Sousedská hlídka (2012)

Je tu jen pár dobrých nápadů, vtipných gagů (scéna s focením) a hlášek (I see You) a pak spousta těch trapných. Dokud si to ze sebe dělá legraci tak to celkem jde, ale jakmile se všichni začnou tvářit vážně, jde to do kopru. Velmi podprůměrná záležitost na kterou si za pár dní ani nevzpomenete. PS: Soundtrack překvapivě celkem povedený.

Holky na tahu (2012)

Když jsem čekal něco na způsob Bridesmaids, hodně jsem se ale seknul. Nemám ponětí co si z toho filmu mám vzít, protože zábavné to moc nebylo, do žádné z postav jsem se nemohl vcítit, protože to byly většinou totální jelita a celý film byl v podstatě o ničem. Holky to jsou sice pěkný, to film ale nespasí.

V temnotě (2011)

Pro mě velmi realisticky natočené s hutnou atmosférou. Na obtíž je možná trošku roztančená kamera když dojde na akci, ale to se nechá přežít. Každopádně, do pěti hvězd nechybělo mnoho.

Přežili jsme Ardeny (2003)

I přes viditelně nízký rozpočet to má celkem slušné vizuální kvality, jinak je to ale naprostá blbost a totální výsměch všem výsadkářům bojujících v druhé světové válce... důstojník si v den D otevře pojízdný bar, a vojáci s odbojem soutěží o to, kdo je nejlepší střelec a nikomu to nepřijde divné?! Tak tohle opravdu ne!

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Začátek slibuje zajímavou podívanou, s temnou podmanivou atmosférou, kterou hutně podporuje povedené hudební téma. Záhy ale zjistíte, že je film hloupější než vypadá, že se příliš nepáře z logikou, má plno bizarních/WTF scén, a pro mě nepřekousnutelně, balancuje na hraně vážného thrilleru a parodie, takže jsem často nevěděl, jestli to mám brát vážně nebo se tomu smát! Úmysl přivést na plátno nového akčního hrdinu se silnými morálními zásadami chápu, a ani Tom Cruise mi nevadil, ale tenhle film se prostě nepovedl.

Rebelka (2012)

Příběhově velmi slabé, a zajímavých postav, které by obohatily určitou prázdnost filmu, je tu moc málo. Technicky je to ale naprostá špička! Animace postav jsou opravdu nádherné. Nechápu ale proč to dostalo oscara - Wreck-It Ralf je mnohem lepší.

Rodičovský manuál (2012)

Podprůměrná "béčková" komedie která ničím nepřekvapí a je plná holywoodských klišé, upřímně řečeno, snažím se najít důvod proč nedat 1 hvězdu. Možná kvůli skvělé Baillee a trochu i ucházejícímu Billymu...

Hunger Games (2012)

Není to vůbec špatné! Jenifer Lawrence je dostatečně přesvědčivá na to, abych jí ten strach o život uvěřil a uteklo příjemně rychle.

Temný rytíř povstal (2012)

Záporák Bane sice není tak teatrální jako Joker, nicméně jeho výkon rozhodně vyčnívá a Hardy se rozhodně nemá za co stydět. Pro mě je Dark Knight Rises příběhově nejvyspělejší z celé trilogie, to co jsem vytýkal předchozím filmům - tedy nevybroušený scénář, častá nepřehlednost akčních scén, chybějící emoce - všechno tu je a funguje. Zimmerův epický soundtrack se sice nevyrovná tomu v předchozím filmu, přesto si le drží svůj vysoký standart a pevně drží film nad vodou. Pro mě tedy o něco málo lepší než předchozí The Dark Knight. 5*!

Amazing Spider-Man (2012)

Když to budu srovnávat se Spidermanem Sama Raimiho, tak jeho série je ve všech ohledech lepší. Tobey Maguire je na tom herecky daleko líp, nehledě na to, že nevypadá jako nadopovanej frajírek, jak mi Garfield celou dobu připadá, a vůbec herecky je to velmi slabé (až na Sheena). Chemie mezi jím a Emmou Stone vůbec nefunguje, což je zas velký protiklad oproti původnímu filmu. Celá pasáž s poznáváním jeho schopností je neskutečně odbytá, a to bylo to nejzábavnější u Raimiho. O hudbě ani radši mluvit nebudu... Propadák to ale není - jen velice průměrná Marvelovka.