Duch (1990)

Každej film, kde se byť na jeden krátkej záběr objeví Ferrari Testarossa je skvělej! :-D Ale ne, teď vážně. Duch je docela příjemnej romantickej film, kterýmu jenom prospívá ta detektivní zápletka. Jenže ke konci už tempo trošku uvadlo a už jsem si spíš přál, ať to skončí... Whoopi Goldbergová je sama o sobě sice famózní, ale do filmu mi ta její komediální vložka nesedla.

Equalizer (2014)

Equalizer je přesně tím filmem, kterej už tu byl snad miliónkrát a ve většině případů to nedopadlo nijak slavně. Tady rozhodně nešlo o výjimku. Rádoby drsňák Denzel Washington po vzoru Ramba kosí nepřítele hlava nehlava, po vzoru Garriho Kasparova si propočítává dvacet osm tahů dopředu a po vzoru Matky Terezy (či koho) se snaží navést nevybouřený mládežníky na správnou cestu životem. Začátek byl ještě možná dobrej, ale s postupem času jsem se začal příšerně nudit. Ve filmu nebylo absolutně nic, proč bych si ho měl za půl roku (nebo možná za dva týdny) pamatovat...

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Hezkej film, kterej je prošpikovanej takovým fajn dobrodružným soundtrackem, ale zároveň film, kterej má nedotaženej příběh. Respektive on tam nějakej nápad je, ale stejně na konci zůstane spousta věcí nevyřešená, nevysvětlená dál (namátkou ty jizvy Geda a Theru). Jo, film mě bavil, ale kdyby někdo natočil "další díl", kde by se těhle několik věcí vysvětlilo, mohlo jít o zajímavou ságu. Takhle jsou Příběhy ze Zeměmoří spíš jedním jediným příběhem, kterému zkrátka k dokonalosti hodně chybí.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jak se mi první dva díly jakž takž líbily, tak tenhle u mě šlápnul totálně vedle. Ptákovina bez nápadu, bez příběhu, s neskutečně protivným a ukecaným Banderasem a Gibsonem.

Playgirls II (1995) odpad!

No, když nic jinýho, tak je to aspoň krátký. Nejhorší film, co jsem viděl, to sice není, ale průser to je monstrózní, o tom žádná.

Z makové hůrky (2011)

Páni... Nějak nevím, co si mám o tomhle myslet. Ono se toho ve filmu moc neděje, příběh jako takovej žádná sláva není. Ale celý je to podaný tak nějak hezky a roztomile a hlavně rychle (těch 91 minut je tak akorát). Normálně bych takovýmu filmu dal asi tři hvězdy, ale přidám čtvrtou za naprosto famózní soundtrack – asi nejlepší, co jsem ve filmech Studia Ghibli zatím slyšel.

Šepot srdce (1995)

Velmi příjemná oddychovka. Nečekejte záchvaty smíchu nebo kdovíjakou fantazii (i když hodiny a Baron mají něco do sebe). Šepot srdce je jednoduchej romantickej film, kterej příjemně uteče. A musím říct, že jsem se fakt bavil u různejch variací Country Roads. :-)

Big Lebowski (1998)

Tohle tu má průměr 84 %, jo? V mým případě se Big Lebowski nějak minul účinkem. Je to film, ze kterýho si za tejden budu pamatovat jen to, že tam někdo hrál bowling, fajn soundtrack, skvělýho Johna Goodmana a možná ještě uříznutej palec. Jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Hrob světlušek (1988)

Docela netradiční animák, kterej vyniká svou výbornou atmosférou a skvělou hudbou. Přestože je děj po většinu času smutný, najdou se zde i veselejší a milejší pasáže. Možná je škoda, že některé postavy nedostaly více prostoru. Určitě by bylo zajímavé sledovat více z osudu té protivné tety nebo toho farmáře. A mimochodem – doporučuju se po skončení filmu znovu podívat na prvních pět minut filmu; při prvním shlédnutí mi některé věci nedávaly moc smysl, po konci filmu už je celá první pětiminutovka jasná.

Svěrací kazajka (2005)

Hm, dlouho jsem se na Svěrací kazajku těšil a nakonec jsem dostal skvěle zahranej film, kterýmu ale v závěru nějak schází smysl, logika.