Wholetrain (2006)

No můj ty bože! Viděl jsem to v dabované verzi a ty dialogy byly víc než trapné. Nejdřív mě to děsně iritovalo, až do fáze: 'přemýšlím o vypnutí ', ale nakonec sem to překonal a už jsem se tomu musel jenom smát. Navíc mi upíjela krve postava Tina a to po litrech, ten parchant si zasloužil dostat přes hubu už od začátku. Dál bych se chtěl vyjádřit k lokacím, kam chodili kluci na metro, nebo vlak nebo co to vlastně bylo. Pochybuju, že by měli koule vlízt do totálně osvětlené vozovny a dělat tam wholetrain, kterej by jim určitě zabral aspon hodinku. No a ten konec, to byl patos až na půdu. Ale abych jenom nepomlouval, tak soundtrack ušel a na ty graffity se taky dalo dívat, ale toť všo. Každopádně sem tu pajcku měl vrazit radši někam jinam, třeba do kanálu.

Medvěd (1988)

Malej a velkej v oscarových rolích na popředí šukézních scenéríí Britské kolumbie kolem roku 1885. " Vole, už nic neříkej, jedu tam!" P.S. Jean Jacques Annaud je vyjímečný režisér, který když už něco natočí, tak to stojí za to. A to se dá říct o málokom.

Muž bez tváře (1993)

Pro mě osobně velice silný příběh o přátelství chlapce a muže, žáka a učitele, ale také dvou lidí, ať tak či onak nacházejících se v situaci, kdy potřebují jeden druhého. Nemusím snad vyzdvihovat, no vlastně musím, herecké výkony Nicka Stahla a Mela Gibsona, ale také matky mladého Chucka, herečky Margaret Whitton, která tu trestuhodně není uvedena v seznamu hlavních aktérů. P.S.Na konci mi málem aji slzička ukápnula. A to nejsem žádnej měkejš. Ti co mě znají ví, že jsem typ drsného astromariňáka v holínkách, jehož život stojí na disciplíně, a tam kde to jde na krátkém sestřihu.

Californication (2007) (seriál)

Momentálně sleduju začátek druhé řady a nemůžu si pomoct, ale kde se hrabe starej dobrej cinik House na Hanka Moodyho. No dobrá, House sem si do huby brát neměl, ale minimálně na stejné úrovni jsou. Hank se s tím prostě nesere a jeho libido ho nejednou dostává do nezáviděníhodných situací, i když po většinou tomu předchází situace záviděníhodná. Je to zkrátka 25 minut neředěné zábavy v podání charismatického Duchovnyho coby pisálka procházejícího obdobím "nepisálka". Tím samozřejmě nechci říct, že by to chudák Dave odedřel všechno sám, protože ta banda pošuků kolem Hanka (LA citizens), ať už je to jeho agent s chotí, nebo nápadník jeho EX s dcerou, má taky cosik do sebe. Každopádně sarkasticko cynický spektákl na motivy opětovného sbližování v podobě bujarého bohémství hlavního iniciátora. Haž to do mě lopatou!!!

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Hulk je komixák zasazenej, do blbýho, moc reálnýho prostředí s totální absencí schopných protivníků - americká pěchota je mu nepoučitelným, věčně po celým městě na kusy rozjebaným protivníkem. Edward Norton byl každopádně dobrá volba a co se týče Liv, vůbec se nedivím, že kvůli ní Hulkie zmáknul dvě nebo tři slova, protože já bych se pro ni klidně pokusil vybrat kapsy Chucka Norrise. Zelenej by potřeboval být trošku víc uvědomělej, když zezelená a ne jednat rize na bázi zvířecího instinktu. Co se scénáře týče tak to stálo za h....vno a tak nějak mě to vůbec nevtáhlo, kluci to prostě dokonale zadrbali.....Utopie: Třeba by mohl ve Star Wars nahradit žvejkala - ten toho taky moc nenakecá - a kosit vojáky impéria......nebo hrát zadáka za tygry v novém filmu o americkým fotbale...

Wanted (2008)

Neskutečně hovadina se super akcí, úplně debilním dějem a na obě nohy kulhající zápletkou. Vůbec mi nevadilo, že kulky svištěliy obloukem, ba naopak, i když to co předvedla Fox na konci bylo trošku z kvadrantuX. Jako tkalcovský cech zabijáků a stav co určuje, kdo skončí s kulí v hlavě?! No tak pane předloha, vy jste se asi trošku uderil do hlavinky - asi s panem scénáristou na půl cesty do reality - ne?!....Nebýt slušné akce, tak tomu dám odpad...

Tootsie (1982)

Pěkná podívaná s gradací na konec. P.S. Dustin je bůh

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Červeňáka mám rád ze všech komixáků asi nejvíc. Ta jeho nevzrušená póza mě prostě bere. V jedničce sem se bavil, ale tady sem si pekelníka nějak neužil a nevím čím to.

Karamazovi (2008)

Dlouho se bránil chlapec dlouho. "Divadlo na stříbrným a v polských ocelárnách? To bude nejdelších 110 minut mého života!" Nakonec však podlehl a v kině dostal lekci jako pes. P.S. To prolínání reality všedního života herců se zkoušením mě naprosto dostalo. Přechody kdy se herci baví a najednou z ničeho nic navážou replikou. No prostě jednoznačně povedená věc, kterou chci vidět minimálně ještě jednou.

Hancock (2008)

Záčátek byl slušnej, asi prvních 20 minut to vypadalo sjízdně, ale pak se z toho stal rodinej film od Disneyho. Totálně debilní vývoj hlavní postavy, zásahy hlavního hrdiny se snažili tvářit hodně cool,"bože jak já to slovo nesnáším!", ale nakonec vyzněly naprosto směšně. Třeba poprvé v uniformě: "No vysvětlí mi někdo proč se táhnout s autem jako štítem, když možu uletět?". Sem tam byla ta hrůza proložená nějakým gagem, ale jako celek to bylo hodně slabé. Tohle si Peter Berg za rámeček určitě nedá a Will Smith tím tuplem ne.