Slonisko a Medvídek Pú (2005)

1041. hodnocený film: Milý příběh se známými filmovými postavičkami z mého dětství. Medvídka Pú jsem měl vždycky rád, ale už se s novou dobou vytrácí jeho kouzlo. Převedení animovaných zvířátek na plátna kin a ještě občasná nevhodnost příběhu, dělají ze žlutého medvěda a jeho přátel jen průměrnou zábavu pro dítě.3* jsou maximem, protože nahánět strach malému dítěti Sloniskem, které je vlastně mírumilovné slůně, je hodně pod úroveň. 3*

Vánoční koleda (2009)

1040. hodnocený film: Určitě se jedná o pěkně zpracovanou pohádku, kde si děti i dospělí uvolní myšlenky a přenesou se do vánočních časů. Samotné zpracování filmu je bez výtky, ale ten příběh... Příběh je prachobyčejný a naprosto předvídatelný. Prostě tu máme jednoho mrzutého, starého muže, který začne pociťovat ducha Vánoc a převrátí své myšlení vzhůru nohama. 3* jsou proto jen průměrným ohodnocením pro průměrný film a tedy i dostatečnou odměnou. 3*

Walk the Line (2005)

1039. hodnocený film: Možná jeden z nejlepších životopisným snímků, ale zajisté nejlepší hudební film, který jsem kdy viděl. Naprosto fenomenální Joaquin Phoenix, který dokázal zahrát začínajícího hudebníka, muže na vrcholu, feťáka, alkoholika i naprostého ztroskotance a zamilovaného blázna. Vedle něj překrásná Reese Witherspoon, která právem za tuhle roli získala Oscara. Skvělý snímek o countryové legendě Johny Cashovi. Báječné však je, že herci zkutečně nazpívali všechny písně sami a proto mohu jen doporučit soundtrack, který je nevídaně kvalitní, ba snad nejlepší, co jsem kdy měl tu možnost slyšet. 5* si zaslouží jak film, tak herci a ještě jednou velká poklona oběma hlavním protagonistům. 5*

Na vlásku (2010)

1038. hodnocený film: Určitě pro mě velikánské překvapení po té spoustě "pixarovek", které jsou svou kvalitou nedostižné. Nyní je tu krásný příběh o mladé dívce jménem Locika, jejíž zázračné a dlouhé vlasy mají moc léčit a omladit. Proto si ji již jako malou unelsla a přivlastnila stará čarodějnice, a tak jejím královským rodičům zbyly jen oči pro pláč. Pak se k ní ale náhodou dostane známý lapka a krasomil Flynn Rychlík (Evžen Houžvička), který jí dokáže dostat z jejího zajetí ven a ukázat jí, jak je svět krásný. 5* si tahle pohádka jistě zaslouží a jen bych prosil více takových. Navíc ta hudba je fakt chytlavá a člověka skutečně celý film chytne. 5*

Špatným směrem (2006)

1037. hodnocený film: Nebudu zastírat, že jsem si tenhle film nevybral náhodně. Mám rád filmy s Tilem Schweigerem a to nejen proto, že je to sympaťák, ale taky proto, že umí fakt dobře hrát. Od dramatické role, kde ztvární sviňáka, přes romantiskou duši až po blázna. Film má určitě zajímavý příběh, kde se snaží Eddie (T.S.) hrát hodnýho na všechny strany, ale jednoznačně se mu to vymstí. Když mu hrozí ale 25 let vězení za zabití společníka, nedokáže u soudu říct, že jej zabila jeho sekretářka, kterou jeho společník a zároveň budoucí švagr znásilnil. Ten však vydíral Eddieho, protože na něj měl kompromitující fotografie s jinými ženami a to by jej mohlo stát místo v rodinné firmě jeho nastávající, kterou vede její otec. Pak se to ale až příliš zamotává a vy jen žasnete, jak je patrná snaha tvůrců tohoto filmu vykličkovat ke zdárnému závěru, až zapomíná trochu na kvalitu samotného snímku. 3* jsou proto maximem, který film ode mě dostane, i když si vedl více než dobře. Rozhodně měl navíc a věřím, že kdyby se tématu chopil někdo schopnější, měl by film s klidem o 20% lepší hodnocení. 3*

Sherlock (2010) (seriál)

