Já, Paul Walker (2018)

Jak sa vraví u nebohých len v dobrom ale proste je ton ten dokument ktorý danú postavu prezentuje ako boha a vzor všetkých ľudí, ja akože nič proti nemu nemám ako herca som ho mal rád ale inak prose nemá to čo ponúknuť a proste sa celkovo hrá na city lebo proste je to Paul Walker- sladký chlapec ktorého chcelo každé dievča a každý chalan chcel byť ako on ale "That's all". Celý film je len samé plus až z toho budete mať plnú hlavu (vďaka bohu za 90 minútovú stopáž). a keď si tak zoberieme môže si za to sám pretože spravil to isté čo každá druhá Hollywoodska hviezda- DROGY. Je ho škoda ale on si vybral takú cestu. 50%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010) odpad!

Ja si nepomôžem ale tento film inak ohodnotiť nemôžem proste od prvého momentu nesympatické odporné no proste čistý odpad, ja chápem že to malo byť v štýle počítačových hier a tak ďalej len proste všetky postavy odporné neprirodzené a hlavne HLAVNÝ HRDINA je tak nesympatický že ho stretnúť na ulici tak by som ho asi oplul len preto že je. Ten strih bol akože čo ? Fuuu toto ma pekne obišlo sorry ako ale po polhodine som to vypol lebo mi bolo na zvracanie dovi dopo 5%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Jedného dňa sa mi nedalo spať tak som si tento film pustil (boli 3 hodiny ráno) pozrel som si o tom nejaké informácie tu na čsfd a vyzeralo to zaujímavo aj keď ma zarazila jedna vec, Komédia? akože asi som ja divný alebo neviem no nezasmial som sa ani raz maximálne raz pousmial a to ma dosť zamrzelo. Ale inak je to perfektne premakaný film vo všetkých smeroch, takže poďme postupne zarastený Mads Mikkelsen je mrzutý bezcitný vojnový vdovec ktorý musí riešiť problémy okolo svojej mŕtvej manželky a psychicky rozbitej dcéry bál som sa že to bude nejaká uplakaná kravina ale práveže naopak. severské filmy moc niesu pre mňa ale toto mi sadlo na plnej čiare, celý film je niečo ako 96 hodín po Dánsky :D, akcia bola spravená ultrarealisticky (ten švih so zlomeným väzom bol že fuuu) a celkovo pohyby pri streľbe od Madsa bolo cítit ten vojenský výcvik, hláškami je to nabité od začiatku do konca a drsnosť bola úžasná no má to dačo do seba. popravde by som tam niektoré veci zmenil ale nedať 5 hviezd tak by som sa cítil zle lebo toto bol fakt nečakaný zážitok 85%

The Limit (2018)

Ah Robert Robert ty zlodej, Rodriguez vykradol film Hardcore Henry a prerobil do svojej podoby akurát sa mu to vôbec nepodarilo. Hneď za tým musím povedať že podobnosť Normana a Buckyho Barnesa alias Winter soldiera z MCU je neskutočne podobná. Tak poďme zaradom film je spravený pre virtuálnu realitu takže by bol zážitok určite lepší cez ňu ako cez obrazovku, efekty sú hodné béčka a nemajú nejakú váhu, za druhé herecké obsadenie Norman Reedus a Michelle Rodriguez je celkom cool ale maximálne nevyužité. Norman povie za celý "film" asi 2 vety a Michelle je fakt zbitočne ukecaná a tliacha ústami celý film jak učiteľka na základnej škole. Akčné scény sú únavné nudné a hlúpe (vojak prejde 15 metrov bližšie k Michelle na blízkosť 30cm a tá ho záhadne spacifikuje). je tam dosť vydiet potenciál ale chýba tam originalita oproti Hardcore Henry a keby bola dlhšia stopáž viac postáv mal by väčší rozpočet tak by som nemal problém hodiť aj 5 hviezd lenže napchať údajný celovečerný príbeh do 20 minút je fuška. Dávam 35% len pretože tam bol Reedus inak by to šlo ešte nižšie. Poprípade ak si to chceš pozrieť nech sa páči-( https://youtu.be/ifr0_MivsEI )

Paradise PD (2018) (seriál)

