Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

I v dnešní době se dá natočit strhující pohádka jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Letopisy Narnie jsou toho živým důkazem. Jako mávnutím kouzelného proutku ožil kouzelný svět C.S.Lewise a rozkvetl do fantastické krásy. Krásné prostředí, rozmanité zvířecí rasy, vznešený Aslan a krutá čarodejnice. Do toho ještě čtyři malé děti, které netuší, co vše spolu prožijí v rozlehlé Narnii. Triky jsou na perfektní úrovni, rozpočet je znát, k tomu ještě hudba od Harry Gregson-Williamse, mňamky:)) Tolkien má svého LOTRa, Lewis má své Letopisy, které jsou určeny primárně menším divákům, což ovšem neznamená, že se nezavděčí i starší kategorii.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Geena Davis jako pirátská kapitánka je prostě suprová a k sežrání. Výborný pirátský film, jeden z nej.

Smrtonosná past 2 (1990)

John opět ve své plné kráse, běhá, skáče, krvácí , střílí, hláškuje, je drsňácký a je zase ve špatný čas na špatném místě:) důstojné pokračování kultovní jedničky ( jedno z nejlepších pokračování filmových sérií vůbec). Další klasika Vánoc. " Jak se může jeden člověk dostat do stejné sračky dvakrát?" :))

Starsky & Hutch (2004)

Existuje víc cool film než tento? pochybuji! cool herci, cool hlášky, cool atmosféra, cool muzika, cool ženské, tento film je prostě COOL!

X-Men 2 (2003)

Už úvodní momenty naznačují v jakém duchu se ponese pokračování, velkolepější, akčnější a příběhově ještě propracovanější. Opět velmi kvalitně zpracované a povedené, Singer lucky bastard:)

X-Men (2000)

Jedno z nejkvalitnějších využití komixové předlohy. Singer to má v krvi. Utvořil kolem Wolverina parádní fungující partu mutantů. Ian McKellen jako Magneto je neuvěřitelný, jako vždy. Ani po letech Xmeni neztratili nic ze svého kouzla, stále je to jedno z nejlepších zpracování komixu.

Femme Fatale (2002)

Hodně nepochopené a nedoceněné veledílo mistra!

Hellboy (2004)

Tak má vypadat pořádný film podle komixu, film napěchovaný akcí. Dechberoucí temnou atmosférou s vynikajícím Perlmanem.

Poslední akční hrdina (1993)

Podle ohlasů i hodnocení hodně nepovedený film, ale ne pro mě, totálně vynikající nápad s tím "lístkem do kina". Snad po celý film jsem se bavil, je vtipný, akční scény super, Arnold je nezničitelný tak jako vždy:)

Živý terč (1993)

Dvojka Woo + Van Damme boduje, jak na zajímavém námětu tak i provedení. Dlouhovlasý hrdina, drsňák je fakt super, kope, skáče, dělá piruetky, střílí, no prostě paráda. Radost pohledět jak se Woo vyžívá v některých detailech, miluji ty jeho holubičky. Celkový dojem, velmi povedený snímek, další z řady z těch na kterých jsem chodil do kina/vyrůstal.