Denní směna (2022)

Do filmu som išiel bez toho aby som o ňom čokoľvek vedel, som rád že som to tak spravil lebo som si to užil o to viac. Od začiatku som vedel o aký žáner filmu pôjde a hneď som vedel že to bude môj "šialok" kávy. Jamie Foxx ako sympaťák, Dave Franco ako tupý pomocník, Snoop Dogg ako najlepšia postava filmu a Scott Adkins ktorý sa objavil na 10 minút (Bohužiaľ). Akčné scény boli až nečakane dobré, každú jednu som si užil naplno a prepadová scéna v dome bola najviac top. V podstate ako keby ste zmiešali Blade-a a Raid. Jeden z najlepších Netflixových béčkových blockbustrov tohto roku. Jednoznačne ideálny piatkový film na vypnutie. 65%

Morbius (2022)

"Overhated"

Smrt na Nilu (2022)

Keď je kriminálka predvídateľná tak je naozaj asi dačo zle, keď to porovnáme s minulým dielom je to veľký skok do prázdna. Od začiatku sme všetci vedeli kto je vrah aj napriek pár zvratov ktoré nás mali odkloniť od toho kto je vrah, no nikoho to v skutočnosti nijak nezaskočilo. Emma Mackey si zobrala všetku moju pozornosť od začiatku filmu a bola najzaujímavejšou postavou aj keď ju nebolo až tak často vidno. Gal Gadot pomerne suchá a na to že ju mám celkom rád tak tu nijak zvlášť nezaujala. Jediné v čom nás posunie príbeh je že nám odhalí prečo Poirot nosí dlhé fúzy a pekné pohľady na Egypt. Nič čo by sme od Poirota čakali, sklamanie. 55%

Smrt ve tmě 2 (2021)

Komentár obsahuje spoilery! Jedného dňa sa hrali dvaja feťáci na Breaking Bad, buchla im varňa a zhorel im ich crackhouse, dieťa feťákov zachráni náš starý ostrovidec ktorý si dieťa pomenuje po bájnom drakovi ktorý vstal z popola. Potom máme časový skok i niekoľko rokov a príbeh sa nám začína viac rozbiehať. Počas celého filmu máme House Invasions ako v prvom diely, taktiež lámanie kostí dlabanie očí a podobné gore vychytávky ktoré sú určite plus pretože v tomto filme si nikto pred ústa servítku nebral. Fetky unesú dieťa a náš daredevíl si ide po ňu, medzitým sa dráčik dozvie že jej maminka ju chce použiť na náhradné diely aby mohla ďalej variť pervitín pre svojich kumpánov, v tom príde slávny dedek použije superschopnosti, vyzabíja všetkých v rámci hlavnej varičky ejkejej mamičky Phoenix, no perníkový táta nemal také šťastie a priešiel o obidve oči a o malý moment po tom ako prepichne deda tak ho prepichne jeho dcérenka Fínix a odíde do azilu. Medzitým jeden pes umre a druhý snitchne svojho majiteľa. Ani chvíľu som sa nenudil aj cez mnohé klišé a čakal som že to bude horšie ako to naozaj bolo. 75%

60 sekund (2000)

60 sekúnd je v podstate príjemnejšia verzia rýchlo a zbesilo so zmesou Italian Job a Od kolísky do hrobu. Film má od prvého momentu príjemný vibe týchto filmov od z roku 90-00 s ich špecifickou sýtosťou obrazu. Ešte aj úlisný a nepríjemný Nicolas Cage zahral v celku príjemnú rolu. Najväčším spríjemnením filmu bola Angelina Jolie a Giovanni Ribisi. Počas celého filmu je naozaj príjemná atmosféra a humor ktorý podľa mňa nikomu neublíži ani neurazí. Príjemný piatkovo-večerný film ktorý mne naozaj veľmi dobre sadol. 80%

Whiplash (2014)

Pri zapnutí filmu som sa obával že čo to bude keďže na hudobné filmy niesom. Toľko vychválený a ospevovaný že som ho odkladal až do momentu kedy som už nevedel čo si pustiť tak prišiel na rad tento skvost. Miles Teller ako sympatický mladý bubeník a J.K. Simmons ako arogantný egoistický manipulatívny dirigent, takto by som asi opísal všetky dôležité postavy v tomto filme. Celý príbeh sa točí zväčša okolo ich dvoch. V mnohých scénach som mal zimomriavky a upäte som pozeral že čo sa vlastne deje. Scéna s autom bola jedna z najlepších zvratov vo filme. Ale taktiež musím podotknúť scény s krvavými rukami alebo výberové konanie na bubeníka. Film má jeden z najkrajších koncov aký som videl, bubenícke sólo až do poslednej sekundy filmu je neskutočná eufória. Počas celého filmu nemám absolútne čo vytknúť a nedá mi aby som nedal menej ako 100%

Jack staví dům (2018)

