Čekání na zázrak (2009)

Drama není až tak moje parketa. Byl jsem natěšený hlavně proto, že se půvabná Jessica Biel zbaví svých svršků. Ale vidím, že film má i jiné kvality než jen exibici jejího těla.

Andělé a démoni (2009)

Vesměs jsem spokojený, Howard vytvořil atmosféru, která mě dostala a pohltila. Hanks jako obvykle skvělý, jeho "asistentka" byla také dobrá. Byl jsem velmi mile potěšen soundtrackem, už dlouho se mě žádný tak nelíbil. Při některých náletech a následnému rozbušení hudby mě běhal mráz po zádech. Ta hudba je opravdu bombastická, strhující, dynamicka, prostě nářez. Největší nešvar filmu je určitě stopáž, nejde po celý film udržet vysoké tempo, bohužel. Další nešvar, nevím, jak to bylo v knize, nebo nebylo, překombinovaný konec na můj vkus až moc a také dost přitažený za vlasy (nojo zase USA movie..). Ale i přes to všechno mě tento ukecaný a natahovaný film udržel ve stádiu pozornosti a bdělosti, kterou jsem potřeboval, jelikož jsem byl na půlnoční premiéře:) Bylo to něco mezi 3-3.5, lehký nadprůměr, Hanks a jeho herecký projev, jeho pátrání po symbolech a stopách mě dostalo, takže za snahu o půl bodu navíc:) Po dalším shlédnutí, tektokráte prodloužené verze v HD měním na 5, tento film určitě stojí za shlédnutí (ten kdo této tématice a tomuto žánru fandí si určitě přijde na své a bude nadšen)

Star Trek VII: Generace (1994)

"Stará generace" je vystřídána mladou, myslím, že docela obstojnou, rýsuje se nám nadějná posádka. Shatner se s ST (a svou životní rolí) rozloučil tím nejlepším způsobem, jak se sluší a patří na kapitána Enterprise.

Valkýra (2008)

Silná vlna válečných emocí se skupinkou, které realizovala převrat jsem hodně sympatizoval, škoda, že se jim to nepovedlo.

Fanoušci (2009)

Zábavná komedie, pro fandy SW něco víc:)

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Tak to je šupa, ještě o chloupek lepší než výtečný 4tý díl. Myslím, že se jedná o více než důstojné zakončení jedné dlouhé etapy lodi Enterprise a její úžasné posádky.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Čtvrtý díl je příjemné překvapení, je plný zajímavého děje, pěkně zamotaný, promyšlený, zábavný a také napínavý.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Trochu ukecanější ale výborný film ze světa ST. Fandové si nechali vzkřísit svoji oblíbenou postavu, docela je chápu, bez Spocka by to nebylo ono.

Star Trek X: Nemesis (2002)

ST filmů je málo xD, tak proč si v nich neudělat pořádný hokej. Po premiéře nového ST od Abramse (který mě sakra naladil a dostal jsem obrovskou chuť poznat posádku Enterprise trošku lépe), jsem si pustil Khanův Hněv, jelikož první díl jsem viděl a po K.Hněvu šup pěkně až na konec xD Kvalitka, první díl, který jsem s P.Stewardem viděl. Rozhovory s jeho dvojčetem přímo jiskří emocemi. Pěkná napínavá naháněčka na závěr nenechá jediného scifi fandu chladným.

Časové pásmo bylo změněno