Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Jak se mi úvodní přednáška líbila, tak hra mě absolutně minula. A když už jsem si myslel, že je hra dost špatná, přišel neskutečně ubohej a trapnej závěr, kterej už tak špatný dílo ještě víc pohřbil. Obecně jsem si zatím tuhle sérii oblíbil, ale tentokrát se na vyšší hodnocení nezmůžu.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Průměrně dobrej příběh v průměrným filmu by se rovnal jasnejm třem hvězdičkám. Když ale mladej Robin Williams zahraje jednu ze svejch životních rolí. přidám klidně čtvrtou. (A mimochodem, označení žánru jako válečný sem nepatří ani omylem.)

Úsvit planety opic (2014)

Tak kde začít... Samostatně by ten film asi i docela fungoval, ale jako součást celku ve spojení s dalšími opičími díly to prostě nedává smysl. V podstatě se tu nic moc nestalo a konec je až moc podobný tomu, co se stalo ve Zrození planety opic.

Prolomit vlny (1996)

Docela dobrej film, kde se prostě musí vyzdvihnout Emily Watson. Ta škála emoci, kterou zahrála, je neuvěřitelná. A sedí ji jak ta hysterická tvář, tak i ten dešně roztomilej úsměv v těch veselejších pasážích. Jestli bych filmu ale něco vytknul, tak je to rozhodně stopáž. Ty víc jak dvě a půl hodiny jsou zkrátka moc a místy se to šíleně táhne – přitom prostor na zkrácení by tu byl. Možná právě ta stopáž mě určitě bude odrazovat od toho, abych se na film někdy podíval znovu.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Průměr. Jsou tam dobrý nápady (ty nápisy ve skalách apod.) a Adam Scott je luxusně nechutně slizskej, skvěle zahraná role. Jenže příběh jako takovej je hrozně kýčovitej a předvídatelnej v podstatě do posledního detailu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Kdo by čekal, že "závěrečná" epizoda se stane nejlepší z celé série. Dokonale temná, obstojně zahraná, doplněná perfektní hudbou (konečně!) a několika nezapomenutelnými scénami. Film má spád od začátku do konce, děj krásně graduje. A i když je to po epizodách IV, V a VI jenom finální díl do skládačky a tudíž tak nějak víte, co se stane, to čekání, kdy a proč se tak stane je nekonečné (v tom dobrém smyslu).

Rozbitý svět (2012)

Asi tyhle rádoby umělecký filmy přestávám pomalu chápat a víc a víc se mi tenhle žánr vzdaluje. Broken je takovou podivnou směsicí. Na jednu stranu se snaží načrtnout dramatickou a vyhrocenou situaci mezi několika sousedy (což se i daří), ale místy přidává zbytečné komické situace. To se mu sice daří také, ale dohromady to nějak nefunguje a divák se tak neudrží v jedné náladě po celou dobu. Nakonec se z celku stane jedna velká nuda. Příběhů se ve filmu rozjíždí spoustu, sympaticky se prolínají a rozcházejí, ale na konci také některé z nich zůstanou nedořešené. Herecky film nenadchne, ani neurazí, hudební doprovod je spíš otravný. Tohle mě zkrátka minulo.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Zřejmě nejlepší díl původní trilogie, který o maximální hodnocení připraví jenom nesmyslné a infantilní scény s ewoky. Jinak tleskám hereckému výkonu Iana McDiarmida a skvělému hudebnímu doprovodu.

Terminator Salvation (2009)

Kdepak, tohle už bylo přeplácaný. TS nemá až tak zajímavý akční pasáže, není zas tak skvěle zahranej (hlavně ten Bale mě nepřesvědčil ani trošku; možná snad jenom palec nahoru za sympatickou Helenu Bonham Carter), nevyhne se spoustě klišé a ani ten příběh není žádná sláva.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Konec dobrý, všechno dobré? Ale kdeže. Kdyby první část filmu vypadala tak, jako poslední třetina, bylo by hodnocení vyšší. Ale ta dlouhá, předlouhá a hlavně přehnaná automobilová honička (ta s tím jeřábem) mi fakt nesedla. Hlavní záporačka je nesympatická, nedobře zahraná a skoro bych řekl, že i místy zbytečná. Rozhodně nedostala tolik prostoru, jako záporáci v první sérii. Tady jen tak nějak vyplňuje prostor a usměrňuje ústřední trojici v dalším posunu. Oproti prvním dvěma dílům zde děj trošku pokulhává a proto ode mě Vzpoura strojů nedostane víc, než pouze lehce nadprůměrné hodnocení.