Hanna - Season 1 (2019) (série)

O tomhle seriálu jsem toho moc nezjišťoval než jsem si ho pustil a tak nějak jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Nejlépe by se to dalo přirovnat k filmům o Jasonu Bornovi, akorát s patnáctiletou hrdinkou. Z hlediska nějakých emocí, co to má vyvolávat by to mohlo zpracováno lépe. Celkové příběh není špatný, ale mohlo by tam být více nepředvídatelných momentů. Akce tu sice úplně šíleně moc není, ale když na ní dojde je velice zdařila. Ze všech herců za mě nejvýrazněji hraje Joel Kinnaman. Hlavní herečka Esme Creed-Miles je za mě zatím herecky taková no, slabší. Celkově první sezona docela ujde. Dávám 7/10.

Detektiv Down (2013)

Komedie, která zaujme hlavně nápadem, kde se člověk s downovým syndromem snaží být detektivem. Nejvíc ve filmu mě asi potěšil zajímavý soundtrack. Jinak to nic extra to není, ale taky nic hrozného. Zkratka takové nemastné, neslané. Člověk si aspoň uvědomí, že je rád, že netrpí něčím podobným jako hlavní hrdina filmu. Dávám 5/10.

Trol (2022)

Norský kaiju film na Evropské poměry vypadá z hlediska efektů neskutečně dobře. Je to často správně napínavé a zabaví to pokud máte rádi tyhle typu filmů. Zamrzí občasná nelogičnost chování postav a hlavně z mytologie ohledně trolů se dalo vytěžit více. Jinak celkem za mě spokojenost. Dávám 7/10.

Danny & Jarry (2022) (seriál)

Tenhle kriminální komediální miniseriál sice není nic extra, ale hodně často jsem se smál. Humor je sice velmi pitomý, což nesedne každému, ale mě to řádně bavilo. Největším lákadlem je dle mého správná chemie obou hlavních protagonistů. Jako taková jednohubka to ujde. Za mě 6/10.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Kriminální komedie, která paroduje různé kriminální klišé. Vtipy jsou velmi kýčovité a tak blbé až je to svým způsobem opravdu vtipné a zábavné. Humor filmu rozhodně nesedne každému, ale u mě se to trefilo do černého. Některé vtipy byly sice trochu meh, ale většina mě rozesmála. Film má příjemné a bohaté obsazení. Od tohle snímku jsem  moc neočekával a byl jsem příjemně překvapen. Dávám 7/10.

Leo (2023)

Velice dojemný animák. Hlavně první dvě třetiny jsou hodně emocionální a poslední třetina je z velké části taková klasická animáková formule, ale i tak velmi silný zážitek, který si užije i dospělý. Plus má film poměrně zajímavou a pěknou animaci. Dávám 7/10.

Wonka (2023)

Velice zábavný a kouzelný muzikál. Má to strašně chytlavou pohádkovou atmosféru. Film je hravý, vizuálně nápaditý a i vtipný.  Timothée Chalamet je v roli Wonky excelentní. Calah Lane na to jak je mláda hrála taky velmi dobře. Každou scénu, ve které byl si neskutečně ukradl Hugh Grant. Škoda, že tam neměl mnohem více prostoru. Film jsem bohužel musel vidět v kině v českém dabingu, ale i tak musím říct, že není nejhorší a i muzikálová čísla byla nadabována docela dobře i když se těším až někdy film uvidím v originále. Není to možná tak silné jako Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005, ale ostudu to rozhodně neudělalo. Ba naopak byl jsem překvapen jak moc povedené to je. Dávám sladkých 8/10.

8bitové Vánoce (2021)

Příběh do jehož se dokáže vcítit určitě spousta lidí, co si v dětství něco strašně přáli k vánocům. Velice pěkný vánoční film navíc s herní tématikou. Film má dobré a zábavné vtipné části, ale umí být i emociální. Dětský hrdinové jsou sympatičtí. Scénář je na podobný druh filmu často až překvapivě chytrý a zajímavý. Spokojenost. Dávám 8/10.

Aquaman a ztracené království (2023)

Na filmu je vážně vidět to, že se hodně přetáčel po slabších testovacích projekcích. Je tu toho narvaného strašné hodně a film působí strašně přeplácaně. Akce je tu hodně. Akce tu má silné momenty, kdy jsou scény plné pěkné akční choreografie, hezkýma záběrama a hravou kamerou. Bohužel akce je, ale častěji plna hnusného CGI a velké nepřehlednosti, kdy prakticky nevíte a nechápete co se to vlastně děje. To CGI je asi jedno z nejhorších, co jsem v podobně drahé komiksovce viděl. Ve snímku dobře klape chemie mezi Aquamenem a jeho bratrem Ormem. Celkově je Ormová dějová část velmi fresh. Black Manta tu jako hlavní záporák není úplně špatný, ale mohlo to být i lepší. Humor tu je často docela na sílu, ale oproti nedávnému Flashovi se to ještě dá snést. Druhý Aquaman není úplně to, co jsem očekával a za jedničkou hrozně pokulhává, ale zábavné to částečné stálé je. Dávám 6/10. P.S. Tímto filmem končí DC filmové univerzum započaté Mužem z oceli v roce 2013. Pod novým vedením se DC univerzům zrestartuje. Prosím hlavně, ať je to bráno vážněji a nepojede to ve stylu Marvelu hlavně na nucený humor.

Tetris (2023)

Velice pěkné drama o vzniku jedné z nejpopulárnějších videoher. Ano, prý je tu spousta věci změněna a do krášlena, aby byl film zajímavější. Ve výsledku je mi to docela jedno. Film je dramaticky, chytlavý a rozhodně nenudí. Přál bych si více podobných videoherních filmu, které nejsou jenom adaptaci nebo dokumentem, ale zpracováním skutečných příběhů co s videohrami souvisí. Spokojenost. Solidních 8/10.