678. hodnocený film: Ani jsem nečekal, že tahle pohádka mě natolik chytne. Mistrné vyprávění a také pěkné animace na české poměry a hlavně, ono ani nejde o ty animace, je to vidět, že je to tuzemský výrobek. Moc pěkný a skvělý příběh. 5* je namístě a ani se nedivím tomu skvělému hodnocení. 5*

Hry bez hranic (1965) (pořad)

677. hodnocený film: Kdo by neznal Hry bez hranic, jako by nebyl. Vynikající soutěže a přiblížení kultur Čechoslovákům, kteří znali jenom Balaton a maximálně Rumunsko z pohlednice od bohaté tety (k sakru, na Rumunsko mi nesahejte!). Vynikající, škoda jen, že už to dnes není možné na České televizi vidět. 5* už jenom za tu vzpomínku. 5*

Nesvatbovi (2005)

676. hodnocený film: Já prostě na Owena Wilsona nedám dopustit, opět mě přesvědčil, že tenhle typ rolí mu svědčí a navíc, ten jeho dabér mu přidává na šmrncu, je to fakt paráda. Film je hodně vtipnej, přichází se skvělým příběhem, plným vtipů a zase zamilovaným Owenem. Navíc Rachel McAdams je neskutečně sexy. 5* i za vhdonou hudbu, tenhle styl filmů já prostě můžu. 5*