Thor: Ragnarok (2017)

Takhle se při konci světa jeden hned tak nepobaví, ale na druhou stranu je to zábava místy lehce dětinská, což mi přeci jen do posloupnosti vyprávění hromovládcovy dějové linky úplně nesedí. Příběhově jde totiž o poměrně osudovou část, v níž by měly hrát prim především jiné emoce a jež by si zasloužila poněkud více temnoty a vážnosti, která by patřičně umocnila sílu některých momentů. Nicméně, jako parodie to povětšinou funguje velmi dobře, a to včetně stylové hudební stopy. 80 %

matka! (2017)

Buďto je pan Aronofsky génius, nebo totální cvok, což ale asi není nic zase tak objevného. Každopádně, tenhle jeho počin se dá hodnotit v podstatě jakkoli, takže se nad tím budu muset ještě hodně zamyslet. Jedno je však téměř jisté, a sice to, že jej velmi pravděpodobně nebudu chtít znovu vidět, ať bude výsledek mého zamyšlení prakticky jakýkoli. (ČSFD premiéra - Kino Atlas)

Blade Runner 2049 (2017)

Skvělá práce, jejímž výsledkem je úžasně opojné pokračování jednoho z opravdových filmových kultů, které vyniká, tak jako jeho předchůdce, především dokonale uhrančivou atmosférou, pomalým vyprávěním, promyšlenou myšlenkovou rovinou nebo výtečně padnoucím hudebním dorpovodem a které dokáže skutečně vtáhnout do jiné reality. Takto pohltit se nechám moc rád kdykoli znovu. 100 %

Boj o těžkou vodu (2015) (seriál)

Bez ohledu na to, do jaké míry je někdy skutečný význam některých operací přeceňován, zůstává faktem, že aktéři diverzní akce v oblasti Telemark byli hrdinové a tuto poctu si zaslouží. Nicméně, nejen tím je tento seriál, protože vypráví mnohem obsáhlejší příběh a nastiňuje celou situaci kolem německého jaderného programu z různých perspektiv a vytváří skutečně velmi propracovaný obrázek s nezjedodušeně vykreslenými postavami a jejich vzájemně se doplňujícími dějovými linkami a také s místy opravdu strhující atmosférou. Trochu mě tak mrzí jen to, že vlastně téměř nebyl dán prostor zpáteční cestě záškodníků okupovaným územím. 90 %

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Když je nouze nejvyšší, je třeba se hlavně pořádně napít, protože kde jinde hledat odpověď než na dně lahve dobrého alkoholu, která pomůže uctít padlé přátele a současně najít nové spojence, kteří se mohou pyšnit snad ještě stylovějšími krycími jmény, než jsou ta z artušovské legendy. Druhá mise se tak nese částečně v duchu odkazů na misi první, které se ale tentokrát daří doplnit o nové vrcholy jen z části, a to ať už jde o jinak opět vynikající akci nebo o jinak stále skvělé humorné či osudové okamžiky. Problém tkví ovšem především v tom, že všechno dohromady tentokrát působí tak nějak chaoticky, až příliš přitaženě a naopak méně přesvědčivě, a to včetně jednoho z nejdůležitějších prvků, jímž je hlavní záporačka. Zábava je tedy zaručena měrou dostatečnou, ovšem tentokrát zdaleka ne bez výhrad. 80 %

Temná věž (2017)

Asi můžu v tomto případě mluvit o štěstí, že jsem zatím četbě knih Stephena Kinga nevěnoval svůj čas, protože nezatížen předlohou jsem si mohl film perfektně užít. Samozřejmě, mohlo to být určitě drsnější a temnější, což by rozhodně bylo ku prospěchu věci, ale na druhou stranu i takto je to z mého pohledu výborný akční mix, v němž pistole stojí proti magii a pro porážku temnoty je třeba vydat se ze všech sil. Je jasné, že během hodiny a půl se dá těžko blíže objasnit celé mytologické pozadí, které je tak spíše jen naznačeno. Nicméně, atmosféra je, kromě pár skutečně podařených odlehčení, poměrně strhující, a to také díky skvěle padnoucí hudbě, muž v černém v podání páně McConaugheyho je úžasně démonický a závěrečný souboj je skoro dechberoucí. ... Mířím zrakem, střílím myslí, zabíjím srdcem. 80 % (ČSFD premiéra)

Po strništi bos (2017)

Dětství je v podstatě velmi poetickým údobím života, na něž je třeba vzpomínat s patřičnou dávkou nostalgie. Filmovým výsledkem snad potom ani nemůže být nic jiného než nádherně poklidné, příjemně letní, často vtipné a občas také trochu napínavé vyprávění, které poteší zejména svou pohodovou atmosférou a krásně naivním klukovským viděním světa. 65 %

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Tentokrát je výsledná jízda o malinko slabší než minule, přičemž nejzábavnější je snad hned úvodní scéna, která nepatří nikomu jinému než našemu milému stromku, stejně jako i několik dalších nezapomenutelných výjevů, přestože se do bandy galaktických zachránců přidávají také někteří další vtipálci. Oproti prvnímu dobrodružství je to ale na můj vkus trochu přeplácané. 75 % (Viděno během Filmového víkendu ČSFD 2017)

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Upoutávky naznačovaly mnohé, stejně jako jméno režisérovo. Nicméně i přesto jsem čekal, že v atmosféře letního kina by tenhle kousek mohl výborně zafungovat. Je na co se dívat, protože takový mišmaš se hned tak nevidí, ale bohužel všechny ty fantaskní výjevy působí poměrně nesourodě a v kombinaci s odvazovou hudbou a slovními potyčkami v gangsterském stylu tvoří spíše klipovitou jízdu než ucelené vyprávění legendy, byť třeba v zábavnějším pojetí. 55 % (Viděno během Filmového víkendu ČSFD 2017)

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Mám z toho takový rozpačitý pocit, takže větší komentář a konkrétnější hodnocení si nechávám na druhé shlédnutí. (Viděno během Filmového víkendu ČSFD 2017)