Zabijáci (2014)

1785. hodnocený film: Tohle je můj druhý viděný film, který byl natočený na motivy knihy Jussiho Adler-Olsena. Kdo jednou sáhne po jeho knize, tak věřím, že si zamiluje i knihy další. To samé platí i o kniha Jo Nesboa, či Larse Keplera. V případě dvou zmiňovaných autorů bych se však přimlouval za větší míru zfilmování. Tohle byl opět skvělý snímek, u kterého si přijdou na své i fanoušci severských snímků. 5* za skvělý námět, parádní herecké výkony a také za hudbu. 5*

Na Hromnice o den více (1993)

1873. hodnocený film: Člověk by si snad ani nepomyslel, že mu tak dlouho kůže unikát nějaký film, který je dnes již považován za kultovní. Skvělé hlášky a Bill Murray, který ztvárnil zamilovaného podvodníka v lásce. Film doporučuji, 5* si zaslouží a od teď vím, že kdykoli bude v televizi, tak se na něj musím podívat. 5*

Svět podle Daliborka (2017)

1782. hodnocený film: Jestli chcete zažít ten pocit, kdy je Vám za hlavního "hrdinu" filmu hanba, stydno a já nevím co ještě, tak si pusťte tenhle dokument, kde nácek Daliborek je předně hlupák, jeho matka jakbysmet, její slovenský přítel taktéž a Daliborkova přítelkyně je tragédka. Největší stud nastal při pořizování záběrů v Osvětimi, kdy se Daliborek hádá s přeživší koncentráku o tom, jestli je to vlastně pravda? No, o to větší rozčarování pak přijde, když někdo ze štábu prozradí Daliborkovi, že má židovské předky. V tomto momentu jsem byl rád, že je konec dokumentu, protože jsem se už na tuhle tupou se ranku nechtěl dívat. Dokument není průměrný, i když mu dávám 3*, ale je to tím, že popisuje krátkou životní etapu debila, který je spíš k pláči, než k smíchu. 3*

Gentlemani (2019)

1781. hodnocený film: Zrovna Gentlemani mě přiměli k tomu, abych změnil svůj žebříček oblíbených režisérů. Ritchie zase sebral spoustu skvělých herců a zasadil humor do akční kriminálky. Tomuhle filmu není co vytknout. Vtip, akce, napětí a hlavně chytrost, s jakou vystupují jednotlivé postavy, to dneska najdete jen u málo režisérů. Vedle Tarantina a Nolana je Ritchie asi jediným, který umí dneska překvapit. 5* si film rozhodně zaslouží a jen se divím, že jsem se filmu tak dlouho vyhýbal. 5*

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1*

Marnie (1964)

1779. hodnocený film: Tak nějak jsem se rozhodl, že si splním svoji "povinnost" a dokoukám všechny filmy Alfreda Hitchcocka. Herečku známe ze snímku Ptáci a Seana Conneryho netřeba představovat. Snímek je skutečným dramatem, kdy postava Marka hraje s Marnie snad ještě větší hru, než zlodějka se svým manželem. Trochu jsem ale čekal větší napětí a více akce pro Conneryho. Nicméně 3* dávám a tak nějak se mi asi i tenhle film vytratí z paměti. Na Hitchcocka slabší. 3*

Mechanik zabiják (1972)

1778. hodnocený film: Charles Bronson býval kdysi mým hrdinou, tak proč si jej nepřipomenout v tomhle filmu o nájemných zabijácích? Jako herec byl vždycky za toho chrakterního, moc toho nenamluvil, ale postavy, které ztvárnil, se pyšnily vždy svou chytrostí. Přes velký potenciál, jaký jsem v tomhle filmu viděl, mu musím dát jen 3*, protože šlo určitě udělat více. Jako film je to ale dobrá vzpomínka na dnes již nežijícího Bronsona, který zde i ve svém věku hraje akční postavu. 3*