• Krátkometrážní

Otevřené moře (2003)

Dobrá je postelová scéna, kdy nedojde na sex, páč je partnerka unavená (což byla chvilku reality show) a nám je jasná pointa celý situace, kdy to byla její poslední kopulační šance, o čemž samozřejmě nemá v tu chvíli ponětí. Zkuste si z toho, milá děvčata vzít příklad, nikdy nevíte, kdy je to naposled.

Cesta do fantazie (2001)

Magický, snový film. A pro mě čímsi velmi depresivní. Zatím jsem měl sílu zhlédnout ho dvakrát, ale pokaždý to byl jakoby nepříjemně příjemný zážitek. Stejně jako u Princezny Mononoke jsem se nemohl zcela ponořit do děje, ač sem se o to fakt snažil, jakoby ty filmy objímalo ňáký temný kouzlo nebo co. Tyhle dva příběhy zkrátka nejsou vůbec špatný, ale pro můj filmový žaludek prostě nestravitelný. Docela by mě zajímalo, kdyby mně ňákej filmovej Mudr. určil diagnózu, čím by to jako mohlo bejt. Možná prostě jen nechápu japonsky podávanou poetiku. Nevím:-(

Kinobox (1993) (pořad)

Jestli na něco v bedně koukám pravidelně, tak na Uvolněte se, prosím a právě Kinobox. Čtvrtníčkův humor je něco co mně tady scházelo, nevím, proč neuvádí Českýho lva, je jedinej, kdo se zase může přiblížit Duškově genialitě. Nebojí se jít až za hranici trapnosti humoru, kde se ale právě vtip povyšuje nadruhou. Tohle už umí jen Mistři, jakkoli může někomu tento tilul ve srovnání se Čtvrtníčkem připadat absurdní. Na to já kašlu, pokaždý se královsky bavím, takže díky, Petře a DOBRÝ KAČER!

Pátek třináctého (1980)

Proč se proboha stále točí podobné filmy, když už asi tak dvacet let nemůžou přinýst nic novýho?!

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Nechtěl bych být nikdy točenej Helenou Třeštíkovu, protože pak bych měl skoro jistý, že se v brzký době stane něco hodně blbýho.

Superbad (2007)

Je potřeba si uvědomit, že konec, který měl "ospravedlnit" a zjemnit předešlý ultrasprostý děj (který mně nevadí), je ze sféry sci-fi. Bylo by krásný žít ve světě, kdy pěkný holky v sexuálně nejaktivnějším věku prozřou, stanou se z nich těžké pragmatičky a dojde jim, že nezáleží na kráse, ale na tom, kdo jaký opravdu je. Film je skutečný, když holky chtěj využít kluky pro nakoupení chlastu, druhej den by po nich ale neštěkl ani pes (lépe řečeno nemňoukla ani kočka), natož aby s nima někdo šel na rande. Zázraky se sice občas dějí, problém ale je, že v tomhle filmu je to podaný jako věc normální a běžná. A navíc je to ještě taková berlička k tomu, aby tvůrci mohli nějak vyjádřit nutnost dospění obou hlavních hrdinů a odlepení se od závislosti na nejlepším kámošovi. To jsou ale všechno jen podružné kaňky na kráse, které celkový dojem zásadně nezakalují. 85%.

Zbouchnutá (2007)

Po druhým zhlídnutí musím zvýšit hodnocení na plnej počet hvězd. Při prvním jsem očekával bombu ála 40 let panic, což byla chyba. Nemohla se dostavit stejná extáze, páč tady jsou ty špeky ukrytý rafinovaněji pod povrchem, ale JSOU TAM! Judd Apatow umí zabalit i ty největší slovní sprosťárny do sofistikovanýho hávu. A zase tady tenhle film nepřesahuje 70% celkovýho hodnocení, zase zůstává, stejně jako 40 let panic u většiny uživatelů nepochopen. "To mně vymrdej bradku!" Ale co, já se rozčilovat nebudu. Zajímavý by taky bylo pozorovat xichty puberťáků, který šli do kina pod vlivem pikantního názvu a očekávali Prci, prci, prcičky 18 - "pohřeb Stiflerovy mámy". Myslím ale, že i lidi, kterým zatím funguje mozek jenom mezi nohama, si tady přišli na svý. A Judd Apatow si dokázal naklonit na svoji stranu i moralizující kritiky. Je to borec, kterej si zaslouží absolutorium, kterýho se mu ale na stranách CSFD nedostává. A to je ostuda.

Příšerky s.r.o. (2001)

Moc nechápu ty, kteří tenhle Pixarovský flák považují za jeden "z těch slabších". Abych to vyvážil uvádím, že Příšerky jsou naopak mým nejoblíbenějším dortem ze všech těch sladkých laskomin z cukrárny Pixaru.