Million Dollar Baby (2004)

V mnohých aspektoch vidím podobnosť v Southpaw keďže som tento film videl deň po ňom a ľutujem že to nebolo naopak. Ako vždy nevrlý Clint si berie všetku pozornosť, niekedy viac ako samotná Hilary. Hlavná hrdinka mi nebola moc sympatická keď som si pozeral galériu filmu ale opak je pravdou a bola to jedna z najlepších ženských rolí akú som kedy videl. Aby som sa vyhol spoilerom preskočím tú najzásadnejšiu časť a iba poviem že by som bol ešte radšej keby v tomto filme bola pomsta ako v Clintovom Gran Torino. Silný príbeh z ktorého som dostal ľahkú depku 100%

Accident Man (2018)

Je mi ľúto že také meno ako Scott Adkins sa nechá ukecať na takúto tuposť. Čítal som že je to amatérčina no aj tak som čakal niečo také ako bolo Scottove Avengement. Snaha spraviť niečo na štýl Smokin' Aces no pritom humorne zabrdnúť do sociálnych problémov dnešnej doby ale aj tak zahrať na city smrťou bývalej ženy. Absolútne nikoho neserie príbeh jeho ženy a ani to ako ho trénoval v detstve nájomný zabijak pretože to vidíme v každom druhom filme na joj plus v piatok večer. Humor nefunguje vôbec, ten čo robil hudbu bol asi analfabet, kameraman feťák a režisér žiak prvého stupňa základnej školy. Jednu hviezdu som dal len z ľútosti. Škoda času 10%

Bojovník (2015)

Neskutočné prekvapenie, čakal som film s vyrysovaným Gyllenhaalom ktorý sa bude biť v ringu ako Rocky. No spustila sa na mňa životná dráma o hviezdnom Boxerovi ktorý padne na úplné dno. Film vsádza všetko na emócie a jednoznačne mu to ide, niekoľkokrát počas filmu som mal slzy v očiach. Absolútne som nečakal že sa film vyberie takýmto smerom keďže obsah filmu som si prečítal až deň po pozretí filmu. Jakeova životná rola a úžasný Forest Whitaker. Naozaj jedno veľké WAU 100%

Black Adam (2022) odpad!

The rock nikdy nebol hercom na "vysokokvalitné" filmy ale toto je už moc. Celý film je už od začiatku bizarný plný klišé zlých efektov a nadmieru veľkou podobnosťou s MARVEL. Viem že pri písaní komiksov sa "kradli" postavy medzi DC a MARVEL ale nečakal som som že tie ich kópie budú trepať aj do filmov. Atom smasher je čistý Ant-man, tá s vetrom Storm z x-menov, Pierce Brosnan dokonca aj jeho poslednou bojovou scénou ako Doktor Strange, ten lietajúci ešte aj výzorom pripomína Falcona. Mimochodom aj základňa týchto úžasných strážcov či čo to boli sa podobá na X-men sídlo. Keď sa MARVEL v poslednej dobre pokazil tak som myslel že aspoň DC sa bude držať nad vodou. Dokonca sa nepoučili ani z Bloodshota no stále používajú slowmotion pri každej druhej scéne. Najhorší film roka 10%

Na nože: Glass Onion (2022)

Na glass onion som sa tešil od kedy iba oznámili natáčanie pretože knives out bolo pre mňa veľké guilty pleasure. Dvojka jednoznačne nesklamala, prepracovaný príbeh, rozuzlovanie minulosti zaujímavé postavy nádherné prostredie a tak ďalej. Čoho vytknúť na tomto filme nie je veľa. Jediné čo by som zhodnotil je nie moc trefný humor a dlhá stopáž. Ešte jedno čo musím pochváliť je dátum vydania- 23.12., deň pred Vianocami je výborný dátum na vydanie pohodovejšej detektívky na streamovacej platforme. Po dopozeraní filmu som dal 5 hviezd no po pár hodinách som to znížil na 4 hviezdy a ani neviem prečo. Možno to jedného dňa zmením. Určite stojí za pozretie 85%

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov všetkých čias ktorý mi pripomína detstvo. Príjemný seriál ktorý spojil vážne prostredie vojnového lekárskeho tábora s trefným satirickým humorom. Hawkeye Pierce ktorého hral legendárny Alan Alda bol asi najobľúbenejšia postava všetkých možno preto že bol v seriáli od začiatku do konca aj napriek meneniu postáv. Príjemný humor lekárske zákroky a všetko okolo toho. Asi jeden z najlegendárnejších seriálov. 100%

Předávkování (2022)

Skvelá francúzska police-gangsterka ktorá prezentuje pomerne dosť chaoticky prepracovaný príbeh, vo filme sa dá veľmi ľahko stratiť preto to nie je len film na jedno pozretie. Oproti Rogue city je to menej záživné ohľadom tempa no Marchalova brutalita a akčné sekvencie nesklamali. Silné 4 hviezdy 85%

Patrola (2012)

Tento film určite patrí do top 3 found footage/POV filmov akých som kedy videl, väčšina takýchto filmov sú strhané, roztrasené a ťažko pozerateľné. Tunak sa nič také nedialo, až som pár krát zabudol že to je POV kamera. Prirodzene rozvetvený dej okolo policajného dua Gylenhaal a Peña, obidvoch hercov mám v obľube a tu svoje role hrali perfektne ako keby boli bratia. Úžasné zvraty, stopy vyšetrovania a pekné akcie. Priznám sa že pri konci mi vyšlo zopár sĺz a predposlednú scénu by som kľudne označil ako masterpiece. Úžasný zážitok od začiatku do konca. 90%

Ambulance (2022)

Bay to neuhral ani s obsadením Gyllenhaalom v hlavnej roli pretože tak rýchlopečený príbeh s jednoduchou zápletkou a tupými rozhodnutiami. Pri pár scénach príde chuť sebapoškodzovania sa pretože klišé a tuposť tomuto filmu vládnu. A mne čo osobne najviac vadilo bola kamera ktorú akoby robil Hasbulla pretože scény sú točené z výšky 50cm od zeme. Tento film ma len utvrdil v tom že neznášam scény točené speed dronmi. Celý film je zbytočný a obyčajný. 35%

21 mostů (2019)

Jedno nechápem, prečo není v popise krimi, pretože toto je tak úžasná kriminálka že až. Vyšetrovacie postupy premyslené do detailu, pekné odkrývanie skutočností a dejové zvraty. Chadwick bol sympaťák a skvele sadol pre túto rolu čím by som naviazal na to že postavy sú tu pekne vystavané a nebol asi nikto kto by mi tam vyložene vadil. Film si udržuje napínavé tempo takže ani chvíľku nenudí. Takéto filmy v dnešnej dobe úplne chýbajú a chcel by som do budúcna vidieť viac takýchto kvalitných vyšetrovačiek. 95%