1036. hodnocený film: Na doporučení mojí milé Péti (a že není typickým požíračem filmů a seriálů) jsem se podíval na tenhle britský seriál, který mapuje kroky detektivního inspektora Sherlocka Holmese a jeho pomocníka, bývalého lékaře, Johna Watsona. A co tedy na jeho adresu říct? Že je to skutečně typický projev britského humoru, který mi sice není blízký, ale dokážu se už na něj pomalu připravit a tak při každé snaze o vtip nevychrstnu pivo na obrazovku mého notebooku, protože nejsem opravdu zastáncem suchého humoru. Byl jsem ale hodně mile překvapen kvalitou seriálu a i když si myslím, že tak vysoko, jak si tu na žebříčcích ČSFD stojí, je jen výsledkem pobláznění několika nadšenců, které strhlo pak spoustu uživatelů, sdílím názor, že jde o jeden z nejzdařilejších seriálových počinů posledních let. Skvěle promyšlené detektivní případy, kdy každý se dokáže vměstnat do jednoho dílu, který trvá bezmála 90 minut. Smyslní herci a fantastické zpracování, které je na prvotřídní úrovni. Už jen to, že v pozadí běhají české nápisy, či že SMS, která přišla Sherlockovi na jeho iPhone, je kompletně v češtině. Váhal jsem mezi 4 a 5*, ale nakonec se jen klaním na stranu 4*, protože čekám na další řadu a pak se teprve rozhodne. Tak nakonec přeci jen pět hvězd... 5*

Zelený sršeň (2011)

1035. hodnocený film: Tenhle film nepřináší zhola nic nového. Je to jen další americká komedie, kde se teenager (nebo si aspoň na něj hraje) oblékne dres jím vymyšleného superhrdiny a jde do ulic bojovat proti gangům. Jeho dalším cílem je pak krásná Cameron Diaz, která nemůže zavadit o pořádnou roli (tak to fakt je) a tak bere, co jí pod nohy přijde. Už to dávno není mladice a její věk se nezadržitelně blíží čtyřicítce. Už by si asi měla začít vybírat kvalitnější role a hlavně i filmy. V tomhle snímku to ale funguje nakonec kvalitně a já se bavil, takže to vůbec není takové zklamání, jaké jsem snad čekal. 3* jsou proto milým překvapením a já film hodnotím veskrze kladně, ale průměrně. 3*

Taková zvláštní rodinka (2001)

1034. hodnocený film: Už to tak bývá, že se rád koukám snad na všechny filmy s Owenem Wilsonem a tak jsem i tentokrát neudělal výjimku. Film je to ale dost zvláštní. Owen Wilson jako totálně ujetej syn, kterej si začne se svou sestrou (Gwyneth Paltrow), která tajně kouří. Jejich bratr (Ben Stiller) pak nemůže překousnout svého otce (Gene Hackman), kterého tak dlouho neviděl a navíc jejich matka si začne s černochem. Film je to opravdu hodně zvláštní a dost postavenej na hlavu. Pokud budete nevěřícně krouti hlavou nad tím, co vidíte, pak byl záměr tvůrců filmu úspěšně splněn. 3* si ale tenhle film zaslouží, i když to není žádná pecka. 3*

Saltová (2010)

1033. hodnocený film: Na tomhle filmu jsem po prvních komentářím neshledával nic výjimečného a vlastně nic, co by mě mělo nějak moc lákat k jeho shlédnutí. Nakonec asi převádla touha muže vidět nádhernou ženu jako tajnou agentku, kterou by ztvárnila Angelina Jolie. Film má spoustu akce, poměrně zavedený a dobrý příběh a pak taky několik pěkných momentů. Angelina Jolie odvede svou standartně nadstandartně kvalitní práci a vy máte pocit, že jste tohle už několikrát viděli. Máte pravdu, protože filmy s Jamesem Bondem a Jasonem Bournem už tu jsou a tenhle brnká na tu samou strunu. Závěr je však natolik povedený, že se mé hodnocení tohoto snímku ještě zlepší na 4* a tak mohu i tento film doporučit. 4*

Donnie Darko (2001)

1032. hodnocený film: Skvělý snímek, který jde svým dějem pozpátku a vy se až na konci samotného snímku dozvíte prapůvod úvodu filmu. Naprosto fenomenální představení Jake Gyllenhaala, který se pro mě stal touto rolí megahvězdou a převapil mě, jak moc dobře umí zahrát blázna. Skvělý příběh, báječná hudba a ještě lepší zápletka. Vize a představy hlavního hrdiny byly skutečně děsivé a já se jen nemohl dočkat, jak celý snímek dopadne. Další skvělý filmový počin, na který nikdy nezapomenu. 5* si snímek jistě zaslouží a já jej tak mohu dalším jen doporučit. 5*