Lovec: Zimní válka (2016)

Nebolo to tak hrozné, ako varovali tunajšie komentáre. Škoda, že sa z Charlize Theron stal len drahý prívesok. Thor Hemsworth si jede svoje, len mu chýba ochranovateľské poslanie z jednotky. Hlavný dôvod, prečo som do dvojky išiel, bola účasť Emily Blunt. Nesklamala, ale jej postava za Ravennou predsa len zaostáva. V podstate filmu najviac podrážala nohy skutočnosť, že ste si nemohli užiť starú rozprávku v novom háve. Len ďalší holywoodský lapač šance po úspechu, ktorá zaslúžene nevyšla.

Velká hra (2017)

Už dlho sa áčková herečka (ešte je kategória super A, ktorú reprezentuje napríklad Charlize Theron) tak nevyprsovala. A už dlho žiadny pokrový film nevyzeral tak nádejne. Velká hra sa dá rozdeliť na tri zložky. Jessica Chastain a Idris Elba za 3*. Jessica Chastain a pokr za 4*. Jessica Chastain a křoví/vata za 2*. Z filmu vyhodiť 40 minút a dostali by ste uveriteľný, ale pritom atraktívny vhľad za pokrovú oponu. Takto Jessica dvojčata vetrala len s 50% úspešnosťou. Osobne by som Velkú hru prirovnal k Sázka na nejistotu. Veľa informácií, veľa dialógov, ale pritom nenuda s dobrým obsadením.

Predátor: Evoluce (2018)

Toto nie je pokračovateľ legendy, ale prachsprostá pocta 90. rokom. Nájdete tu všetko. Rumunskú DVD verziu Channinga Tatuma. Chlapca, akých jednu dobu usilovne zachraňoval Bruce Willis. Vedkyňu, ktorá sa lusknutím prsta premení na vojandu, atď. A všetko zabalené do príbehu takej kvality, že človek čaká, odkiaľ vyskočí Jean-Claude Van Damme. Nostalgický smrádek z čias ZŠ.

Ant-Man (2015)

Veľmi klasická komiksovka (zápletka, motivácia postáv, rozuzlenie), ktorá teda neprináša nič nové. Jej cieľom bolo ukázať staré známe novým spôsobom. V tomto prípade mini spôsobom. Pokope film drží dobre. Má vyvážený pomer výcvik, akcia a vyplňujúca vata. Niečo ako Iron Man s väčším dôrazom na humor a nevážnosť. Jednorázová zábava, ktorá ale v hlave zanechá maximálne jemne hryzajúceho mravca.

Sestra (2018)

Ďalší spin-off v rámci sveta V zajetí démonů. Bohužiaľ tentoraz je to až moc veľké béčko. Pritom sa vlastne celkom úspešne kamufluje za vydarený hororový pokus. Keď si však odmyslíte prepojenie s jedným z najlepších hororov, tak Vám o to viac bije do očí akási rumunská zacyklenosť. Bububu, utekanie, fáza kľudu, bububu,..., a tak dokola. Postavy nevzbudzujú žiadne sympatie a démon v konečnom dôsledku zapadá skôr do hororu typu Stáhni mě do pekla (2009). Annabelle 2 je oproti tomu úplne iná liga. Už len dodám, že som si počas sledovanie hovoril, že sestra Irene vyzerá v niektorých momentoch ako mladšia sestra Lorraine Warren (Vera Farmiga). Čo sa následne ukázalo ako realita.

Gun Shy - Hrdina náhodou (2017) odpad!

Komédia od režiséra Con Air. Zvláštne spojenie, ktoré skončilo hrôzostrašne. Strašne dlho, mysliac roky rokúce, som nevidel tak debilnú komédiu. Paródia je fajn žáner. Scary Movie alebo napríklad Bláznivá střela. Toto je však paródia, ktorá paroduje parodovanie. Topí sa v trapnosti, lapá po blbosti a nakoniec klesá ku kreténstvu.

Slender Man (2018)

Monotónne. Miestami kopírujúce Kruh. Bez akejkoľvek snahy priniesť niečo nové. So strašlivo nudným castingom. Príbeh sa od určitého miesta vo svojom vývoji zastaví a už len hromadí blbosť všetkých zúčastnených. YouTube bubák, ktorý vystraší jedine tak puberťáčky, ktoré Stmívání považujú za horor.

Mladý papež (2016) (seriál)

Pokiaľ čakáte niečo provokatívne, alebo štýlovo osviežujúce, tak nečakajte. Mladý papež má len jednu sériu, a teda by z toho mal vzniknúť ucelený príbeh s jasným výsledným dojmom. Nehrozí. Má to byť náboženská verzia seriálu Dům z karet? Má to byť Kmotr 2 bez mafie? Veľa nudných chvíľ. Veľa rozhovorov medzi štyrmi očami, ktoré rozjímajú nad Bohom, životnými osudmi, motiváciami, cieľmi, minulosťou, budúcnosťou. Nedokážete si vybudovať vzťah k žiadnej postave. Žiadne sympatie ani antipatie. Celý príbeh je vlastne len kulisa, ktorá slúži pápežovi na jeho ceste k ničomu.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Jednotka zapadala do 90. rokov ako vyšitá, vrátane pražskej kulisy. Dvojka bola nabubřlená prehliadka supermanovských výkonov. Trojku som preto bez problémov odignoroval. Potom však prišla vychvaľovaná štvorka (Ghost Protocol), ktorá je podľa mňa tým najlepším predstaviteľom značky MI a nastavila správny smer (novú éru) série. Národ grázlů okrášlila Rebecca Ferguson a kvalita sa cca udržala. Teraz prichádza asi najviac ambiciózny diel (hlavne čo sa týka vizuálu) Fallout. Filmársky viac než vďačné lokácie ozvučené nabušenou akciou. Príbeh plný zvratov (hlavne čo sa týka postáv). Za akciu (auta, motorky, vrtuľníky,...) 4*. Za súboje (jeden na jedného, dvaja na jedného, jeden na jednu,...) 4,5*. Najlepšou scénou celého filmu je súboj na toaletách. Najviac zaujala/potešila Vanessa Kirby (snáď v ďalšom filme dostane väčší priestor). Henry Cavill vyplnil volné miesto, ktoré uvoľnil Jeremy Renner a predviedol čistokrvného ranaře. Naopak Rebecca Ferguson tu musela zahrať dosť vykostenú (necharizmatickú) verziu Ilsy. Keby sa z toho vyhodili všetky scény v ktorých je Ving Rhames, tak by ste neprišlo o nič podstatné a hlavne by ste nemuseli počúvať tie najhoršie hlášky, dialógy. V rámci novej éry mi tento film sadol najmenej, no aj tak priniesol viac než dosť vydarených momentov.

Máš ji! (2018)

Blbosť pri ktorej vypnete mozog a sledujete snaženie známych ksichtov dať si babu. Nápad zaujímavý, ale samozrejme super komédiu to samo o sebe neurobí. Akcia je v štýle Max Payna. Scény mimo akciu sú v podstate klasické nevážne návraty po rokoch na rodnú hrudu. Komédia, ktorá si splní svoj účel, rýchlo sviští, zadrháva sa až vážne hodenou notou na záver. Nenáročná blbárna, ktorej dojem povyšuje účasť známych hercov.