Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nemůžu říct, že by tomu chyběly efekty, to ne. Ale ten příběh samotného Spider-Mana mi už prostě nepřipadá tak zajímavý. To víte, když bych viděl už šestý remake Avengers, taky by mě to už asi tak nebralo. Ale, že by to bylo špatně, to se také říct nedá. Ten správný výraz by mohl být zbytečný. 70%

Babovřesky 2 (2014)

Stejně jako v případě prvního dílu, nic moc. Reklama všude, kam se podíváš, trapné zrovna tak. Jediné, co za něco stálo byly koláčky a závěrečná píseň. Ale ty to prostě nevytrhnou. 30%

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

"Je mi už jedno, co budu dělat, když to bude legální a dobře placený..." Tahle jediná věta asi nejlépe vystihuje stav české společnosti. Každý by se chtěl vyrovnat Německu, Rakousku, Švýcarsku, ..., ale nikdo si už neuvědomí, že ta největší rozdílová propast je v mentalitě, nikoliv ekonomii. Ač Pavla Novotného nemusím a myslel jsem si o něm vždy, že je to blbec, který těží z popularity svého otce, tak musím tento svůj mylný názor změnit. On není blbec, naopak, je to velmi chytrý hajzl. Prostě se přizpůsobil době a jestliže mu ani při nejmenším nevadí, co dělá, pak se nedivím, že je tak úspěšný. Jen si říkám, co si asi myslí jeho otec, když ten se celý svůj život snažil, řekněme, o pravý opak? Za to Olga mi přišla úplně vymatlaná. Když někdo srovnává nudnou společenskou akci, na které se přesto dá najít "něco hezkého", s hřbitovem, pak to nemá v hlavě v pořádku. 70%

X Factor (2014) (pořad) odpad!

Přínos talentových soutěží bezesporu byl a je. Nemyslím pouze v ČR, ale celosvětově. Třeba by se nikdy neobjevili lidé, nebo skupiny, kteří mají životní poslání bavit masy. Ale už je toho pomalinku dost. Ten prvotní dobrý nápad najít nové talenty již dokonale přebila snaha o co největší zisky z hlasování, a o tom určitě by ta soutěž být neměla.

47 róninů (2013)

Ale jo, hodně dobré. Navzdory očekávání nějaké japonské chujoviny se mi 47 róninů fakt líbilo. A to musím zcela upřímně říct, že filmy s japonskou tematikou (gejši, samurajové, draci, apod.) rád nemám a téměř výlučně nesleduji. Přidat do toho trochu fantasy zřejmě zafungovalo správně. Keanu se zase po delší době ukázal v něčem trochu lepším. Ten konec teda nic moc, osobně mám radši šťastnější finále, ale to by nebylo to pravé Japonsko... 75%

Elitní zabijáci (2011)

Není to špatné, ale daleko zajímavější než film sám je fakt, že se něco podobného nejen stalo, ale spíše stále děje. Film takový není žádným extra zázrakem a proto jej řadím do kategorie průměrných akčňáků. S obsazením jsem byl spokojen. Myslím si, že tato kombinace starších hollywoodských mazáků, s těmi novějšími musí fungovat vždy. 60%

Upírův pomocník (2009)

Zajímavé, ale úplně jiné, než bych čekal. Hlavně by mne zajímalo, jestli se dočkáme nějakého pokračování. Tohle nebyl konec, ale zase je to už 5 let starý film a zatím nic... 60%

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Asi nejvtipnější vrcholná kravina roku. Blbost tisíckrát umocněná, přesto vtipná. Obsazení famózní (když počítáte i ty, kteří si zahráli minutu). :D Znova se na to dívat asi nebudu, ale úplný brak to také není. 45%

Můj auťák Brouk (2005)

Auto, které se snad ze všech aut na světě hodí na závodní okruh nejméně (vyjma demolition derby) je VW Brouk. Ale když je kouzelný, tak je to samozřejmě něco úplně jiného... To se mi možná i ten ruský Černý blesk líbil víc. 30%

Nádech (2010)

Pokud je někdo státní návladní, nebo soudce, měl by vždycky stát na straně práva. Zákon a čest by pro takového člověka mělo být víc, než cokoli jiného. Možná si je až příliš idealizuji a jsem si jist, že to vždy neplatí, ale mělo by. Paul Stanton takový byl. Asi chápu jeho dilema, jeho dcera by byla žila, ale on by do konce života věděl za jakou cenu. S tím se jako slušný člověk prostě nedokázal smířit a raději pochoval vlastní dceru, manželka to samozřejmě nikdy nepochopí, takže ztratí i tu. Kdo by se tak nakonec rozhodl stejně jako on? Skoro nikdo, myslím. Neříkám, že udělal dobře, udělal to ale tak, jak považoval za správné a zkusil vše, co mohl. 80%