Takto nejak si predstavujem zmes seriálov ako Brickleberry, Rick and Morty, South park, Griffins a tak ďalej. Celý seriál je založený z prehnaného čierneho humoru ktorý si fakt servítky pred ústa neberie a to je to výnimočné na ňom.Pokial vám nesedí takýto extrémny humor ani to nepozerajte pretože tento seríal je toho preplnený. Prvá séria nás zoznámi s postavami a uvádza do priebehu problémov v našom seriálovom mestečku, 1. séria bola jednoznačne jedna z najlepších a hneď ma vtiahla do deja. 2.séria tá už bola dosť naťahovaná a umelá a nemal som z nej taký dobrý pocit ako z prvej série. 3. séria to znova vytiahla na strop a mimoriadne mi sadla a to som sa bál že to bude ešte horšie ako 2. séria no nakoniec milo prekvapila (mimochodom 3. je neuchýlenejšia, najneslušnejšia a najdivnejšia ) 95%

Wyrmwood: Chronicles of the Dead (2018)

Priznám sa že pôvodný film som nevidel a dostal som sa sem len vďaka EvilPhoenixovi, a nakoniec som rád lebo som sa neskutočne bavil :D Akcia a gore je excelentné a hlavná "MMA" hrdinka je hodná súbojovo Ika uwaisa. Masky, kostýmy a prostredie bol štýlové asf :D 90%

Monstrum Hwayi (2013)

Na tento film som sa veľmi tešil ale som skôr sklamaný pretože Južná Kórea si u mňa spravila veľké + ale toto mi moc nesadlo, film sa zo začiatku začne sľubne a aj pôvodný nápad filmu je nádejný ale dosť sklame tempo a mierne otravná hlavná postava s ktorou som sa nejak nevedel stotožniť a chýbal jej nejaký rešpekt. Ale zase veľkým plusom boli efekty a slušné gore ktorého tam mohlo byť využitého viac. Možno troška lepšia réžia a mohol to byť parádny film no je to len premrhaný talent 60%

