Top Gear: Patagonský speciál (2014) (pořad)

Patagonia je snad nejhorší speciál Top Gearu – absolutně bez nápadu, bez vtipu. Celej ten díl je hrozně absurdní, nelogickej, nesmyslnej, navíc všechno, co se tu objevilo, jsme už někde viděli. Jednu hvězdičku dávám za ten konec (kterej sice nebyl ve scénáři, ale aspoň se konečně něco dělo). Konec ale bohužel přišel po dvou hodinách nebetyčný nudy.

Říše hraček (2007)

Tenhle film sice může bejt jenom taková pohádka pro děti, příběh je nemasnej neslanej a za tu hodinu a půl se nic moc neděje. Jenže celý je to takový hezký barevný, roztomilý a do posledního detailu propracovaný. Dustin Hoffman ze sebe dostal maximum (určitě jedna z jeho nejlepších rolí), Natalie Portman ho skvěle doplňuje (nikdy bych neřekl, jak se k sobě tihle dva budou hodit) a kupodivu mě ani neštval ten malej fracek, co si libuje v různejch kloboucích.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Jedna ze tří nejlepších her spojená s jedním z nejhorších seminářů. Nebejt těch absolutně nezajímavých, nevtipných a nudných referátů, bylo by hodnocení podstatně vyšší.

Expendables: Postradatelní (2010)

Fajn akčňák, kterej minimálně v prvních dvou třetinách nabírá vysoký tempo. Ta poslední třetina už je jenom plná střílení, výbuchů a nepřehledných soubojů. Přesto jsem se ale docela dobře bavil. Škoda, že je film technicky nezvládnutej (zvlášť ty výbuchy působěj jak z roku raz dva), je plnej kýčů i rádoby vtípků. Když to všechno sečtu, vyjde mi jenom lehce nadprůměrnej film, kterej měl rozhodně na víc.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Tak za mě je tohle zatím nejlepší Cimrman (asi hned vedle Dlouhého, Širokého a Krátkozrakého). Na SKVĚLEJ seminář navazuje neméně skvělá hra okořeněná scénami se jmelím. Některý vtípky s těma lidožroutama jsou sice slabší, ale jiné jsou zase nezapomenutelné (obzvláště ty s otcem bratrem Cyrilem Metodějem).

V oku tornáda (2014)

Film jako takovej úplně špatnej není, stopáž je uvážená a dostačující a docela hezky se na ty rotující chuligány dívá. Co ale naplat, když je to celý tak zoufale špatně zrežírovaný, plný patosu, klišé, rádoby emotivních scén a hlavně totálně nezvládnutejch a nezajímavejch postav. Už dlouho jsem neviděl film, kde by mi byli snad všichni tak příšerně nesympatický. Nestává se mi běžně, abych všem hlavním "hrdinům" tolik nepřál nějakej šťastnej konec.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hospoda Na mýtince mě moc nechytla. Možná je to ale dílo, kde je seminář lepší, než samotná hra. Ta je sice svým způsobem originální, díky hudebním pasážím, ale celá je taková nemastná, neslaná a hlavně zoufale málo vtipná.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Tahle pohádka pro mě byla zatím nejlepším z DJC. Jedna skvělá hláška za druhou, inteligentní děj a famózní Petr Brukner nepřipouští ani jednu nudnější pasáž. Mezi nejlepší scény bych pak zařadil pobyt u Děda vševěda.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Přesně takhle má vypadat romantický film. Přímočarý, s vynikající hudbou, sympatickými herci a inteligentními dialogy. Humoru tu najdeme poskrovnu, ale vůbec to nevadí. Vtipné situace přijdou jednou za čas, ale vždycky stojí za to (Harryho "výlety" do nemocnice, hysterická Erica). U srdce pak zahřeje odkaz na Casablancu ("We'll always have Paris.") i spousta odkazů na filmy Woodyho Allena. Kdybych nevěděl, že film režírovala Nancy Meyers, myslel bych, že to je skutečně Woodyho práce. Zkrátka skvělá podívaná, kde se těším, až film uvidím znovu.