Kazatel Kalašnikov (2011)

Je nepochybně obdivuhodné, jakým způsobem se Sam angažoval a co všechno pro ty děti udělal! Opravdu vděčné téma pro film, do kterého se snažily nacpat tolik, že má film někdy až zběsilé tempo. Stříhalo se asi dost, ale místo toho aby scény vyhazovali, tak je prostě zkracovali až na úkor správného tempa a celistvosti filmu. Herci jsou ok, Butler velmi uvěřitelný.

Nic nás nerozdělí (2012)

Mám jen jednu výtku, nevím jak moc se film drží skutečnosti, ale jejich náhodné setkání v nemocnici mi přišlo příliš okaté a nepravděpodobné a trochu mi to kazilo celkový dojem z filmu. Jinak ovšem silně emotivní ztvárnění téhle katastrofy s excelentními herci, podpořené krásnou hudbou a technicky vypiplaným vizuálem. Edit: Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku.

Lžeš, zemřeš (2012)

Začátek vypadal celkem slibně, tedy až do té doby co začali odpovídat na otázky (čekal jsem variaci na Saw), potom ale čím dál větší nuda korunovaná přihlouplým "cukrkandlovým" závěrem. Celou dobu se ohánějí pravdou a přitom jim dávají informace naprosto vytržené z kontextu, podle kterých mají rozhodovat o svých životech?! A film je zařazen do sci-fi žánru díky jedné WTF scéně na konci filmu?! Ve výsledku je to nudná blbost se slušným vizuálem a ucházejícími herci.

Zasažen bleskem (2012)

Průměrný film vyprávěný retrospektivně, svým způsobem originálně pojatý, který určitě neurazí a sem tam i pobaví.

Argo (2012)

Očekávání byla vysoká ale ne úplně naplněná, a to hlavně díky závěru, který byl hollywoodsky přitažený za vlasy a malinko kazil celkový zážitek z filmu. Celkově ale skvělá podívaná s bezchybnou režií, dobrým obsazením a výbornou hudbou. "Argo fuck yourself."

Dům v Bretani (2012)

Nejsem si jistý jak mám tenhle film uchopit, a to hlavně díky podivnému způsobu vyprávění příběhu. Exteriéry jsou fajn, ale až tolik krásy francouzkého venkova si tu člověk moc neužije, když se film odehrává stále okolo jednoho domu. Nevím, možná jsem tenhle styl vyprávění prostě jen nepochopil, ale to nemění nic na mém hodnocení. (viděno s dabingem)

Pět žen (2011) (TV film)

S citem natočené a velmi emotivní, zvlášť poslední příběh Pearl.

Hop (2011)

Ale jo, zas tak špatné to nebylo a pro děti to bude asi fajn, ale pro dospělého to nenabízí zhola nic...

Život je boj (2013) (seriál)

Zatím dobrý. Drží si to určitou kvalitu a baví to. Uvidíme dál...

Pravdivé lži (1994)

Zábavné, výborně napsané, skvěle obsazené a s citem natočené, a jeden z nejlepších "Arnieho" filmů. Musím vyzdvihnout dabing v podání Soukupa, který dal postavě potřebnou "hloubku", ačkoliv Arnoldův rakouský akcent jaksi postrádá. Naprostá klasika.