Zmizelá (2014)

Tak dlho som odkladal tento film až prišiel čas si konečne tento kritikmi vychvaľovaný film pozrieť a absolútne toho neľutujem. Dosť ma odrádzalo to že všetci v mojich obľúbených to hodnotili 4 hviezdami čo pri Fincherových filmoch nebýva zvykom, dosť ma odrážalo ešte to že budem pozerať dve a pol hodiny na film ktorý bude pravdepodobne tak nudný a zdĺhavý ako bol Zodiac ktorý ma absolútne nechytil. No opak je pravdou vôbec to tak nebolo. Film nás od začiatku drží v napätí a drží si svoju záhadnosť ktorá nám pomaličky odkrýva celý dej a vlastne pointu vyvrcholenia filmu. Povedzme si to takto, tá žena je psychopat a ako toto mohol dakto vymyslieť doteraz nechápem. Film je prešpikovaný v detailoch a zvratoch ktoré nastávajú za každým rohom. Pár krát som sa pristihol ako sedím s otvorenými ústami a pozerám čo sa deje. Herecké výkony sú adekvátne oscara (áno tým myslím Rosamund Pike) pretože niektoré emócie v tomto filme sú naozaj neopísateľné. Dokonca aj mnou nenávidený Neil Patrick Harris mi tu až tak nevadil a zahral úlohu na ktorú akoby bol stavaný, presne taký zbohatlý úchiláčik ktorý svoje nešťastie kompenzuje peniazmi. Počas celého filmu som si kládol otázku: "Ktorí z nich je vlastne ten správny ?", nooo to som doteraz nezistil. Koniec som si predstavoval trošku inak ale to som si pri Fincherovkách už zvykol že nekončia úplne podľa mojich predstáv ale pravdupovediac ani ja sám neviem čo by som spravil na jeho mieste. Ľutujem že som film tak dlho odkladal ale film som si užil na plnej čiare. nemôžem inak hodnotiť ako takmer plným počtom 95%

Beomjoidosi (2017)

Feel good akčná vyšetrovacia gangsterka z Južnej Kórei s mojim obľúbeným tučnučkým Dong-seok Ma ktorý svoju rolu zvláda úžasne. Film je okorenený skvelým situačným humorom a zaujímavými vyšetrovacími technikami a metódami. Film ma ani chvíľkami nenudil aj keď tu bolo dosť hluchých pasáží a menej akčných scén ako som predpokladal ale vykľula sa z toho pekná vyšetrovačka aká tu už dlho chýbala. Postavy boli príjemné a sympatické a tempo bolo vskutku fajn. Môj dlho odkladaný film jednoznačne odporúčam 80%

Bartkowiak (2021)

Film a začne tak nádejne že vtiahne do deja hneď v prvých minútach no po tom sa to nejak celé pokazí a ide to dole vodou či už nezmyselné béčkové boje, romantické emocionálne mojkanie v každej scéne alebo suché rozhovory či už do oči bijúce trápne klišé. Asi prvý poľský film ktorý som videl (bohužiaľ) 20%

Za čárou (2021)

Až na pár akcií obyčajný nudný "akčný" film s neskutočne predvídateľným koncom. 25%

Trestanec (2017)

Mne tento film neskutočne sadol a po dopozeraní som si ho musel automaticky pozrieť znova aby som mohol pochopiť to čo som predtým nepochopil. Po prvom pozretí mi film až tak nesadol no pri druhom pozeraní ako keby som pozeral úplne iný film ktorý bol minimálna dvakrát tak dobrý. Atmosféra a celkovo pocit pri pozeraní tých farieb či už vo väzení alebo v gette ma neskutočne vtiahlo do prostredia. Možno som očakával trošku viac akcie ale scéna na väzenskom dvore bol neskutočný masterpiece. Ešte musím podotknúť že tetovanie v tomto filme robia neskutočný kus atmosféry. Z hlavnej postavy priam srší rešpekt a drsnosť ako z nikoho iného. Tento film vo mne nechali neskutočne dobrý pocit z toho čo som práve videl a ten koniec bol konečne dačo iné ako ostatné filmy z tohto prostredia. Za mňa vynikajúci väzenský thriller s úžasnou atmosférou 90%

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021) odpad!