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Komentár obsahuje spoliery !!! Po dopozeraní Breaking Bad som sa hneď vrhol na El Camino a vskutku som bol spokojný aj keď mám tam pár vecí, napríklad pomalšie tempo že som to musel pozrieť asi až na 4-krát lebo som to prepol na niečo rýchlejšie, a druhá vec ktorá ma sklamala bola scéna s Walterom v ktorej bol čisto prázdny rozhovor bez významu a bol to čisto umelo vyplnený čas a to ma dosť zamrzelo. Ale poďme k tým plusom, jedno ktoré musím vyzdvihnúť je kamera a fakt nádherné zábery či už prírody (púšť, Aljaška) alebo už kamera (počas jazdy auta, pohľady cez zrkadlá, alebo hľadanie peňazí v byte pohľad zhora ako na myš v bludisku) a extrémne veľa detailov ktoré len tak bežný divák nevidí (viď- https://www.csfd.cz/film/784046-cesta-k-el-camino-film-podle-serialu-pernikovy-tata/komentare/) síce film nemá čo ešte tak ukázať a dodať ale ako celok je to výborne spravené. 80%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Komentár obsahuje spoilery !!! KONEČNE, konečne som si dokončil tento môj dlho odkladaný skvost a som na seba hrdý že som zvládol tento seriál (keďže si seriál vyberám vždy do cca 30 hodín) síce mi to trvalo viac ako rok pretože som to niekoľkokrát vzdal a potom tomu dal znova šancu a nakoniec som do dokončil s veľkou radosťou. Počas celého seriálu som nevedel koho mám mať rád a a koho nie a to sa menilo počas seriálu tak skúsim začať od mojich najväčších simpaťákov: 1.GUSTAVO FRING- jednoznačne ten milý tichý chlapík s fast foodom je u mňa číslo jedna pretože tak s kamennou tvárou a kľudom byť vždycky minimálne 3 kroky napred je úžasné, proste tak prepracovaná postava mohla mať omnoho viac priestoru a nemusel zomrieť 2. MIKE EHRMANTRAUT- mike bol taká lacnejšia verzia Gustáva a taktiež všetko riešil s chladnou hlavou, aj keď sa dakedy zdal ako Gustávov poskok tak bol v ňom veľmi veľký potenciál a zase to iste fakt nemusel zomrieť (Fuck you Walter) 3. WALTER WHITE- Walter ma doslova nasral neviem to inak povedať keď mi zabil 2 obľúbené postavy a skoro otrávil dieťa ale tak stále je to ten tajomný chlapík ktorý má premyslené všetko, no len dakedy príde dosť otravný svojím hlúpym správaním preto som ho musel dať až na 3. miesto ale stále je to veľký človek 4. JESSE PINKMAN- (fck snitchs) ah jaj Jesse Jesse, dosť mi vadilo že v ňom prevládal charakter toxického feťáka ktorý ktorý sa nikdy nevie na ničom s Walterom dohodnúť (keby sa stále nehádali tak by to mohlo skončiť omnoho lepšie) ale tak stále tam je nejaká sympatizácia ale nečakal som že sa z neho stane krysa udavačská po toľkých rokoch práce s Walterom 5. SKINNY PETE a BADGER- tak títo dvaja feťáčikovia mi fakt nevadili a perfektne tam sadli s ich nízkym IQ a tupým humorom 6. SKYLER WHITE- v prvej sérii zo začiatku milá tehotná manželka nášho Waltríka no postupom 2 série začne neskutočne liezť liezť na nervy no keď konečne išla do biznisu s walterom tak ako keby jej to vrátilo rozum a mala fakt dobré nápady no potom to zas išlo dolu vodou a ku koncu som si fakt prial nech čim skôr zomrie lebo to bolo až moc 7.SAUL GOODMAN- za celý čas seriálu som mu nedokázal prísť na chuť a fakt u mňa nemal žiadne miesto a nemyslím si že by si on zaslúžil vlastný seriál a preto sa ani nechystám si ho pozrieť 8. WALTER WHITE Jr.- vždy mi prišiel ako taký nevinný simpaťáčik no je to zase ďalší snitcher ktorý bonzne vlastného otca a spraví z neho najväčšieho hajzla vtedy u mňa klesol na absolútne dno 9. MARIE a HANK SCHRADER- Marie od prvej série nonstop píli nervy a tak to pokračuje až do poslednej série a Hank mi vždycky prišiel ako taký Walterov tajný informátor z DEA z ktorého ťahal informácie o tajnom "Heisenbergovi" to v 5. sérii si to fakt pokazil na plnej čiare a čakal som že bude mať aspoň nejaké zľutovanie. Keď som si pozeral hodnotenia jednotlivých sérii tak prvá séria má najmenej percent akože haló?? veď prvá séria bola najväčšia bomba. 1.séria-(zrod legendy)120% 2.séria-(už nemala taký správny flow) 90% 3.séria-(už to chytilo ten správny spád)100% 4.séria-(pre pomalší štart musím dať menej bodov) 85% 5.séria-(ukončenie kultového príbehu) 100%

Vlak do Busanu 2 (2020)

Za mňa nevydarené pokračovanie jedného z mojich obľúbených filmov a dával som tomu veľkú nádej pretože som očakával že to bude mať aspoň dačo spoločné s prvým dielom ale nevydarilo sa to no chýba tomu nejaký náznak že to má dačo spoločné (ako napríklad chýba vysvetlenie čo sa stalo s tehotnou pani a dievčatkom z konca prvého dielu) ale toto poriadne to nemalo stály dej a aj tá pôvodná myšlienka za veľa nestála akurát čo môžem vyzdvihnúť bola akcia tá bola spravená perfektne, z CGI akcie bolo cítiť ten počítač a že to bolo umelé ako počítačová hra ale tak pozeralo sa na to dobre na pohľad to bolo výborné a aj kamera miestami vtiahla priamo do deja a hlavne chcem pochváli scény v aréne tie vtiahli do úplne inej dimenzie a chodiaca kamera pomedzi bojovníkov je unikát vo filmoch, postavy mi neboli sto-krát sympatické ale tak neboli ani nejak bezúčelovo otravné takže vlastne film na jedno pozretie ale inak som čakal omnoho viac. ROZPOČET: $16,000,000 TRŽBY CELOSVETOVO: $35,077,947