Liberace! (2013) (TV film)

Věděl jsem, o čem ten film je, a tak jsem neočekával raději žádné zázraky. Spíš jsem se děsil, aby to nebyl druhý Brüno... Naštěstí, a to musím podtrhnout, Liberace není až tak kontroverzní. I když by se dalo ještě ledacos vynechat, dívat se na to dalo. Životopisné filmy mám rád, a tento měl navíc dobrého režiséra, obsazení i relativně dobré hodnocení, proto jsem si ho také pustil. Přesto ho ke svým oblíbeným nezařadím. Přeci jenom to není nic, co bych musel ještě někdy vidět znovu. Velice obdivuji Michaela Douglase a Matta Damona, že kývli na takovéhle role, popravdě, já bych do toho nešel a nejsem jediný. Konečně když to shrnu, nijak mě to nenadchlo. Matt Damon měl a jistě bude mít kopici lepších filmů, stejně tak Michael Douglas. Nedávno jsem s ním viděl například Frajery ve Vegas, kteří vznikli v téže roce, a líbili se mi daleko víc. Každopádně film neurazí a jeho účel - připomenout osud jednoho známého klavírního virtuóza, byl naplněn. 60%

Jasmíniny slzy (2013)

Jasmíniny slzy pro někoho mohou být skutečně velmi dobrým filmem. Scénář je doveden k dokonalosti a dozvídáme se z něho kompletní popis postav, takto propracované charaktery se už vidí málokdy. Herci podávají 100% výkon, hudba se k filmu hodí. Mrzí mne jedna jediná věc. Je mi opravdu líto, že mne tento snímek prostě nebavil. Možná, že jsem ho nebyl schopen zcela docenit, protože nemám takové životní zkušenosti. Kdo ví. Každopádně klobouk dolů před Cate, zahrála to skvěle. 60%

Temné nebe (2013)

No, bylo to rozhodně zajímavé a do jisté míry velmi originální. Spojení psychologického hororu s mimozemšťany zjevně dobře funguje. De facto bych neměl sebemenší problém jít s hodnocením ještě víš, kdyby to tak blbě neskončilo. Já vím, zastánci otevřených konců mohou jásat, ale já bych v tomhle případě opravdu mnohem radši viděl konec dobrý, nežli žádný. Ptáte-li se, jestli je to horor? Ano je, bez násilí, bez zbytečných kýblů krve a jiných podobných prasáren. A i když se v tomto případě také jednalo spíše o scifi, které mozku jasně napovídá "neboj, je to jen film", tak ten blbec to ne a ne pochopit... :-D 70%

U Konce světa (2013)

Dobrý režisér měl partu dobrých herců a možná proto jsem věřil i v dobrý film. Jak jsem se zase jednou mýlil. Určitě jsem nečekal, že to bude takhle špatné... Scénář byl prostě canc nesmyslných blábolů a film je, v lepším případě, jeden velkej omyl. Nechtěl jsem být tak kritický, stále jsem trpělivě čekal až do konce, jestli přijde nějaké racionální vysvětlení. Čekal jsem, že se třeba probudí po opici a že se jim to jenom zdálo - to bych ještě pochopil, ale takhle? Kdyby to bylo alespoň vtipné... Děs, hodnotím mezi 1-2*, víc si to prostě nezaslouží. Opravdu nevidím sebemenší smysl tohoto filmu, jehož náplní byl jen chlast a neuvěřitelně nesmyslná apokalypsa. 30%

Enderova hra (2013)

Chtěl jsem dát 4*, ale rozmyslel jsem si to dřív, než jsem začal psát tento komentář. Bavilo mě to a bavilo mě to moc! Sice je to nereálné ze všech úhlů pohledu (zejména si nedokáži představit děti jako velitele armády - když velitel musí mít přehled, zkušenosti, které samozřejmě čerpá s věkem; to už jsou snad pravděpodobnější i ti mimozemšťané), ale co. Je to přece scifi. Všechno ostatní bylo naprosto v pořádku, včetně obsazení, kde obzvláště chválím dva pány plukovníky - Forda a Kingleyho. Je vidět, že se tím už nějaký ten pátek zabývají. Nicméně z pana Butterfielda a mladé slečny Breslinové se možná postupem času stanou herci, kteří jednoho dne budou střídat stárnoucí hollywoodskou elitu, bylo by to třeba. Kdo ví, každopádně hrát skutečně umí (ať se bavíme o tomto filmu, nebo Hugovi, či Je to i můj život). A konečně pokud si mám vybrat mezi meziplanetární válkou dětí s brouky a mezi válkou dětí jen tak pro zábavu (Hunger Games, The), pak volím jednoznačně Ender´s Game. 85%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Větší blbost jsem už dlouho neviděl, ale opravdu. Nicméně nepopírám, že má film svůj osobitý styl, určité kouzlo a humor, který vás jednou pobaví, podruhé nas*re. Já nevím co k tomu více napsat, pusťte si to sami a pak uvidíte. Já hodnotím 1* za obsazení (herci známí; herci dobří, tedy většinou; ale hlavně - je jich kopa a hrají ty nejlepší role = své). 1* originální vtip, humor (to, co komedii dělá komedií, i když zde v 50% nebudete vědět, jestli nemáte film ihned vypnout, a v druhých 50% vyprsknete smíchy). No a konečně ještě 1* za použité hudební poklady, v mnoha případech to vyzdvihlo skomírající filmovou šlamastyku zpět do nebeských výšin. Inu, dobře to Hans Zimmer Henryho naučil. :))

Klub poslední naděje (2013)

Ten příběh se mi líbil velmi, co všechno je člověk schopný udělat/naučit se/poznat, když jde do tuhého, že? Ale stát se z elektrikáře lékařem? No, evidentně to lze také. Ale film jako takový mě nijak moc nebavil. Je to škoda. 4* za příběh (zase jsem se dozvěděl něco nového), 2* za ten zbytek --> z toho nám vychází 3* a lehce nadprůměrné hodnocení 70% pro celek.

Turbo (2013)

Stejně jako Letadla, kravina. Co to teď točí za animáky? Vždyť z toho ta děcka budou úplně vymaštěná...

Frajeři ve Vegas (2013)

...a co je to ta vodka s rebelem...? :D Dobrý, fakt dobrý. Zvláště když uvážím fakt, že bylo ústřední čtveřici v době natáčení dohromady 281 let...! No, kdo umí, umí.

Na sv. Valentýna (2010)

Od tahle hvězdně obsazeného filmu jsem čekal podstatně víc, než několik předlouhých minut nudy. Je zřejmé, že se snímek snaží svést na popularitě geniálního filmu Láska nebeská. Podobnost je vidět snad ve všem, od množství využitých známých tváří, až po rozdělenou dějovou linii. Jediné v čem se liší je, že tento stojí za prd. Když dva dělají totéž, není to totéž. 50%