Taxikář (1976)

Kromě toho nepochopitelného konce je to solidní podívaná, která velmi dobře zachycuje atmosféru a ducha tehdejšího New Yorku. De Niro byl fajn, ale jeho výkon mě na zadek neposadil, ono nebylo ani moc čím. Kromě toho akčního finále se tváří a chová pořád stejně. Samotný závěr je ale úplně mimo a vůbec nedává smysl.

Katie se loučí (2016)

Krásně natočené, a nadpozemsky zahrané! Dobrosdečná a optimistická Katie plná naivních ideálů dostane nepříjemnou životní lekci. Katie je ale mimořádně krásná osůbka, a to nejen vzhledem, ale především uvnitř...

Osm hrozných (2015)

Spolu s Djangem za mě nejlepší Tarantinovka! Ta nádherná kamera, romantická zimní krajina, výborné herecké výkony (Russel) a skvěle napsaný scénář, který diváka nenechá vydechnout po celou stopáž.. A aby toho nebylo málo, hraje do toho ještě parádní Morricone. Nepamatuju si film s tak podmanivou zimní atmosférou jako tady.

Od soumraku do úsvitu (1996)

V momentě kdy se ocitnou u "putice" jménem The Titty Twister, už jsme myslel že mě snad nemůžou víc překvapit. No jak jsem se mýlil. Tarantino a Rodriguez na nás chrlí spoustu zábavy, a tak jak by jste od nich čekali, tečou přitom potoky krve a různých končetin.

Hokejový zázrak (2004)

Výborně natočený "hokejový" film o tom, jak američané v 80tých letech prožili své Nagano. Mimo led je kamera fantastická, ale na ledě při hře, kdy to bylo nejvíce potřeba, je malinko nepřehledná a zdaleka ne tak sebevědomá. Rozhodně ale snímek, který stojí za to vidět - zvlášťe pak pro fanoušky sportu.

Pátrání (2018)

Chytře napsaný a originálně natočený thriller, který vypráví příběh v podstatě pouze prostřednictvím obrazovky počítače. Natočit film tímto způsobem tak, aby byl zajímavý, poutavý a nezačal nudit, vyžaduje už nějakou dávku talentu. Žádný nabubřelý rozpočet, žádné zbytečné efekty, jen pár schopných herců, dobře napsaný a zručně natočený příběh.

Captain Marvel (2019)

Už se toho Marvelu začínám zajídat. Jejich filmy objektivně nejsou přímo špatné, mají obrovské produkční hodnoty, jsou víceméně zábavné, ale postrádají hloubku a emoce (rozuměj jsou povrchní), a už dlouho nepřináší nic nového. Captain Marvel je příběhově prostě jen další generická Marvelovka, natočená podle stále stejného schématu. Pobaví, ale musíte být naladěni na stejnou vlnu.

Kursk (2018)

V rámci možností slušné zpracování, je tomu schází výraznější herecká osobnost a ta úvodní seznamovací část byla trochu nezáživná, byť nezbytná. To co se dělo uvnitř ponorky už je víceméně čirá vize tvůrců, když samotnou tragédii nikdo nepřežil a neměl jí tedy kdo vyprávět. Ale jak říkám, slušné zpracování. Lepší tři.

Zelená kniha (2018)

Nádherný příběh o přátelství, kterému ještě nahrává fakt, že se opravdu stal. Viggo Mortensen znovu dostal skvělou roli, ze které vytřískal maximum, a je radost ho při tom sledovat.

Mary Poppins se vrací (2018)

Emily je tady opravdu kouzelná, má šmrnc a je asi jediný tahák pro dospělého diváka. Písničky ani taneční čísla však moc neohromí, příběh je silně zaměřen na ty nejmenší, takže rodiče a dospělí si to moc neužijí. A ani ta více něž dvouhodinová stopáž tomu moc nepomáhá. Slabší tři.