Nahá jsi krásná (2009) (pořad) odpad!

1051. hodnocení: Ubohá šóóóóóuuuu, kde se snaží homosexuál radit ženám, o kterých toho ale moc neví. Rádoby zábava, ve které se akorát ženy zesměšňují. Sice ty proměny stojí za to, ale tohle by se mělo dít bez televizních kamer. To už by to ale pak nebylo zadarmo. Odpad to jistí, neznám jiné hodnocení. Odpad!

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

1050. hodnocený film: Miyazaki mě svými filmy natoli okouzlil, že jsem se skutečně stal jeho fanouškem. Tohle nejsou disneyovky a ani to není z dílen studie Pixar. Navíc to není tak infantilní jako Pokémon a je to skutečně libůstka pro oko diváka. Pro oko dospělého, ale i dětského diváka. Příběh je tak trochu japonsky fantaskní a to je dobře. Grafika odpovídá předešlým Miyazakiho snímkům a dokonale koresponduje s tématem i zasazením příběhu do prostředí. Celé mi to jen kazí to srovnávání s mnou dříve shlédnutými snímky tohoto režiséra. 3* jsou tedy jen průměrným hodnocením, ale já věřím, že se mi ještě naskytne možnost vidět některý z jeho snímků. 3*

(1998)

1049. hodnocený film: Dost mě odrazoval už jenom ten fakt, že je tento film natočen černobíle. Pak jsem ale jen s úžasem sledoval tu skvělou zápletku, kdy je v čísle "Pí" ukryto poselství židům. Film je tak neskutečně strhující a napínavý, že vlastně nevíte do poslední chvíle, jak skončí. Bylo také hodně zvláštní, že si režisér Aronofsky vybral pro tento snímek samé neznámé herce. Určitě to nebyl krok vedle. Tenhle film si jednoznačeně zaslouží 5* a jestli hledáte snímek, který by Vás mělšokovat a vyvést z Vašeho nejpevnějšího přesvědčení v cokoli, pak si vyberte tenhle. 5*

Drsný Harry (1971)

1048. hodnocený film: Výbornej film o drsných praktikách policisty, kterého ztvárnil Clint Eastwood. Těžko říct, jestli byl tady Eastwood v dobách své největší slávy, protože on dneska hraje jako pán Bůh, ale tahle role mu sedla skvěle a určitě bych se s ním tehdy nechtěl potkat jako s řadovým policistou. Příběh je parádní a má i spoustu skvělých honiček, výhrůžný dopisy mě moc bavily a hodně tenhle film musím pochválit za dokonalou zápletku. 5* tomuhle filmu přeci jen uniká, protože mi až moc připomíná Bullitův případ a ten je pro mě jedinečný. 4* jsou tedy skvělou vizitkou tohoto krimi. 4*

Černá labuť (2010)

1047. hodnocený film: Jak hodnotit tenhle film, který byl tak chválen a já se na něj moc těšil? První polovina filmu je o ničem. Skutečně se jedná jen o pár světlých okamžiků, kdy si Natalie a Vincent prohodí pár vět mezi sebou, dojde mezi nimi k sexuální pětí a protože odchází baletní bývalá královna, dostane roli právě Natalie Portman. Druhá půle je však naprosto bezchybná a takový talent, který izraelská kráska předvedla, jsem dlouho neviděl. Vedle ní pak Vincent Cassel exceluje a já jen lituji, že se on neukazuje ve více filmech. Závěr je pak vygradovaný a jen dokáže snímku pomoci k lepšímu hodnocení, tedy ke 4*. Ty jsou nakonec zasloužené, ale nebýt ve filmu ony dvě hlavní hvězdy, tak ani Mila Kunis by film nezachránila. 4*

Příšerky s.r.o. (2001)

1046. hodnocený film: Pěkný příběh o tom, jak 2 strašidla už nechtějí jejich svěřenému dítěti, dělat žádné hrůzostrašné myšlenky a ani jej strašit. Tím si znepřátelí celou flotilu jiných příšer. Celý film má opravdu vydařený příběh, milé animace a spoustu skvělých efektů. Ovšem, postrádá to ducha filmu "Toy Story" nebo "Auta". Tohle je zcela něco jiného, leč pořád je to dobrý. 4* jsou maximem, co mohu dát. 4*

Halloween (1978)

1045. hodnocený film: Skutečně nechápu tak dobré hodnocení snímku, který je svou pověstí kultovní. Jamie Lee Curtis tehdy ještě prsa nevisela a horory se točily jako o závod. Tenhle by měl být společně s "Noční můra v Elm Street", "Smrtelné zlo", "Vetřelec" a "Čelisti" tím nejlepším, co horor dal. Jenže je tu vrah, který ačkoli unikne a je neskutečně hloupý, tak je zneškodněn. Jen co se ale vyšetřovatel a J.L. Curtis ohlédnou, už je zase pryč. Moc jsem se ani nebál, takže tento horor hodnotím pouze jako průměrný. Tomu odpovídají jen 3* a na víc to ani nevidím. 3*

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

1044. hodnocený film: Asi jeden z nejbrutálnějších hororů za poslední dobu, co jsem měl možnost vidět. Rafinovaný vrah, který se ukáže být pouhou halucinací mladé dívky, která vinou nemoci vezme všechny jeho vraždy do svých otěží a vraždí jako pominutý(á). Fantasticky zvládnutá práce s divákem, který závěr filmu jen těžce rozdýchává a až nakonec se vlastně dozví, jak to vůbec bylo. 5* si film nechává uniknout jen těsně, neboť by potřeboval přeci jen víc dialogů a trochu více mluveného slova obecně. 4* jsou tedy svělým ohodnocením tohoto francouzského nářezu. 4*

Vřískot 2 (1997)

1042. hodnocený film: Na první díl celé série to nestačí, ale určitě se budete bát. Spousta zajímavých míst, pak je tu pár lekavých okamžiků a celý film vlastně jen sledujete krásnou Neve Campbell, jak si poradí s postavou v masce. Dost tomuhle filmu ale ubližuje fakt, že po dopadení jednoho zloducha v přestrojení za vraha s maskou, se objeví někdo jiný ve stejném oblečku. 4* jsou možná nadhodnocením celého snímku, ale zkoukněte to sami a pochopíte, proč jej tak dobře hodnotím. 4*

Hory mají oči (2006)

1042. hodnocený film: Výjimečně brutální a skvělý horor, který by si sad i zasloužil maximum. Skvělý příběh, kdy se rodinná dovolená zvrhne nehodou auta v boj o přežití, ze kterého vyjde s celým tělem jen ti nejsilnější. Hodně mi tenhle film připomíná "Noc s nabroušenou břitvou" či "Silen Hill". Oba filmy teď mají parťáka na poli krvelačných hororů a zároveň povedených snímků. Kdo lační po skvělém příběhu, dokonalých holkách, tajemnu, akci a potu na zádech (jako že se skutečně zapotíte), pak jenom mohu doporučit. 4* jsou skvělou odplatou filmu, který mě dost vyděsil. 4*