Popírání holocaustu (2016)

Skvělé obsazení, scénář i režie filmového zpracování jednoho z nejabsurdnějších soudních procesů v dějinách. Je to chytré a nezabředává to do zbytečných detailů. Po delší době opět skvělá role pro Rachel Weisz!

Ferdinand (2017)

Nemá to velké ambice a ani si to na nic nehraje, příběh jednoduchý a předvídatelný,nicméně milý a zábavný a to i pro dospělého. Slabší 4.

Velká šestka (2014)

Moc pěkné, jen by si to zasloužilo trochu chytřejší a vybroušenější scénář. Emotivní scény mě bohužel nechávali chladným, přesto jsem se bavil velmi dobře.

Skyfall (2012)

Méně přeplácané over the top akce, temnější a dospělejší uchopení, solidní scénář, špičkové obsazení a v neposlední řadě fantastická výprava. Pár šrámů by se určitě našlo, ale já se dobře bavil, a spravil jsem si chuť po nemastném neslaném Quantum of Solace.

Smrt čeká všude (2008)

Dokumentární kamera už dneska asi nikoho ze židle nezvedne, ale i když je ta roztřesenost místy otravná, nepochybně filmu sluší a dokáže snadno vtáhnout do děje. Parádní obsazení a skvělý Renner, pěkně napsané dialogy a silně atmosférické. Závěr podle mě už zbytečný, protože jak je už velmi brzy jasné, James je tam raději než doma.

Velký dar (2017)

Málem jsem ho minul, a byla by to velká škoda. Chris Evans spolu s mladinkou Mckennou Grace se skvěle doplňují, kvalitní scénář a schopná režie z toho dělá kvalitní, poutavou a místy srdcervoucí podívanou.

Bojovník (2015)

Velmi solidní boxerské drama, pěkně obsazené v čele se skvělým Gyllenhaalem. Předvídatelná variace klasického příběhu, mi nevadila tolik, jako méně zkušená či nedostatečně zručná ruka režiséra. Je to hodně patrné v zápasových scénách, které postrádají potřebný drive a tah na bránu. Vztah mezi otcem a dcerou v rámci příběhu funguje dobře a dokáže vykřesat i potřebné emoce.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Ve schopnějších rukách by se z toho asi dalo vytřískat víc, zvlášť scénář by zasloužil více péče a ocenil bych i víc videoherních narážek, hlášek a gagů. I takhle je to ale parádní jízda, je to vtipné, postavy Vám snadno přirostou k srdci a záleží vám na nich. Super!

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Na rok 1995 fantastická animace, ale tenhle první novodobý animák bodoval také dobře napsaným příběhem, který dokázal pobavit i dospělého diváka. A tímto to celé začalo...

Hora mezi námi (2017)

Méně dramatické než by se na katastrofický snímek slušelo, vynahrazuje to však velmi kvalitní romantická složka. Mezi Kate a Idrisem to jiskří a jejich "vzplanutí " za takových podmínek je dostatečně uvěřitelné.