• Thriller

While We Sleep (2021)

Malá Cory se s rodiči přestěhuje z USA na Ukrajinu, protože tam její otec získá práci. Po narozeninové oslavě Cory upadne a objeví se u ní náměsíčnost. V nemocnici se seznámí s doktorkou Ninou, která souhlasí s propuštěním a stará se o Cory u nich doma. Brzy zjistí, že Coryina náměsíčnost je způsobena něčím zlým a je nucena odkrýt děsivé rodinné tajemství… Na mě to bylo sakra slabé. Tohle téma už tu bylo několikrát, takže se dá čekat, jak to dopadne. Děj byl nudný, nezáživný. Nebylo vysvětleno téměř nic, prostě se to děje a tebe, diváku, vůbec nemusí zajímat, kdo byl kdo! Konec byl už jen zkažená třešnička na zasmrádlém dortu, prostě nijaký. Nuda, šeď. Jednu hvězdu dávám za Coryiny hadí pohyby.

Zhoubné zlo (2021)

Madison trápí hrůzné vize vražd, kterých je i ona součástí. Její psychice určitě “nepomohlo” také několik potratů. Když policii tvrdí, že ví, kdo a jak umřel, ale neví, kdo přesně to udělal, už sama pochybuje o své příčetnosti. Musí zjistit, kdo je a co s ní bylo ty roky předtím, než byla adoptovaná… Wow, skvělý film! James Wan to prostě umí, byla jsem nadšená. Velice zajímavý námět, skvělé provedení, herci úžasní. Jsem naprosto spokojená, tohle je horor s velkým H.

Zvrácená (2021)

Mladičkou a neslyšící Alici navštíví Panna Marie. Dá jí dar uzdravovat lidi a mluvit. Jenže je to opravdu Panna Maria, když v zájmu víry ubližuje ostatním? Novinář se snaží odhalit pravdu a zachránit vesnici dřív, než bude pozdě… Obrovské plus za bubáka. Ta ženská byla tak děsivá, že ještě teď se klepu, jen na ni myslím. Alice mě moc nepřesvědčila, celé to táhl novinář s bubákem. Ale zápletka byla super, bavilo mě to celou dobu. Velmi povedený horor.

Amulet (2020)

V tomto filmu sledujeme dvě roviny chlápka Tomase - v té první vidíme jeho zážitky z války, kde způsobil jedné ženě něco ošklivého. A toto se prolíná se současností. Thomase zachrání řádová sestra a bere ho k sobě do domu, kde bydlí ješte matka - démon. Na konci filmu se obě roviny spojily a vše do sebe zapadlo. Je to artový film, je mrazivý a temný. Konec mě jako ženu potěšil, spravedlnosti bylo učiněno zadost a já si říkala: “Správně ti tak, hajzle, teď trp.” Imeldu Staunton miluji a byla v tomto filmu (ostatně jako v každém jiném) skvělá. Mluvící bohyně v mušli už byla trochu úlet, ale chápu, buď jak buď, poselství předala hezky. Tento film, pokud ho chcete pochopit, byste měli hltat od každé minuty a pamatovat si každou chvíli, jinak se v tom totálně ztratíte, takže sledovat to jako kulisu nedoporučuji. Jinak za mě skvělý film, mám mráz na zádech jako svině.

A Nun's Curse (2020)

“Vaším největším strachem jste vy sám.”... Dvě sestry, přítel té starší a nerdský kámoš té mladší přijedou k ruině starého vězení, kde zamlada řádila sestra Monday. Pod rouškou Boha zde prováděla vězňům nechutné věci. Táta příběhy o Monday mladší sestře vyprávěl odmalička a s holkou to dopadlo zhruba tak, jako se mnou zamlada, když jsem koukala na horory - byla ze sestry Monday posraná až za ušima. Rozhodla se tedy navštívit vězení, aby se strachu zbavila... Na mě to bylo slabé. Sestra byla děsivá a nemohla jsem jít kvůli ní sama v noci z práce, viděla jsem ji všude. Ale to bylo vše, pointa nebyla žádná, vraždění se seběhlo neuvěřitelně rychle a nic jsem z filmu prakticky neměla. Nedotažené, bohužel.

Behind You (2020)

Dvě sestry se po smrti matky nastěhují k tetě, která je ale tak trochu cáklá. Všude po baráku má rozmístění zrcadla, protože má pocit, že se dovnitř chce dostat duch… Zase omletá odrhovačka se zrcadly a duchu v nich. Nějak mě to nebavilo, zezačátku šel děj okamžitě na věc, vypadalo to skvěle, a pak se to zvrtlo, bylo to hrozně nezáživné. Žádná pointa, žádný děj a ani nápad. Mladší děcko bylo navíc tak tupé, že jsem mu v jednu chvíli tu smrt fakt přála.

Brahms: Chlapec 2 (2020)

Rodina s malým chlapcem se přestěhuje do nového domu, ke smůle všech zrovna kousek od sídla Brahmsových. Chlapeček najde onu již známou panenku a začíná jí být posedlý… Mě tento snímek potěšil mnohem více než první. Duchařina (ač neúplná, prostě to bylo málo), relativně strašidelný panák a sympatická Katie Holmes. Bylo to spíš o psychologii, ale chvílemi mě mrazilo, zvlášť konec a jeho pointa byly zdařené.

Děda, postrach rodiny (2020)

Po smrti babičky se k Petrovi a jeho rodičům a sestrám nastěhuje jejich děda. Bohužel ale děda dostane Peterův pokoj a ten je vystěhován na půdu. To Peter těžce nese a s dědou vyhlásí válku o pokoj… Příjemný rodinný film se skvělým hereckým obsazením. Když se někde objeví De Niro, Cheech Martin a Chris Walken, je jasné, že bude zábava. Umu Thurman mám ráda a taky se mi na ni dobře koukalo. Bylo tam hodně momentek, u kterých mi tekly slzy smíchem. Jako oddechový rodinný film super. Já jsem byla velmi spokojená.

Děsivý dům (2020)

Máma se se svými dvěma syny stěhuje do vesnice na kraji Rakouska. Když začne mladší Eddi mluvit jiným hlasem a když uvidí duchy v zrcadle, je starší Hendrik nucený sebrat všechnu svou odvahu a všechny nové kamarády, aby zjistit, kdo byla původní rodina žijící v jejich novém domě a na co zemřeli...  Super film, já jsem spokojená. Mladý Fritz mě svými hláškami bavil, námět a zpracování téma "pomsta" bylo skvělé. Plno duchů, plno otázek. Mě film nenudil ani na chvíli.

Followed (2020)

Youtuber chce pro své fanoušky natočit něco pořádného - vydá se bydlet do prokletého hotelu, ve kterém údajně straší... Mě filmy s takovou tématikou a se zapojením online obrazovky baví. Připomnělo mi to Follow me (nejen názvem) a taky trochu Pátrání. Follow me ovšem bylo o poznání lepší. Tady mě vyděsila jen scéna s korejskou hrou ve výtahu a chlapík, co se na chodbě ohnul, až mu upadla kebule. Jinak mě film neděsil, duchové nikde, jen nasranej bezďák, kterej nerad kamerování. Jednu hvězdu dávám za konečné rozuzlení, to jsem čuměla s otevřenou pusou a druhou za ty dvě solidní scény, ale od duchařského hororu čekám bohužel mnohem více (a to skutečně nejsem náročný divák).