Komentár obsahuje spoilery. Práve v moment keď píšem tento komentár pozerám tento film druhý krát. Film vyžaruje zo seba dačo zvláštne, zaujímavé a zároveň kontroverzné. Celý film je vlastne náhľad do Jackovej mysle znázornená cestou na druhý svet. Od začiatku nás sprevádza tajomný hlas postavy menom Verge ktorý ak som správne pochopil je iba v Jackovej hlave a znázorňuje jeho "normálnu" stránku podvedomia. Počas celého filmu som mal neskutočne divný pocit na hrudi z toho čo Lars natočil. Ja som vedel že on musí byť iný pretože po antikristovi som nevedel že čo od neho čakať a filmu som veľké nádeje nedával. Ale tento film je neskutočný masterpiece ktorý si myslím že nedokáže každý dostatočne oceniť. príbeh je rozprávaný z pohľadu Jacka ktorý je hlavný (anti)hrdina až diváci s ním začnú sympatizovať. Čierny humor sa tu vyskytuje viac ako som čakal. Film je obohatený detailmi a mnohými metaforami a odkazmi na rôzne daľšie diela či už filmové alebo umelecké. Všetky 4 incidenty majú dačo do seba ale bola škoda že piaty incident sa nevydaril to dosť zamrzelo. Lars si naozaj servítky pred ústa neberie ale mám pocit že pri jeho reputácii mu to každý odpustí. Za mňa jedno z najlepších prekvapení aj keď artové filmy nemusím tak toto je krásna výnimka. 95%

Král (2019)

Tak toto je neskutočná nadhonotenosť, film je ťahavý, nudný, chladný a dlhý. Nieže by mal dáku extrémnu dĺžku ale mal som pocit že film má 5 hodín a nikdy sa neskončí preto som ho vypol v polovici. Neskôr som sa k filmu vrátil a dal mu ešte jednu šancu, no ani to tomu nepomohlo. Timothée väčšinu filmu prespí a necítiť z neho skoro žiadnu emóciu a aj napriek tomu že ho beriem ako jedného z najlepších mladých hercov mi tu prišiel extrémne nesympatický. Za celý film sú asi tak 3 boje ktoré mi uzná každý že patria nevýlučne k historickým filmom s touto tématikou. Jedine čo môžem pochváliť je prostredie takže sa na to pozeralo príjemne a ešte herecký výkon Roberta Pattinsona. S privretým okom 40%

Potomci lidí (2006)

KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILERY. Post-apo filmy mám rád aj keď ich nemám až tak napozerané ako by som chcel ale tento film je znamenie ktoré mi ukazuje že by som to mal napraviť. Absolútne som nečakal takúto jazdu a očakával som omáčkovo artový sci-fi thriller no opak je pravdou. Filmu by som možno trošku pridal rýchlejšie tempo a viac akcie a násilia ale to asi nebolo Alfonsovím zameraním, no aj napriek tomu je film neskutočný zážitok v ktorom je atmosféra a emócie našej zničenej budúcnosti preukázané surovo a dosť pravdivo. Film je dosť preplnený známymi hereckými menami a priznám sa že Charlieho Hunnema som tam ani nespoznal. Dosť ma zarazilo že mnou ubľúbená Julianne Moore zahrala tak malú a krátku rolu čo som teda fakt nepredpokladal. Zato ma veľmi kladne prekvapil úžasný Michael Caine ktorý zahral netypicky humornú rolu čo uňho nieje moc zvykom a zahral to fakt presvedčivo až by som ho nebol spoznal. Jeho postava stonerského hyppiesáka príjemne odľahčuje atmosféru a bol moja najobľúbenejšia postava filmu. Zomrieť s takou gráciou humorom a oddanosťou som ešte nevidel ("potiahni ma za prst"). Priznám sa že pri jeho odchode mi vyšla aj menšia slzička v kraji oka. Clive Owen ako pomerne chladný alkoholik ktorý sa snaží neprejavovať emócie je v tomto filme vskutku dosť slabý bojovník a mohol mať viac záživnejších sekvencií no aj tak kvalitne zahraná rola. Pani tehotná ktorej meno si absolútne nepamätám sa zo začiatku ukázala ako odporná namyslená teenage bitch no niekde po Julieninej smrti akoby jej switchlo v hlave a stala sa z nej v celku sympatická postava. Ja osobne beriem Chiwetelove postavy ako vždy kladné no tu tomu tak nebolo a to mňa osobne dosť zamrzelo. Kameraman by mal jednoznačne dostať titul poloboh za svoju robotu v tomto filme, niektoré boli na one-take alebo to tak aspoň vyzeralo a prechádzky spolu s postavou bojovým polom bola čistá slasť. Zničený svet a ľudia je krásne vyzobrazené napriek tomu že rozpočet filmu není až tak veľký ako by som čakal. Nebudem klamať že pri scéne Keď niesli dieťa cez celé bojové pole som mal zimomriavky a vyrazený dych a kludne poviem že to je jedna z najkrajších emocionálnych scén v celej kinematografii. Koniec by som čakal možno viac vyhrotený a čakal som tam ešte trošku inší zvrat ako Theovu smrť ale aj tak to bolo slušné ukončené. Fim není jeden z tých akčnejších plných krvi ale na môj podiv mi film neskutočne sadol. Neskutočná emočná jazda 95%

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Tak 2-3 roky dozadu by som si na tomto neskutočne uletel ale teraz my to prišlo skorej trápne ako vtipné dosť som tam videl podobu so Zombielandom. Alakože nebolo to úplne zlé stále som tam našiel prvky svojho guilty pleasure. Napríklad ma potešilo pár scén kde zabili zombie rôznymi spôsobmi alebo rabovanie supermarketu. U mňa to zostáva iba ako šedý priemer na ktorý pravdepodobne zajtra zabudnem 50%