Sorry ako ale tento film si po pustení traileru a zhliadnutí galérie filmu nepustím pre vlastné psychické a fyzické zdravie. Tak nesympatický vyzuál a hlavná postava sú výkvet tohto filmu pre ktorý by mal režisér podstúpiť liečenia psychológa. Ako keby nestačilo že už zničil zničenú sériu po dieloch 3, 4 a 5 tak to potrebovali zakončiť ešte väčším klincom do rakvy. 0%

Pod zemí (2014)

Found footage vyslovene nemusím ale toto je veľká výnimka. Krásne vykreslená atmosféra, tú mysteriozitu bolo krásne cítiť. Konečne sa odohrávajú katakombové filmy aj niekde inde ako v džungli a podobných  prostrediach. Ku plnému počtu bodov mi chýbalo viacej tých kreatúr a príšer. Na začiatku som si myslel že to bude nejaký lacný na kolene spracovaný horor no moje predtuchy boli omylom. Na konci som čakal možno väčší zvrat. 75%

Red Notice (2021)

Myslím si že každý jeden z nás čo si film pustili vedeli do čoho idú, veď tak povedzme si pravdu  nemôžme čakať od filmu z produkcie Netflixu s obsadením The rock, Ryan Reynolds a Gal Gadot že to bude srdcervúca fylozofická dráma a tak aj ten film treba brať. Proste jednoduchý odlahčný akčný film na piatok večer. V podstate to bolo v pohode prostredia pekné, akcie slušné, zvraty pekné a nečakané no humor miestami dosť zlyhával. Dosť mi to pripomínalo 6 undergorund. Jediné čo ma naštvalo je PG-13 rating. V podstate to naplnilo moje očakávania. 60%

Slunovrat (2019)

Fuuuha skoro plný počet škoda že len skoro...... film je sám o sebe úchvatný, originálny a nepredvídateľný (až na ten koniec) keby bol na konci krajší zvrat alebo nejaké prekvapenie pretože ten koniec bol jasný od začiatku. Vo filme je množstvo detailov a scén kde sa režisér vyhral či už krútenie pozadia, halucinogénne účinky prostredie alebo kostýmy. Vôbec by som to nezaradil medzi horory kľudne by som zostal pri pojme mysteriózny. Ari Aster je tak trošku PSYCHOpat a na tomto filme to pekne vidno miestami som mal fakt divný pocit v hrudi a bál sa o svoje psychické zdravie pri pozeraní. Na pohlad je film fakt nádhera ktorý má milión detailov (odporúčam pozrieť v 4K) a audio ani nehovorím, pri niektorých scénach som cítil ako stŕpajú všetky steny v dome. Stopáž ubehla na môj podiv rýchlo a gore bolo úžasné. 85%

Nikdo (2021)

"I never met a black russian before", "yeah i got that a lot" fuuuuuu konečne riadny guilty pleasure akčná rezba na sobotný večer. Tvorcovia zas vsadili na rusov ako záporákov (ako vždy nič nové však čo iné čakať od USA ) ale sypalo to pekne až na ten príliš nerozvážny ale konečnie niečo čo sa vyrovná Johnovi Wickovi či už Christianovi Wolffofi aka Ben Affleck z The Accountant. no nesmieme zabudnúť na starého Christophera Lloyda aka starý chlípnik s brokovnicami ktorý svoju rolu pojal ako keby mu bola stavaná a každý jeden jeho krok ma bavil čím ďalej tým viac. Gore a násilím sa fakt nešetrí tak isto ako sme videli od Ilja Najšullera v Hardcore Henry že vie spraviť peknú krvavú jazdu plný lámania kostí s hektolitrami krvi. Ja som sa rozhodne nenudil a konečne nejaký záživnejší filmový zážitok ako všetky uplakané oscarové drama. Humor eskaluje na plnej čiare a kamera je miestami fakt fookin najs. veľké prekvapenie 90%